Każda rozmowa o pracę wiąże się z dużym stresem. Jeśli chodzisz z jednej rekrutacji na drugą, a e
Drukuj
Nie idą ci rozmowy o pracę? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów
artykuł sponsorowany

Każda rozmowa o pracę wiąże się z dużym stresem. Jeśli chodzisz z jednej rekrutacji na drugą, a efektów nadal nie widać, możesz powoli tracić nadzieję na znalezienie lub zmianę pracy. Masz odpowiednie kwalifikacje i zdolności na dane stanowisko, a jednak kolejni rekruterzy odrzucają twoją kandydaturę? Może to wynikać z kilku błędów, notorycznie popełnianych przez kandydatów w trakcie rozmów o pracę.

Nieciekawe dokumenty rekrutacyjne

Najczęściej jeszcze przed przystąpieniem do rekrutacji, przygotowujesz swoje dokumenty – CV, podanie lub list motywacyjny. Obecnie wielu pracodawców prosi także o napisanie kilku słów o sobie w mailu czy w formularzu, za pomocą którego zgłaszasz swoją chęć udziału w rekrutacji.

I bardzo możliwe, że to już na tym etapie twoja kandydatura odpada. Liczy się nie tylko wykształcenie i doświadczenie, ale także kreatywność i oryginalność. Ciekawe CV jest niezbędne zwłaszcza wówczas, jeśli starasz się o pracę w firmie nowoczesnej i dynamicznej.

Sformułuj kilka zdań na swój temat, które przyciągną uwagę rekrutera i zamieść je w treści maila, a nawet bezpośrednio w CV. Postaraj się także o graficzną atrakcyjność dokumentów – w Internecie możesz skorzystać z licznych darmowych kreatorów, które tylko uzupełniasz danymi.

 

Nieprawdziwe informacje w CV

Być może słyszałeś znajomych przechwalających się, jakie absurdy zawarli w swoim CV i jak szczęśliwie nie zostały one zdemaskowane. Nie licz na takie szczęście – nawet jeśli rekruter faktycznie nie zauważy kłamstwa, prędzej czy później wyjdzie ono na jaw, przysparzając ci jeszcze więcej problemów.

W CV zawrzyj wyłącznie prawdziwe informacje. Jeśli deklarujesz znajomość języka, lepiej nie staraj się podkolorować poziomu – bardzo możliwe, że twoje umiejętności zostaną bez uprzedzenia sprawdzone jeszcze na etapie rozmowy. Nie dość, że nie dostaniesz pracy, to jeszcze najesz się wstydu.

Nie aplikuj na stanowiska, do których nie posiadasz odpowiednich kwalifikacji – lepiej sprawdź nowe oferty pracy na GoWork.pl i znajdź coś dla siebie, zgodnego z twoim wykształceniem i doświadczeniem.

 

Oczernianie poprzedniego pracodawcy

Jeśli rekruter zada ci pytanie, dlaczego odszedłeś z poprzedniej pracy to z pewnością nie po to, żeby zostać twoim terapeutą i wysłuchiwać wszystkich żali, jakie masz do poprzednich przełożonych. Oczernianie szefa jest w wyjątkowo złym guście, więc nawet jeśli nie rozstaliście się w przyjaźni, nie opowiadaj wszystkiego. Poprzestań na zdawkowym przekazaniu informacji. Zamiast mówić, że pracodawca uwziął się na ciebie i cię nie doceniał, wspomnij raczej, że mieliście odmienne poglądy na funkcjonowanie działu i że twój punk widzenia jest raczej bardziej spójny z filozofią firmy, do której właśnie aplikujesz.

 

Nieprofesjonalna postawa

Mało kto lubi ubierać się w garnitur lub szpilki, ale pewne okazje wymagają zachowania konwencji. Niekoniecznie z resztą od razu musisz przyjść na rozmowę w stroju niemal wieczorowym – zawsze dobrym wyborem jest klasyczna elegancja.

Uważaj jednak na stylistyczne pułapki! Dopasowana garsonka sprawdzi się na rozmowie rekrutacyjnej w poważnej korporacji. Jeśli starasz się o posadę w dziedzinie artystycznej, gdzie punktowana jest wolność i własny styl, znacznie lepiej sprawdzą się jednak podarte dżinsy. Dopasuj więc swój ubiór i zachowanie do wymogów pracodawcy.

 

Zbyt mała wiara w siebie

Na koniec porada może banalna, ale często jedyna, jakiej potrzebujesz: uwierz w siebie! Jeśli sam wątpisz w swoje zdolności, to jak zamierzasz przekonać do nich rekrutera? Nie przechwalaj się, ale jednocześnie nie zapominaj o swojej wartości.

 

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Sponsorowane:

Tokofobia – jak radzić sobie z lękiem przed porodem?

Uczenie maszynowe a sztuczna inteligencja - jak wpływają na świat gier

Najskuteczniejsze elektroniczne metody płatności w kasynach online

Ulgi dotyczące nowych technologii

Restauracja Dworek Mikołaj w Wadowicach szuka kucharza