Odpowiednie zarządzanie procesami w Twoim komputerze nie jest możliwe bez pamięci RAM DDR4 jak najleps
Jaką pamięć RAM DDR4 wybrać?
artykuł sponsorowany

Odpowiednie zarządzanie procesami w Twoim komputerze nie jest możliwe bez pamięci RAM DDR4 jak najlepszej jakości. Źle dobrana pamięć może wpłynąć negatywnie na działanie komputera, tym bardziej, jeżeli jej pochodzenie jest nieznane. Nasuwają się więc pytania - jaką pamięć RAM wybrać i czym właściwie jest? Który producent jest godny zaufania? Poniżej przedstawimy wszystkie szczegóły dotyczące Polskiego producenta pamięci RAM i nie tylko, a także poruszymy kwestie dotyczące pamięci RAM DDR4.

Pamięć RAM - czym jest i do czego służy?

Random Access Memory (RAM) to komponent komputerowy, którego zadaniem jest przechowywanie procesów, aż do ich zakończenia. W pewnym sensie RAM można porównać do automatycznej teczki na dokumenty, których używamy tylko w danym momencie, a gdy nie są już nam potrzebne - teczka natychmiast je usuwa. Z tego względu RAM nazywany jest pamięcią komputera lub laptopa - dzięki niej możemy wykonywać takie czynności jak poruszanie się po zakładkach czy programach.

W celu przybliżenia tego, jak działa pamięć RAM, skorzystamy z jeszcze jednego przykładu. Otwierając na naszym urządzeniu notatnik oraz przeglądarkę RAM zapisuje ich działanie do momentu zamknięcia obu aplikacji, a podczas przeskakiwania pomiędzy nimi - wszystko zostaje na swoim miejscu. Podsumowując, pamięć RAM obsługuje i zapisuje uruchomione procesy w czasie teraźniejszym, a gdy nie są nam już potrzebne - usuwa je.

 

RAM DDR4 - właściwości

Pamięć RAM DDR4 zapewnia wyższą wydajność niż jej poprzedniczka RAM DDR3. Różnice pomiędzy nimi są zauważalne już na pierwszy rzut oka po zainstalowaniu RAM DDR4 w naszym komputerze. Co więc zyskujemy, wybierając pamięć RAM DDR4?

  • wyższą wydajność,
  • wyższą pojemność modułów SO-DIMM,
  • niższy pobór mocy,
  • większą przepustowość o nawet 50%,
  • lepszą integralność danych,
  • cykliczną kontrolę nadmiarową - CRC.

Jak widać powyżej, zalet jest wiele i warto się im lepiej przyjrzeć. Wszystko wskazuje na to, że RAM DDR4 jest praktycznie najlepszy w każdym możliwym aspekcie. Dodatkowo, gdy wybierzemy pamięć od godnego zaufania producenta z wieloletnim stażem na rynku, zyskamy pewność, że nasze urządzenie osiągnie szczyt możliwości, jeżeli chodzi o funkcjonalność.

 

Polski zaufany producent w zakresie pamięci do komputera - GOODRAM

Godnym zaufania producentem pamięci RAM DDR4 jest marka GOODRAM, która jest podmiotem Polskiej firmy Wilk Elektronik SA powstałej w 1991 roku. Pamięć RAM GOODRAM produkowana jest w Polsce od 2003 roku, co potwierdza ogromne i wieloletnie doświadczenie w produkcji podzespołów najwyższej, możliwej jakości na rynku. 

RAM DDR4 marki GOODRAM można spotkać w różnych wariantach stylistycznych i pamięciowych. W swojej ofercie marka posiada RAM DDR4 o różnej częstotliwości oraz timingu. Dla klienta, w przypadku zakupu jakiegokolwiek produktu bardzo ważna jest gwarancja, której okres zwykle wynosi 2 lata. Jednakże, w przypadki pamięci RAM DDR4 marki GOODRAM gwarancja jest...dożywotnia! Dzięki dopracowaniu swoich produktów, które przechodzą liczne kontrole jakości, marka GOODRAM wraz ze swoim działem kontroli zdecydowała o gwarancji swoich pamięci RAM dożywotnio! 

Warto wybrać producenta, który dba o jakość swoich produktów i zadowolenie każdego klienta, a dodatkowo pochodzi i produkuje swoje podzespoły w Polsce.

 

Jaką pamięć RAM DDR4 wybrać?

Gdy już mamy jasność w kwestii wydajności oraz wyboru producenta, przychodzi czas na wybór konkretnej pamięci RAM DDR4. Każda z nich może różnić się częstotliwością, ilością GB i timingiem, więc jeżeli planujemy kupić większą ilość pamięci, które zostaną wpięte do jednego urządzenia - warto wybrać jednakowy RAM DDR4. Należy również podkreślić, że bardzo często jedna pamięć RAM DDR4 16GB jest mniej wydajna niż dwie pojemności 8GB. Dlaczego? Dwie kości RAM tworzą Dual Channel, który jest wydajniejszą opcją niż Single Channel nawet o tej samej pojemności co Dual, ze względu na umożliwienie płycie głównej wykorzystywania dwóch kanałów komunikacyjnych z procesorem.

Podsumowując, pamięć RAM DDR4 należy wybrać zgodną z możliwościami danego urządzenia. Przykładowo, jeżeli nasz komputer ma zainstalowaną pamięć RAM DDR4 o pojemności 8GB i 4000MHZ oraz timingu 18-22-22 warto zakupić dwie takie same pamięci o większej pojemności (chyba, że płyta główna obsługuje pamięć RAM o wyższej częstotliwości) co pozwoli zwiększyć szybkość całego urządzenia nawet kilkukrotnie. Każde urządzenie jest inne więc warto przyjrzeć się parametrom, i wedle nich za

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl