W okresie zimowym w naszym klimacie trudno wręcz funkcjonować w domu czy w biurze bez dostępu do odpow
Dlaczego warto mieć w domu grzejnik przenośny?
artykuł sponsorowany

W okresie zimowym w naszym klimacie trudno wręcz funkcjonować w domu czy w biurze bez dostępu do odpowiednich urządzeń grzewczych. Tworzy się często rozbudowane instalacje grzewcze, które zapewniają odpowiednie warunki w każdej przestrzeni. Oprócz nich wiele osób decyduje się na grzejniki przenośne.

Dlaczego warto zaopatrzyć się w takie rozwiązanie? Kiedy najbardziej może się przydać? W jakich wnętrzach go używać? O tym przeczytacie w dzisiejszym artykule.

Grzejniki przenośne – różne sposoby na ciepło w domu

Standardowym sposobem na zapewnienie ciepła w domu są oczywiście stałe instalacje grzewcze. Do najpopularniejszych zaliczają się systemy z centralnym kotłem, do którego podłącza się ścienne grzejniki, rozlokowane w odpowiednich miejscach w każdym pomieszczeniu do ogrzania. Innym pomysłem na ciepło w domu jest ogrzewanie podłogowe. Można zdecydować się na wariant wodny (sieć rurek rozprowadzających wodę, podpiętych do pompy ciepła) lub elektryczny (maty lub przewody grzewcze, podłączone do sieci energetycznej). To jednak wciąż nie wszystkie pomysły na to, by w domu panowała odpowiednia temperatura.

Istnieje także spory wybór urządzeń przenośnych, które da się znaleźć również na stronie Econovli. Zazwyczaj w domowych pomieszczeniach stawia się na produkty elektryczne, które wystarczy tylko ustawić w odpowiednim miejscu i wpiąć do prądu, by móc ogrzać daną przestrzeń.

Do najpopularniejszych typów elektrycznego ogrzewania przenośnego zaliczają się:

  • termowentylatory (wentylator i grzałka szybko podnoszą temperaturę),
  • grzejniki olejowe (w ich wnętrzu znajduje się olej długo się nagrzewający, ale też długo oddający ciepło),
  • promienniki podczerwieni (ogrzewają ciała stałe znajdujące się na drodze fal podczerwonych).

W niektórych typach pomieszczeń oprócz grzejników elektrycznych wykorzystuje się także produkty gazowe. Często spotyka się choćby:

  • nagrzewnice (nagrzewanie dużych przestrzeni),
  • grzejniki z katalizatorami (wysoka wydajność i długotrwała praca bez przerwy).

Z ich pomocą udaje się sprawnie podnieść temperaturę i poprawić warunki termiczne w wybranych przestrzeniach.

 

Gdzie ustawić grzejniki przenośne w domach?

Grzejniki przenośne da się tak naprawdę ustawić w dowolnym miejscu, jeśli tylko zapewni się dostęp do zasilania. Powinny być niezasłonięte, co ułatwia rozprzestrzenianie się ciepła i zwiększa ich skuteczność działania, pozwalając sprawniej podnieść temperaturę w danej przestrzeni, przy obniżeniu wydatków. Niektóre modele są przeznaczone do ustawiania na podłodze, inne lepiej postawić na szafce lub półce. Zdarzają się też rozwiązania umożliwiające wygodne zawieszenie grzejnika na ścianie.

Urządzenie grzewcze powinno być ustawione tak, by zapewnić bezpieczeństwo dla wszystkich użytkowników. Niech znajdą się w widocznym miejscu, co zmniejsza ryzyko potrącenia grzejnika – zmniejszy to prawdopodobieństwo uszkodzenia produktu oraz bolesnego poparzenia od gorącej obudowy. Ma to szczególne znaczenie, jeśli grzejnik ma być używany w pokojach dostępnych dla najmłodszych domowników.

 

Kiedy warto zdecydować się na przenośne ogrzewanie?

Mobilne grzejniki to rozwiązania uniwersalne, cieszące się wielką popularnością. Dlaczego? Pomagają uzyskać optymalne warunki termiczne w każdym wnętrzu. Niejednokrotnie wspomagają standardową instalację w szczególnie chłodnych okresach lub nawet zastępują ją w razie awarii. Świetnie sprawdzają się także, jeśli okazjonalnie chce się podnieść temperaturę w wybranej części domu (np. w łazience lub pokoju dziecięcym).

Z urządzeń przenośnych korzysta się także jako z głównego źródła ciepła w pomieszczeniach, w których nie mamy dostępu do centralnej instalacji. Dotyczy to przestrzeni gospodarczych, garaży, strychów i piwnic, gdzie montaż ogrzewania ogólnego byłby niemożliwy lub nieopłacalny.

 

Idealny komfort cieplny w każdym wnętrzu – grzejniki przenośne do domu

Grzejniki przenośne pomagają ogrzać lub dogrzać domowe wnętrza. Sprawdzają się jako dodatkowe ogrzewanie lub główne urządzenie grzewcze w większości przestrzeni. Szybko podnoszą temperaturę, niemal od razu poprawiając komfort cieplny. A przy tym są mobilne, łatwe w przenoszeniu z miejsca na miejsce i proste w obsłudze. Zdecydowanie warto mieć je w zapasie – nigdy nie wiemy, kiedy może się przydać w domu dodatkowe źródło ciepła.

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl