Wadowicka Biblioteka Publiczna we współpracy z Sherlock Wadowice zaprasza na grę  terenową „W pogo
„W pogoni za Noblem – escape room i gra miejska w jednym!
artykuł sponsorowany

Wadowicka Biblioteka Publiczna we współpracy z Sherlock Wadowice zaprasza na grę  terenową „W pogoni za Noblem”. To świetny sposób na rodzinne spędzenie wolnego czasu i poznanie ciekawej historii polskich noblistów.

Wiele wciągających i niebanalnych szyfrów i zagadek. Zadania wymagające zarówno kreatywnego myślenia, jak i zdolności pracy zespołowej. Możliwość poczucia się jak detektyw na tropie znanych i nieznanych faktów z historii. Edukacja poprzez angażującą i wciągającą zabawę. Właśnie to czekać będzie na uczestników rodzinnej gry terenowej „W pogoni za Noblem”, którą organizuje Wadowicka Biblioteka Publiczna we współpracy z Sherlock Wadowice.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 30 września. Start gry w budynku Wadowickiej Biblioteki Publicznej (ulica Legionów 1) o godzinie 9:00, 11:00 lub 13:00 (drużyny zapisują się na konkretną godzinę).

Udział w grze pozwoli uczestnikom przeżyć fascynującą podróż przez historię polskich noblistów i ich niezwykłe osiągnięcia. Zabawa oraz eksploracja niecodziennych zakamarków Wadowic pozwoli nie tylko oryginalnie spędzić czas w gronie najbliższych, ale także zapewni pożyteczne wyzwanie intelektualne i dostarczy dawkę ciekawej wiedzy o naszych wybitnych rodakach – informują organizatorzy.

W wydarzeniu mogą wziąć udział rodziny z dziećmi, młodzież, a także grupy znajomych lub przyjaciół (do 6 osób). Każda drużyna przed rozpoczęciem gry otrzyma materiały startowe, a następnie wyruszy w trasę w poszukiwaniu kart polskich noblistów. W trakcie zabawy uczestnicy na swojej drodze spotkają szereg wyzwań i zagadek logicznych, z którymi będą mogli sobie poradzić dzięki sprytowi, współpracy i spostrzegawczości.

 

Gra podzielona jest na 3 tury. W każdej turze udział może wziąć maksymalnie 5 zespołów, a przewidywany czas gry to około 1,5 godziny. Na najlepsze zespoły czekać będą drobne upominki. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, należy dokonać zgłoszenia zespołu poprzez kontakt z Wadowicką Biblioteką Publiczną.

Gra „W pogoni za Noblem” odbywa się w ramach Wadowickiego Festiwalu Książki „Problem z Noblem” objętego honorowym patronatem burmistrza Wadowic i dofinansowanym ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Regulamin gry na stronie Wadowickiej Biblioteki Publicznej.

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl