W WCK szykuje się prawdziwa kulturalna uczta. To spektakl „Pół na pół”, przesycona czarnym humor
Spektakl „Pół na pół” w WCK. Mamy podwójne zaproszenie do wygrania!
artykuł sponsorowany

W WCK szykuje się prawdziwa kulturalna uczta. To spektakl „Pół na pół”, przesycona czarnym humorem komedia. Mamy podwójne zaproszenie do wygrania dla naszych czytelników!

„Pół na pół” to przesycona czarnym humorem komedia, opowiadająca o dwóch przyrodnich braciach, którzy postanawiają pozbyć się swojej rodzicielki. Czy można polubić kogoś, kto źle życzy własnej matce? Okazuje się, że i owszem. Karol i Jan, którzy na początku jawią nam się jako dwa niezbyt sympatyczne typy (jeden chce uciec, bo ma dość opiekowania się na wpół sparaliżowaną staruszką, drugiemu najbardziej zależy na pieniądzach ze spadku), powoli odkrywają coraz mroczniejsze tajemnice, które pokazują, jakim potworem była i jest ich własna matka.

Nestorka rodu nie pojawia się na scenie, jej obecność sygnalizuje tylko natarczywy dzwonek, a mimo to mamy świadomość, że nadal jest wszechobecna i wciąż tyranizuje otoczenie, a na dodatek jest „niezatapialna” jak nie przymierzając pani Wilberforce z „Trzeba zabić starszą panią”. Piętrowe kłamstwa, zwroty akcji, mnóstwo humoru i Piotr Polk oraz Piotr Szwedes w rolach głównych. Tego nie można przegapić!

Agencja Artystyczna Monolit zaprasza na spektakl „Pół na pół” w piątek 20 stycznia o godzinie  19:00 do Wadowickiego Centrum Kultury (ulica Teatralna 1). Bilety na wydarzenie w cenie 65 zł można nabyć w WCK (tel. 33 82 339 57) oraz online na www.wck.wadowice.pl. Zamówienia grupowe oraz zapytania dotyczące innych informacji związanych z wydarzeniem prosimy kierować do organizatora: Agencja Artystyczna Monolit: +48 660 860 777, www.monolitart.com.pl, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Jak napisał jeden z hiszpańskich krytyków teatralnych: „to dramat przebrany za komedię”. Prawie farsowa forma wypełniona jest problemami naprawdę dużego kalibru. Tekst spektaklu został przetłumaczony na portugalski i angielski, w marcu 2014 roku odbyła się premiera w Nowym Jorku, w listopadzie w Nowym... Sączu. Hiszpańską wersję sztuki obejrzało już ponad 500 000 widzów!

Reżyseria: Wojciech Malajkat, scenografia: Wojciech Stefaniak, obsada: Piotr Polk i Piotr Szwedes, zdjęcia: Andrzej Rams.

Portal WadowiceOnline.pl ma dla Was jedno podwójne zaproszenia do odebranie bezpośrednio przed spektaklem. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie, dlaczego to właśnie Tobie powinniśmy wręczyć wejściówkę. Odpowiedź wraz z imieniem, nazwiskiem oraz telefonem kontaktowym proszę wysłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych". Jako temat wiadomości proszę wpisać „Pół na pół”. Spośród nadesłanych odpowiedzi wybierzemy jedną, najciekawszą. Spośród kilkudziesięciu odpowiedzi wybraliśmy jedną. Zwycięzca zostanie powiadomiony drogą mailową i telefoniczną o wygranej.

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl