Obstawianie tenisa może być równie ekscytujące co oglądanie meczu tenisowego, o ile zaistnieją ku t
artykuł sponsorowany

Obstawianie tenisa może być równie ekscytujące co oglądanie meczu tenisowego, o ile zaistnieją ku temu odpowiednie okoliczności, które pozwolą uczynić obstawianie czymś wyjątkowym dla typerów.

W tenisie dzieje się tak dużo i tak dynamicznie, że ci, którzy lubią obstawiać ten sport, zawsze znajdą dla siebie coś ciekawego. Bukmacherzy ranking pokazuje, że wszyscy najlepsi bukmacherzy w Polsce doskonale zdają sobie sprawę z popularności typowania tenisa i entuzjazmu, z jakim ich klienci podchodzą do najważniejszych wydarzeń, takich jak Wielkie Szlemy czy inne turnieje, oferując różnorodne rynki zakładów dla różnych rodzajów zakładów na tenisa. 

Dwa najpopularniejsze rynki zakładów na tenisa obejmują zakłady na mecz i zakłady długoterminowe (outright) zwane też zakładami bezpośrednimi. W rzeczywistości te dwa rynki koncentrują największą część wszystkich przychodów, jakie generują zakłady na tenisa u bukmacherów. 

Te dwa rynki są również niezwykle popularne zarówno w przypadku najbardziej prestiżowych turniejów, jak i mniejszych, mniej znanych rozgrywek. Przyjrzyjmy się, na czym polega każdy z nich i który z nich będzie dla Ciebie lepszym wyborem. 

W zakładach długoterminowych typerzy stawiają na to, że ich ulubiony tenisista wygra cały turniej. Nie interesują ich indywidualne mecze w żadnej z rund, a jedynie to, kto ostatecznie zostanie zwycięzcą. 

 

Zakłady długoterminowe

Zakłady długoterminowe są bardzo popularne, gdy w danym turnieju biorą udział wielkie gwiazdy. Wielu typerów chętnie postawi na bezpośrednie zwycięstwo w turnieju Djokovica, Nadala lub Alcaraza – niezależnie od tego, czy jest to turniej wysokiej rangi, czy nie. Prawda jest taka, że wielkie nazwiska zawsze mają duże szanse na zdobycie tytułu, przez co bukmacher zazwyczaj oferuje bardzo niskie kursy na wygraną faworyta. To sprawia, że stawianie na największe gwiazdy w zakładach bezpośrednich nie należy do najbardziej opłacalnych.

Trzeba jednak pamiętać, że mówimy o tenisie, czyli o sporcie, w którym wszystko jest możliwe i w którym niejednokrotnie zdarzały się największe niespodzianki w historii całego szeroko pojętego sportu. Z tego względu w zakładach długoterminowych zdecydowanie bardziej stawia się na underdogów i prawdopodobne niespodzianki. Słabsi gracze mają znacznie wyższe kursy, a zatem stawianie na nich może przynieść znacznie wyższe potencjalne zyski. 

Niemniej jednak, pomimo tego, że długoterminowe zakłady sportowe mogą przynieść spore zyski, o ile są obstawiane ostrożnie i strategicznie, mogą być też bardzo frustrujące – szczególnie ze względu na fakt, że blokują one środki na bardzo długo i zanim zostaną rozliczone, upływa sporo czasu. Ponadto w przypadku zakładów bezpośrednich brakuje tej nutki zabawy i emocji, ponieważ zaangażowanie w momencie zawierania zakładu jest zazwyczaj niewielkie. Ponadto nie przewidujemy takiej możliwości, że gracz, na którego stawiamy, zostanie wyeliminowany już na początku turnieju i nie będzie w stanie dotrzeć do finału. To potrafi być bardzo rozczarowujące. 

Przyjrzyjmy się teraz zakładom na mecze. Tutaj jest dużo więcej ekscytacji i zaangażowania w wydarzenie. Oglądasz mecz i wyczekujesz wyniku, aby dowiedzieć się, czy Twój typ okaże się trafny. Kursy w zakładach na mecz mogą być wysokie, choć zazwyczaj nie aż tak wysokie, jak w zakładach długoterminowych. Możesz więc zrezygnować z potencjału wypłaty (który jest wyższy w zakładach bezpośrednich), ale w zamian zyskujesz więcej przyjemności i zabawy, co ostatecznie przekłada się na ogólne wrażenia z typowania. 

Niemniej jednak w ten sposób zyskujesz większą ekscytację, co wiąże się z ryzykiem, że podejmując decyzje, będziesz kierować się emocjami. Zbliżający się, długo wyczekiwany mecz pomiędzy uwielbianym i śledzonym przez Ciebie zawodnikiem a graczem, za którym nie przepadasz, z dużym prawdopodobieństwem może zostać przez Ciebie obstawiony zgodnie z tym, co mówi Twoje serce, a nie rozum. Co więcej, typerzy nazbyt często dają się ponieść emocjom – dobrym i złym, bo przecież istnieje też frustracja – i w ten sposób obstawiają nie to, co jest bardziej prawdopodobne, ale to, co chcieliby, aby się wydarzyło. 

Zatem podczas obstawiania tenisa lepiej decydować się na zakłady długoterminowe czy zakłady na mecz? Szczerze mówiąc, obie opcje są dobrym wyborem. Każda z nich ma swoje korzyści i ograniczenia i każda oferuje inne sposoby na czerpanie frajdy z typowania. Decyzja należy wyłącznie do Ciebie. Ewentualnie nie musisz nawet podejmować decyzji, tylko możesz pójść na kompromis i korzystać z obu opcji!

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl