Blisko 6 mln zł trafiło do dwóch wadowickich szkół: „Mechanika” i „Budowlanki” na rozwój sz
Mechanik i Budowlanka w jednej drużynie. Zobacz film z uczniami w rolach głównych!
artykuł sponsorowany

Blisko 6 mln zł trafiło do dwóch wadowickich szkół: „Mechanika” i „Budowlanki” na rozwój szkolnictwa zawodowego. Już od 1 września tego roku obie szkoły przekształcą się w jedno CKZiU Nr 2. Zobaczcie film na temat korzyści, jakie przyniesie nowopowstałe Centrum. W rolach głównych wystąpili… nasi uczniowie.  

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego będzie szkolić uczniów w zakresie branż elektryczno-elektronicznej, mechanicznej i górniczo-hutniczej. Nowa placówka „na starcie” otrzyma dotację w wysokości ponad 5,8 mln zł, z czego 5,22 mln zł to dofinansowanie, jakie Starostwo Powiatowe w Wadowicach zdobyło z Unii Europejskiej, a ok. 600 tys. zł to środki z budżetu Powiatu Wadowickiego.

W pierwszym rzędzie te pieniądze przyniosą korzyść uczniom, którzy będą mogli brać udział w płatnych stażach wakacyjnych (stypendium w wysokości 1500 zł plus zwrot kosztów dojazdu) oraz różnorakich kursach, m.in.: prawa jazdy kategorii B i T, operatora wózka widłowego, operatora koparko-ładowarki, AutoCAD, programowania w systemie CNC czy spawania elektrycznego MIG,MAG.

Dzięki uzyskanej dotacji szkoła będzie mogła gruntownie zmodernizować warsztaty i pracownie, wzbogaci się o nowe maszyny, urządzenia i samochody. W przyszłości będzie mogła również świadczyć różnorakie usługi, np. usługi mechaniczne (uruchomienie stacji diagnostycznej). Ponadto, szkoła będzie prowadzić poradnictwo zawodowe i informację zawodową, poprzez zatrudnienie doradców zawodowych i utworzenie Szkolnego Biura Kariery Zawodowej.

Na nowym rozwiązaniu skorzystają także nauczyciele, którzy będą mogli podnosić swoje kwalifikacje, biorąc udział w studiach podyplomowych czy kursach kwalifikacyjnych.

O tym, na co jeszcze zostaną wydane ogromne pieniądze i jakie korzyści przyniesie nowe CKZiU Nr 2 w Wadowicach, można przekonać się, oglądając poniższy materiał filmowy. W rolach głównych wystąpili uczniowie „Mechanika” i „Budowlanki”:

Zobacz również:
CKZiU, czyli Czas Korzystnych Zmian i Unowocześnień w „Ekonomiku”. Zobacz film!
O takich udogodnieniach mogli do tej pory pomarzyć. Teraz mają na to 5 mln zł! (Zobacz film)


artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl