W łazience każdego dnia spędzamy sporo czasu na rozmaitych czynnościach pielęgnacyjno-higienicznych.
Jak wybrać idealne lustro łazienkowe – praktyczne wskazówki
artykuł sponsorowany

W łazience każdego dnia spędzamy sporo czasu na rozmaitych czynnościach pielęgnacyjno-higienicznych. To także miejsce, gdzie przyjemnie relaksujemy się po długim dniu wypełnionym męczącymi obowiązkami. Do pełni komfortu potrzeba oczywiście dobrego wyposażenia, w ramach którego zdecydowanie nie może zabraknąć lustra łazienkowego.

Jakie lustro wybrać do łazienki? Czym się kierować, dobierając taflę do dużej i małej łazienki? Jak dobrze doświetlić łazienkowe lustro? O tym przeczytacie w dzisiejszym artykule.

 

Lustra łazienkowe – różne oblicza zwierciadeł do łazienki

Jak wybrać idealne lustro łazienkowe? Wszystko zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest dopasowanie kształtu tafli do potrzeb wnętrza. Na rynku można znaleźć modele:

  • prostokątne (standardowe, o zaokrąglonych wnętrzach),
  • okrągłe,
  • owalne,
  • nieregularne

Podstawowa zasada głosi, że forma lustra powinna być dobrana do reszty elementów wyposażenia. Jeśli dominują w nim delikatne, obłe kształty, lepiej sprawdzą się okrągłe i owalne lustra. W surowych pomieszczeniach, z kanciastymi meblami i dodatkami można natomiast wykorzystać prostokątne opcje. Takie zwierciadła to choćby znak rozpoznawczy pomieszczeń w duchu nowoczesnym.

Warto zastanowić się także nad oprawą. Niekiedy w minimalistycznych wnętrzach stawia się na lustra bez ramki lub z wąską listwą w kolorze czarnym bądź białym. W bardziej ozdobnych łazienkach natomiast pojawiają się efektowne zwierciadła z okazałymi ramami w odcieniach srebra i złota oraz mnogością ornamentów. Sprawdzą się choćby w pomieszczeniach retro lub glamour.

 

Jak dobrać wielkość lustra łazienkowego?

Kolejną kwestią do sprawdzenia przy doborze lustra łazienkowego jest wielkość tafli. Aby było ono funkcjonalne, nie powinno być węższe niż 40 centymetrów. Oczywiście większe produkty umieszcza się w przestronnych pokojach kąpielowych, mniejsze natomiast trafiają do ciasnych łazienek. Warto jednak pamiętać, że dobre lustro potrafi optycznie nieco powiększyć wnętrze. Dodatkowo, jeśli planuje się dwie umywalki lub z pomieszczenia korzysta na co dzień więcej osób, warto rozważyć montaż mocno wydłużonej tafli.

 

Sposoby na oświetlenie lustra LED

Nawet najlepsze lustro łazienkowe wymaga zastosowania odpowiedniego oświetlenia. Najczęściej są to niezależne źródła światła, a zwłaszcza kinkiety i reflektory montowane w pobliżu tafli. Mniejsze oprawki umieszcza się symetrycznie po obu stronach tafli, mniej więcej na wysokości wzroku. Mocno wydłużone oprawy trafiają natomiast centralnie nad lustro. Pozwala to równomiernie doświetlić przestrzeń przed lustrem, unikając cieni i odbłysków.

Istnieje jednak inny pomysł na oświetlenie lustra nie tylko w ultra nowoczesnych łazienkach. Takie opcje oferuje choćby sklep z lustrami: Led-Lustra.pl. Są to tafle wyposażone już w zintegrowane oświetlenie LED, które nie tylko zapewnia wygodę korzystania z łazienki, ale też podnosi jej walory estetyczne. Można zdecydować się na podświetlenie krawędzi, świetlne ramki na powierzchni lub nieregularne kompozycje oświetleniowe, dzięki którym przestrzeń nabiera nietuzinkowego wyrazu.

 

Standardowe lustra łazienkowe a dodatkowe funkcjonalności

Można by rzec, że lustro to po prostu lustro – szklana tafla, w którą można spoglądać, by wykonywać rozmaite czynności. Coraz częściej można jednak spotkać produkty, wykorzystujące nowoczesne technologie. Wspomnieliśmy już o lustrach LED. Niektóre z nich są wyposażane w sensoryczne włączniki bezpośrednio na powierzchni tafli. Oprócz tego stosuje się modele z wbudowanym radiem czy wyświetlaczem (np. zegar). Bardzo przydatne bywają warianty z podgrzewaniem, co zmniejsza ryzyko zaparowywania tafli w czasie kąpieli.

 

Piękna i wygodna łazienka – idealne lustra do pokoju kąpielowego

Nowoczesne lustra zapewniają najwyższy komfort i wygodę codziennego użytkowania. Niekiedy różnią się od standardowych produktów, wnosząc nowe możliwości do łazienki. Wszystko po to, by przebywanie w niej stało się jeszcze przyjemniejsze nie tylko od święta, zapewniając również idealne warunki do relaksu i wypoczynku.

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl