Pierwszy rower marki GoodMan ujrzał światło dzienne w 2011 roku. Stało się to dzięki pomysłowi ora
Rowery GoodMan. Made in Andrychów

Pierwszy rower marki GoodMan ujrzał światło dzienne w 2011 roku. Stało się to dzięki pomysłowi oraz wspólnej pracy trójki braci z Choczni, połączonych jedną pasją - kolarstwem.

Miłość do dwu-kołowych maszyn narodziła się u założycieli marki na przełomie lat 90' i sprawiła, że rower stał się ich towarzyszem niemal przez cały czas aż do dnia dzisiejszego. Sami wspominają te czasy mówiąc: "Dużo frajdy sprawiał nam remont naszych maszyn, na który wydawaliśmy dosłownie każdą złotówkę zarobioną na sprzedaży butelek i suszonego dziurawca. Te rowery były dla nas bezcenne i do dziś wspominamy je z sentymentem. Pokonywane na nich kilometry dawały mam frajdę i totalną wolność. Nic nas tak naprawdę nie interesowało, bo mieliśmy nasze "składaki" - własnoręcznie zrobione maszyny!".

Po upływie pewnego czasu, bracia zapisali się do klubu rowerowego w Kętach, gdzie pod okiem trenera doskonalili swoje umiejętności i poszerzali wiedze na temat rowerów. Wtedy właśnie w ich głowach zrodził się pomysł na otwarcie rodzinnej firmy – sklepów ze sprzętem sportowym. Jak postanowili, tak zrobili. W 1997 została założona przez nich firma o nazwie GOODSPORT, która do dzisiaj oferuję pasjonatom sportu profesjonalny sprzęt, fachową obsługę i doradztwo oparte na ich doświadczeniu.

Wiedza nabyta przez lata pracy oraz niegasnąca pasja do rowerów zachęciła braci do spełnienia swego największego marzenia z lat młodzieńczych – stworzenia własnej linii rowerów. Oni Sami opisują ten moment tymi słowami: "W końcu przyszedł  czas na stworzenie naszych własnych rowerów, z inspiracji zaczerpniętych z naszych "mega wypasionych" składaków. Tak oto powstały rowery GOODMAN – dobrej jakości sprzęt jakiego zawsze sami poszukiwaliśmy".

Z każdym sezonem firma rozszerza swoją kolekcję o kolejne modele dbając o: design, jakość, a przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników rowerów. Mottem zespołu jest: "My nie produkujemy – My tworzymy rowery". Wszystkie "dwukołowce" powstają przy udziale pracy rąk ludzi – nie maszyn taśmowych produkujących tysiące sztuk rowerów rocznie. Goodman nie jest fabryką z wielkim "parkiem maszynowym", lecz zespołem ludzi, którzy uwielbiają jeździć na rowerze, a największą frajdę sprawiają im doświadczenia i pomysły przelane na produkcję. W każdym rowerze ukryta jest cząstka serca człowieka, który poza spawaniem ramy dokonał całej budowy modelu od podstaw, aż do wersji finalnej. Bracia w tej kwestii wypowiadają się krótko: "Naszymi maszynami są nasze ręce i głowy, które z surowych produktów tworzą szeroką gamę dwu kołowych maszyn z których każdy może wybrać coś dla siebie.".

Rowery są dostępne w sprzedaży w trzech sklepach mieszczących się w Andrychowie, Wadowicach i Oświęcimiu. Odwiedziwszy którykolwiek z nich można liczyć na profesjonalną obsługę, dobór roweru zależny od stylu jazdy i formy w jakiej planujemy go używać oraz dopasowanie rozmiaru pod wzrost, gdzie wszystko odbywa się w przyjacielskiej, rodzinnej atmosferze z której słynie firma. Na ten rok większość modeli jest znacznie przeceniona, a stosunek ceny do jakości każdego z modeli powala konkurencyjne marki na kolana.  

Zobacz nasze Goodmany: www.goodmanbikes.pl

Fanpage Facebook: https://www.facebook.com/goodsportpl

 

 

 

 

 

 

 

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl