Rankingi kont bankowych to narzędzia internetowe, które pozwalają na samodzielne zapoznanie się z ofe
Ranking kont osobistych – kiedy warto z niego skorzystać?
artykuł sponsorowany

Rankingi kont bankowych to narzędzia internetowe, które pozwalają na samodzielne zapoznanie się z ofertami placówek bankowych i rozeznanie się w tym, co aktualnie dzieje się na rynku. Kto skorzysta z takiego narzędzia? Praktycznie każdy, kto rozważa założenie ROR-u, ale nie tylko. Oto najważniejsze informacje o rankingach kont osobistych i zalety płynące z ich używania.

Czym jest ranking kont osobistych?

Ranking kont osobistych to jedno z wielu narzędzi internetowych, stworzone dla osób poszukujących dla siebie rachunku bankowego. Jak ono działa? Można to sprawdzić, klikając w link https://www.bankier.pl/smart/konta-bankowe, gdzie znajduje się aktualne zestawienie najlepszych kont osobistych na rynku.

Wiele osób w chwili, gdy postanawia założyć ROR, często wybiera ofertę pierwszą z brzegu, bez większego zastanowienia. Jeśli dany użytkownik ma szczęście, będzie zadowolony z wyboru, jednak warto pamiętać, że zazwyczaj wykonuje się go raz na kilka lat lub większość życia.

Konta bankowe, chociaż służą do tego samego, mogą się od siebie diametralnie różnić. Wynika to z ułatwień wprowadzanych przez bank, wielkości placówki, a także wdrażanych rozwiązań technologicznych, które wpływają na jakość usługi. Zdarzają się przypadki, w których klienci nie mają możliwości korzystania z płatności mobilnych, albo bank nie posiada dostępu do konta w postaci mobilnej aplikacji.

Jeśli decyzję o wyborze banku chce się podjąć bardziej świadomie, klient może poczuć się przytłoczony ilością i różnorodnością ofert. W tym momencie korzystne jest zajrzenie do rankingu. Oferty posegregowane są ze względu na kilka czynników, w tym wynikające z prowadzenia konta opłaty, a także wysokość bonusu przyznawana za założenie konta.

Dzięki budowie rankingu klient, przeglądający oferty może sam zauważyć, czym różnią się poszczególne z nich. Każda oferta to pojedynczy kafelek, na którym znajdują się następujące informacje:

  • nazwa promocji;
  • logo banku;
  • wysokość opłat za prowadzenie konta;
  • kosz posiadania karty;
  • koszt korzystania z bankomatów;
  • wysokość przyznanego bonusu.

Jeśli klienta zainteresuje jedna z propozycji, może od razu i w bardzo łatwy sposób przejść na witrynę placówki. Wystarczy kliknąć przycisk „Dalej” znajdujący się przy każdej z ofert. Służy on do przekierowania na stronę banku.

Na stronie znajduje się kilka rankingów. Są one podzielone ze względu na ogólną charakterystykę danych kont. Poza ranking standardowych kont osobistych można zobaczyć porównanie ofert:

  • kont dla dziecka;
  • kont dla młodych;
  • kont dla seniora;
  • darmowych kont osobistych.

 

Kto powinien skorzystać z rankingu?

Rankingi to narzędzia, które mogą być przydatne z perspektywy wielu klientów. Skorzystają na nich zarówno osoby chcące zmienić swój dotychczasowy rachunek, jak i te, które zakładają go po raz pierwszy lub potrzebują dodatkowego.

Chociaż w teorii każdy bank oferuje to samo, czyli rachunek osobisty, to jednak praktycznie każda z dostępnych ofert charakteryzuje się czymś innym.

Dobrym przykładem mogą być koszty związane z korzystaniem z kart i bankomatów. Jeśli dany konsument zdaje sobie sprawę z tego, że rzadko dokonuje operacji przy pomocy tych narzędzi, powinien zwrócić uwagę na to, jaką politykę posiada interesujący go bank.

Mała ilość operacji powoduje, że bank musi do nich dopłacać. Aby tego uniknąć, instytucje zazwyczaj przerzucają te koszty na konsumenta. Z tego względu często banki wyznaczają minimalną ilość operacji, którą należy wykonać, aby np. użytkowanie karty było bezpłatne. Jeśli jednak nie spełnia się tych wymagań, warto porównać między sobą koszty i wybrać te najniższe.

Co więcej, jeżeli klient ma świadomość, że często wypłaca pieniądze z bankomatu w różnych miejscach, powinien sprawdzić, ile urządzeń posiada dana placówka i czy wybrany bank ma podpisane umowy z innymi instytucjami lub usługodawcami (powszechnie gwarantuje to bezpłatność wykonywania takich operacji).

Ranking będzie pomocny dla osób, które nigdy wcześniej nie zakładały konta i nie mają pojęcia, na co zwracać uwagę i jak przeszukiwać oferty. Dodatkowo ich ogrom może być przytłaczający, a to nie sprzyja racjonalnym decyzjom. Tego typu narzędzia są więc dobrym punktem zaczepienia, od którego łatwiej rozpocząć dalsze poszukiwania i skupić się na aspektach, które mogą być istotne.

 

Zalety rankingu kont bankowych

Rankingi kont bankowych to bardzo przydatne narzędzia z wielu względów. Po pierwsze ich budowa sprawia, że wyniki są bardzo czytelne i łatwo można się zorientować, czym różnią się poszczególne oferty.

Po drugie dużym ułatwieniem jest posegregowanie zakładek rankingów, co pozwala z łatwością wybrać odpowiednią kategorię. Dzięki takiej budowie rankingów często zyskują klienci, którzy nie mieli pojęcia o istnieniu różnych opcji, a teraz mogą je bez problemu dostrzec.

Wiele osób stojąc przed wyborem ROR-u po raz pierwszy, może się obawiać oszustwa. Samodzielne przeglądanie ofert przez internet generuje bowiem szanse natrafienia na fałszywe oferty promocji, które służą do wyłudzania danych. Z tego względu kolejnym plusem jest dobieranie ofert do zestawienia przez specjalistów z rzetelnego portalu.

Korzystanie z rankingów pozwala więc na trafienie wyłącznie na autentyczne i sprawdzone promocje, przygotowane przez istniejące banki. Dodatkowo budowa strony umożliwia bardzo łatwe poruszanie się i płynne przejście z porównywarki bezpośrednio na konkretną ofertę już w witrynie banku.

Ranking daje także szansę na porównanie oferty, z jakiej w danym momencie korzysta klient z opcjami obecnie dostępnymi na rynku. Taka konfiguracja pozwala ocenić, czy posiadany ROR mógłby funkcjonować na korzystniejszych dla klienta warunkach.

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl