Zapraszamy kobiety w ciąży do przeprowadzenia bezpłatnej diagnostyki prenatalnej w ramach NFZ. Badanie
Bezpłatne badanie prenatalne w ramach NFZ w Allmedica
artykuł sponsorowany

Zapraszamy kobiety w ciąży do przeprowadzenia bezpłatnej diagnostyki prenatalnej w ramach NFZ. Badanie prenatalne ma na celu identyfikację ryzyka wystąpienia wad płodu, ich wczesną diagnostykę oraz, o ile to możliwe, podjęcie leczenia jeszcze w okresie płodowym. Dlatego jest tak bardzo ważne!

Czy program jest dla Ciebie?

Tak, jeżeli jesteś w ciąży i spełniasz co najmniej jedno z poniższych kryteriów:

  • masz skończone 35 lat (badanie przysługuje w danym roku kalendarzowym, w którym kończysz 35 lat),
  • w poprzedniej ciąży wystąpiła aberracja chromosomowa płodu lub dziecka,
  • stwierdzono u Ciebie lub ojca dziecka wystąpienie strukturalnych aberracji chromosomowych,
  • stwierdzono u Ciebie znacznie większe ryzyko urodzenia dziecka dotkniętego chorobą uwarunkowaną monogenetycznie lub wieloczynnikową,
  • w badaniu USG i/lub badaniach biochemicznych płodu stwierdzono nieprawidłowości wskazujące na zwiększone ryzyko aberracji chromosomowej lub wady płodu.

 

Jakie dokumenty są wymagane w celu zgłoszenia się do programu profilaktycznego bezpłatnych badań prenatalnych?

Będziesz potrzebować skierowanie od lekarza prowadzącego ciążę (może być wystawione zarówno przez lekarza przyjmującego na NFZ jak i komercyjnie), zawierające informacje o wskazaniach do objęcia programem (za wyjątkiem kwalifikacji na podstawie wieku Pacjentki powyżej 35 roku życia). Skierowanie wyda podczas wizyty lekarz, puste skierowanie można też zabrać z sobą na wizytę - wzór skierowania znajduje się poniżej. Pamiętaj, aby do skierowania dołączyć wyniki badań, które potwierdzają zasadność skierowania do programu (wydaje je lekarz prowadzący ciążę).

 

Jakie badania zawiera program profilaktyki badań prenatalnych?

Program profilaktycznych badań prenatalnych składa się z:

  • USG genetyczne 3D/4D w 11-13 tygodniu ciąży
  • USG genetyczne 3D/4D w 18-23 tygodniu ciąży
  • Badań biochemicznych: Estriol, α-fetoproteina (AFP), gonadotropina kosmówkowa - podjednostka beta (β-HCG), białko PAPP-A - osoczowe białko ciążowe A z komputerową oceną ryzyka wystąpienia choroby płodu
  • Badania genetyczne i poradnictwo genetyczne

Wszystkie badania prenatalne realizowane w ramach programu profilaktycznego są całkowicie bezpłatne, finansowane przez NFZ.

 

Jak się zgłosić na badania? To proste!

Badania są wykonywane w klinice ALLMEDICA w Wadowicach, Konstytucji 3-go Maja 4. Na badania można umówić się w placówce lub telefonicznie: + 48 22 610 10 10 nr wewn. 4.

 

W rękach profesjonalistów

W ALLMEDICA zapewniamy zespół ekspertów w zakresie ginekologii i położnictwa, perinatologii oraz genetyki. Gwarantujemy opiekę na najwyższym poziomie.

Oddaj się w ręce profesjonalistów i wykonaj badanie prenatalne w nowoczesnej klinice.

lek. Weronika Waracka - Lekarz specjalista ginekologii i położnictwa. Szkolenie specjalizacyjne odbyła w Szpitalu im. Rafała Czerwiakowskiego w Krakowie. Główne zainteresowania to diagnostyka prenatalna. Stale podnosi swoje kwalifikacje, biorąc udział w licznych konferencjach i szkoleniach z zakresu ultrasonografii w położnictwie i ginekologii, ze szczególnym uwzględnieniem diagnostyki prenatalnej.


Nie czekaj, umów się na BEZPŁATNE BADANIE PRENATALNE w klinice ALLMEDICA!

 

WYDRUKUJ SKIEROWANIE (PONIŻEJ):

 

 

 

ALLMEDICA

WADOWICE, KONSTYTUCJI 3-GO MAJA 4

Infolinia: + 48 22 610 10 10 nr wewn. 4

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl