Poprzez codzienną pielęgnację dążymy do uzyskania nieskazitelnej cery – gładkiej, o jednolitym ko
Jak wybrać najlepsze kosmetyki z efektem soft focus?
artykuł sponsorowany

Poprzez codzienną pielęgnację dążymy do uzyskania nieskazitelnej cery – gładkiej, o jednolitym kolorycie, pozbawionej niedoskonałości. Maskująco i jednocześnie kondycjonująco na skórę działają dobre kosmetyki z efektem soft focus, zarówno te przeznaczone do pielęgnacji, jak i do makijażu. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę wybierając takie produkty!

Czym właściwie jest efekt soft focus?

Jeszcze niedawno znane były nam głównie kosmetyki matujące lub rozświetlające. Obecnie w branży beauty pojawiło się ciekawe pojęcie, jakim jest efekt soft focus. Tłumacząc (z języka angielskiego), pierwsze z tych słów oznacza: „miękki”, „gładki”, czy też „stonowany”. Drugie natomiast nawiązuje do ostrości w kontekście aparatów fotograficznych. Takie właśnie znaczenie uznaje się za poprawne, ponieważ sformułowanie soft focus zostało zaczerpnięte z programów służących do komputerowej obróbki zdjęć, a raczej możliwości uzyskania podobnych efektów, tyle że za pomocą pielęgnacji i makijażu. 

Za pomocą soft focus uzyskuje się efekt miękkiego wykończenia – stonowania kontrastów, łagodnych konturów. W kosmetyce oznacza to po prostu możliwość nadania cerze nieskazitelnego wyglądu, poprzez zamaskowanie wszelkich niedoskonałości. Zasadą takiego działania jest rozproszone odbicie.

Osiągnięcie takich rezultatów możliwe jest głównie dzięki zastosowaniu odpowiednich składników, które odbijają światło we wszystkich kierunkach. Kosmetyki soft focus można więc porównać do tych rozświetlających, ale kluczowa zasada polega głównie na rodzaju zastosowanych pigmentów i sposobie odbijania przez nie promieni. Skóra nie musi się świecić, np. brokatem. Obecnie o wiele bardziej pożądany jest naturalny blask, dzięki któremu cera wygląda promiennie i zdecydowanie młodziej.     

 

Do jakiej cery nadają się kosmetyki z miękkim wykończeniem?

To, jaki rezultat soft focus otrzymamy, zależy od zastosowanych substancji, a dokładniej budowy ich cząsteczek. Niektóre mikropigmenty dają efekt mocnego rozświetlenia, inne optycznie maskują nierówności pozostawiając cerę lekko rozświetloną.

Kosmetyki soft focus, oczywiście w zależności od ich składu i przeznaczenia, dostępne są praktycznie dla wszystkich typów cery. Efekty możliwe do osiągnięcia dzięki zjawiskom fizycznym najbardziej doceni cera z niedoskonałościami i oznakami starzenia. Rozproszenie światła minimalizuje cień padający np. na zmarszczki, bruzdy, czy poszerzone pory. Tym samym zostają one optycznie wypełnione i znacznie mniej widoczne. Dotyczy to również suchych obszarów, przebarwień, czy wykwitów. 

 

Jakich składników szukać w kosmetykach do pielęgnacji z efektem soft focus? 

Wiedząc, że soft focus zapewnia miękkie wykończenie, kojarzymy ten efekt głównie z ostatnim elementem codziennego rytuału, czyli z kosmetykami do makijażu. Tymczasem do dyspozycji są również preparaty do pielęgnacji cery, które podkreślają jej naturalne piękno. Delikatne odbicie światła w wielu przypadkach pozwala nawet na rezygnację z podkładu czy korektorów. 

Jeśli szukasz najlepszych kosmetyków soft focus, zwracaj uwagę na rodzaj zastosowanych mikrocząsteczek, a także ich zdolność do rozpraszania światła. W przypadku preparatów do pielęgnacji warto też pamiętać o pozostałych komponentach. Maskowanie mankamentów to tylko chwilowy sposób na poprawę wyglądu. Najlepsze efekty osiągniesz, jeśli Twoja skóra będzie nie tylko wizualnie, ale też wyczuwalnie miękka, nawilżona i elastyczna. Zacznij więc od jej dokładnego oczyszczenia, stosując żel do mycia twarzy, który odświeży i pobudzi cerę. W następnym kroku zaaplikuj koncentrat i nie zapominaj o kremie. 

Kremy to kosmetyki, do których najczęściej dodawane są mikrodrobinki soft focus. Będą one jednak najlepiej spełniały swoje funkcje działając wspólnie z pozostałymi składnikami. Skoro szukasz efektu miękkiego wykończenia, z pewnością docenisz składniki intensywnie nawilżające, takie jak np. roślinny kwas hialuronowy, skwalan, czy oleje roślinne. O naturalną promienność skóry dbają też witaminy, głównie E i C, a także witamina A oraz jej pochodne, takie jak retinol, czy jego roślinny odpowiednik o nazwie bakuchiol.

 

Soft focus w kolorowych kosmetykach 

Najszybszym sposobem na uzyskanie miękkiego, idealnie gładkiego efektu jest zastosowanie kosmetyków do makijażu z efektem soft focus. Wybieraj podkłady płynne lub sypkie, które zawierają mikropigmenty odbijające światło. To, jak dużego rozświetlenia potrzebujesz, zależy wyłącznie od typu Twojej cery i własnego gustu. 

W odróżnieniu od pierwszych produktów z mikropigmentami, efekt soft Focus może zapewnić cerze także delikatnie matowe wykończenie – szczególnie polecane przy skórze tłustej, a także wówczas, gdy wybierasz świetliste cienie do oczu. Naturalny blask, bez przerysowania, to najlepsze, co można zapewnić swojej skórze.

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl