Czy Twoja firma ma problemy z zadłużeniem, które mogą wpłynąć na jej płynność finansową? Nie m
Kredyt konsolidacyjny dla firm – kto może się o niego ubiegać?
artykuł sponsorowany

Czy Twoja firma ma problemy z zadłużeniem, które mogą wpłynąć na jej płynność finansową? Nie musisz obawiać się, że zbyt wysokie raty zobowiązań finansowych wykluczą Twoją firmę z rynku. Kredyt konsolidacyjny dla firm jest doskonałym rozwiązaniem, które pozwala zredukować wysokość rat i połączyć różne zobowiązania finansowe w jedno. Zobacz, kto może ubiegać się o kredyt konsolidacyjny dla firm.

Kredyt konsolidacyjny dla firm – co musisz o nim wiedzieć?

Główny cel zobowiązania, jakim jest kredyt konsolidacyjny dla firm, to zmniejszenie miesięcznych rat długów poprzez łączenie wielu kredytów i pożyczek w jedno zobowiązanie. W celu obniżenia miesięcznej raty okres spłaty kredytu jest wydłużany. Kredyty i pożyczki konsolidacyjne dla firm mogą być udzielane zarówno przez banki, jak i pozabankowe instytucje pożyczkowe. Jednak aby otrzymać kredyt konsolidacyjny, firma musi posiadać zdolność kredytową oraz mieć aktualne i regularnie spłacane zobowiązania. Kredyty i pożyczki, które mają być skonsolidowane, nie powinny być przeterminowane lub wypowiedziane. To kluczowa kwestia, o której musisz pamiętać.

Kredyt konsolidacyjny dla firm może być dobrym sposobem na poprawę płynności finansowej na dłuższą metę. Po dokonaniu konsolidacji różnica w wysokości miesięcznej raty będzie znacznie odczuwalna. To najlepszy sposób na odciążenie budżetu firmowego i odzyskanie stabilności finansowej.

 

Jakie firmy mogą skorzystać z konsolidacji?

Osoby prowadzące działalność gospodarczą, spółki prawa handlowego, spółki cywilne i spółki jawne – to właśnie takie podmioty mogą skorzystać z kredytów konsolidacyjnych dla firm. Jednak większość banków wymaga, aby firma działała na rynku już co najmniej 12 do 18 miesięcy i miała zdolność kredytową. Podczas oceny ryzyka kredytowego, analitycy bankowi zwracają uwagę na to, czy firma odnotowała straty w tym okresie. W ramach kredytu konsolidacyjnego wiele banków oferuje również możliwość przyznania dodatkowych środków, które można przeznaczyć na dowolny cel związany z działalnością.

Pamiętaj przy tym, że konsolidacja nie jest dla firm zadłużonych. Jeśli posiadasz znaczne opóźnienia w spłacie, to bank może odmówić kredytu konsolidacyjnego. Kto więc może skorzystać z tego rozwiązania? Konsolidacja jest skierowana do przedsiębiorców, którzy mają trudności w regulowaniu zobowiązań, ale jeszcze nie mają opóźnień. Po kredyt konsolidacyjny możesz więc sięgnąć, gdy chcesz podreperować budżet firmy. To także bardzo dobre rozwiązanie, gdy potrzebujesz zwiększyć płynność w zarządzaniu finansami przedsiębiorstwa, oraz gdy chcesz obniżyć ryzyko wystąpienia problemów w spłacie rat kredytów.

 

Jak ubiegać się o kredyt konsolidacyjny dla firm?

Konsolidacja zwykle wymaga większej ilości formalności oraz bardziej skomplikowanych procedur niż większość pozostałych kredytów dla firm. Jednakże sposób jej przebiegu zależy od konkretnego przypadku, w tym przede wszystkim od liczby, specyfiki i kwoty posiadanych przez przedsiębiorcę zobowiązań. Jeśli chcesz ułatwić proces ubiegania się o zobowiązanie, warto skorzystać z pomocy pośrednika kredytowego. Ekspert pomoże Ci nie tylko dobrać najkorzystniejszą ofertę, ale także wesprze na każdym etapie wypełniania i składania wniosku kredytowego.

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl