Organizowany od kilu lat przez gminę Turniej o Puchar Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej w tym roku wygr
Kalwarianka wygrała Turniej o Puchar Burmistrza

Organizowany od kilu lat przez gminę Turniej o Puchar Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej w tym roku wygrała Kalwarianka, która  w finale pokonała gospodarzy Turnieju Olimpię Zebrzydowice 2:0, trzecie miejsce zajął Sokół Przytkowice.

W niedzielę (9.07) na boisku Olimpii Zebrzydowice  odbył się finał kolejnego już turnieju o Puchar Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej. Do rozgrywek zakwalifikowała się MKS Kalwaria Zebrzydowska, LKS Olimpia Zebrzydowice, WKS Żarek Barwałd Górny i LKS Sokół Przytkowice.

W pierwszym spotkaniu półfinałowym Kalwarianka  pokonała Sokoła Przytkowice 2:0, po bramkach Bargieła i Węgla. W drugim spotkaniu pomiędzy gospodarzami Olimpią Zebrzydowice a Żarkiem  Barwałd Górny o awansie decydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali gospodarze i to oni awansowali do upragnionego finału.

W finale spotkał się  zatem gospodarz całego Turnieju Olimpia Zebrzydowice, która po ambitnej walce uległa Kalwariance 2:0, a strzelcami bramek byli Rafał Gałuszka oraz Sebastian Tylek z rzutu karnego.

Mecz o 3 miejsce zakończył się zwycięstwem 8:0 Sokoła Przytkowice nad Żarkiem Barwałd. Warto dodać, że Zdobywca  Pucharu Burmistrza Kalwarianka,  zachowała czyste konto, aplikując rywalom 16 bramek.

Cała drużyna wraz z trenerem i zarządem chciałaby to zwycięstwo zadedykować panu Grzegorzowi Jagoszowi, który niedawno uległ wypadkowi i musiał być hospitalizowany. Pan Grzegorz, od grudnia 2016 członek zarządu MKS Kalwarianki, bez wątpienia przyczynił się do tego sukcesu, wkładając wiele serca i trudu w to, aby drużyna była w tym miejscu, w którym jest teraz. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia oraz powrotu do struktur klubu — napisała na swoim Facebook MKS Kalwarianka

Zespoły z rąk Burmistrza Augustyna Ormantego odebrały okazałe puchary a także nagrody finansowe.  

Wyniki 1 dnia Turnieju o Puchar Burmistrza :
Sokół Przytkowice - Leńczanka Leńcze 2-1
MKS Kalwarianka - Cedron Brody 12-0
Żarek Barwałd - Sosnowianka Stanisław 2-0.

Wyniki II dnia Turnieju:
Półfinały:
MKS Kalwarianka - Sokół Przytkowice 2-0
Olimpia Zebrzydowice - Żarek Barwałd 0-0 karne 4-3.
Mecz o 3 miejsce:
Sokół Przytkowice - Żarek Barwałd 8-0
Finał:
MKS Kalwarianka - Olimpia Zebrzydowice 2-0.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.