Wzięcie kredytu to zobowiązanie na wiele lat. Bardzo często przewidzenie tego jak będzie wyglądać n
Jakie są sposoby na restrukturyzację kredytu?
artykuł sponsorowany

Wzięcie kredytu to zobowiązanie na wiele lat. Bardzo często przewidzenie tego jak będzie wyglądać nasza sytuacja finansowa za kilka lub kilkanaście lat, jest trudne. W chwili zaciągania kredytu możemy mieć wysoką zdolność kredytową i z łatwością przychodzi nam spłacanie miesięcznych rat. Jednakże w życiu każdego człowieka mogą zdarzyć się sytuacje, które sprawią, że nasza płynność finansowa ulegnie zmianie. W takiej sytuacji warto przemyśleć restrukturyzację kredytu.

Kiedy dokonać restrukturyzacji kredytu?

Restrukturyzacja kredytu to nic innego jak zmiana dotychczasowych warunków zaciągniętego zobowiązania finansowego. Dokonać korzystnego wyboru w tej sprawie pomoże nam https://habzafinanse.com.pl/restrukturyzacja-kredytu/. Restrukturyzacja jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które zauważają trudności w spłacie rat kredytu. Może dziać się tak z powodu nieoczekiwanych wydatków czy różnych innych trudności finansowych. W takiej sytuacji warto reagować jak najszybciej, czyli w momencie, gdy zauważamy trudności ze spłatą, jednakże wywiązujemy się z terminowości regulacji zobowiązania. Dzięki temu bank będzie patrzył na nas przychylnym okiem, a także doceni to, że staramy się prędko reagować na zmiany w naszym budżecie domowym. Warto dodać, że zmiana warunków kredytowania na łatwiejsze do spłaty raty to korzyść nie tylko dla kredytobiorcy, lecz także banku. 

Ponadto warunki kredytu możemy zmienić również w sytuacji, gdy przykładowo otrzymaliśmy podwyżkę lub awansowaliśmy. W momencie, gdy nasza sytuacja finansowa na stałe uległa poprawie, warto zdecydować się na restrukturyzację kredytu. Tym samym szybciej uporamy się ze spłatą całego zobowiązania. 

 

Kilka przykładowych sposobów na restrukturyzację kredytu

Przeprowadzić restrukturyzację kredytu można na kilka sposobów. To, który z nich wybierzemy, zależy od naszych potrzeb i sytuacji finansowej. Najlepszym sposobem na wybranie odpowiedniej opcji dla nas, jest skorzystanie z pomocy profesjonalnego pośrednictwa kredytowego Habza Finanse. W ten sposób nie tylko wybierzemy najlepsze rozwiązanie, lecz także będziemy w stanie poprawnie wypełnić wniosek.

Do najprostszych form zmiany warunków kredytowania możemy zaliczyć wydłużenie okresu spłaty. Wydłużając czas spłaty, zyskujemy tym samym niższe miesięczne raty. Warto jednak pamiętać, że całkowity koszt kredytu staje się wyższy.

Drugą opcją restrukturyzacji kredytu jest konsolidacja posiadanych zobowiązań finansowych, czyli mówiąc inaczej połączenie ich w jedno, łatwiejsze do spłacenia. Zamiast kilku miesięcznych rat zyskujemy jedną, która jest na miarę naszych możliwości finansowych.

Kolejnym rozwiązaniem, tym razem dla osób, których sytuacja finansowa się poprawiła, jest skrócenie okresu spłaty. W tym przypadku podwyższamy miesięczną ratę, na rzecz szybszej spłaty całego zobowiązania. Co więcej, istnieje również opcja wzięcia rat balonowych, czyli rosnących. Polegają one na tym, że możemy obniżyć raty w najbliższych miesiącach, na rzecz zwiększenia kolejnych. Warto pamiętać, że to rozwiązanie dotyczy głównie osób, które napotkały przejściowe problemy finansowe.

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl