W każdym salonie sofa jest najważniejszym elementem wyposażenia wnętrza. Pozwala na wypoczynek i przy
Jakie wymiary powinna mieć 3 osobowa sofa?
artykuł sponsorowany

W każdym salonie sofa jest najważniejszym elementem wyposażenia wnętrza. Pozwala na wypoczynek i przyjmowania gości, dlatego powinna być gustowna oraz wygodna. Proces wyboru nie jest łatwy, gdyż na rynku znajdziemy wiele propozycji sof. Musimy jednak pamiętać o tym, aby dobrać odpowiedni styl sofy, zgodnie z aranżacją pomieszczenia. Ponadto, ważny jest też materiał obiciowy i wypełnienie, co również wpływa na nasz komfort. Podczas zakupu, nie możemy pomijać wymiarów mebla. Inną sofę wybierzemy do dużego salonu, a inną do małego pokoju. Przyjrzyjmy się temu, jakie wymiary powinna mieć 3 osobowa sofa. O czym pamiętać podczas doboru? Co jeszcze jest ważne? Jaki rozmiar sofy wybrać?

Gustowna sofa do salonu

Sofa dwuosobowa jest umieszczane w salonie, gdzie chętnie spędzamy czas z bliskimi. Zazwyczaj w tym miejscu mamy dosyć dużo miejsca, dlatego warto wybrać 3 osobową sofę o odpowiednich rozmiarach. Klienci zwracają uwagę także na stylistykę mebla i wykorzystane materiały. Producenci na każdym kroku poszerzają ofertę, dając nam wiele możliwości. Pamiętajmy o tym, że gustowna sofa może całkowicie odmienić nawet z pozoru zwyczajny pokój. Ten centralny punkt od razu rzuca się w oczy do wejściu do wnętrza, dlatego trzeba dokładnie przemyśleć zakup sofy. 

 

Wymiary 3 osobowej sofy

Co jest ważne podczas zakupu 3 osobowej sofy? Powinniśmy mieć na uwadze układ wnętrza i wymiary pomieszczenia. Skontrolujmy liczbę i rozmieszczenie okien oraz drzwi. Niejednokrotnie zwracamy uwagę także na ustawienia mebla w odpowiedniej odległości od telewizora. Ponadto, warto pamiętać o dodatkowych udogodnieniach i kształcie sofy. Rozkładany mebel pozwala przyjmować gości lub będzie zastępować łóżko w niewielkich mieszkaniach. 

Jakie wymiary powinna mieć 3 osobowa sofa? W trakcie poszukiwać musimy z góry określić, jakie wymiary nas interesują. Na początku trzeba zastanowić się nad szerokością mebla. Na każdą osobę przypadać powinno co najmniej 60 cm szerokości sofy. W efekcie możemy liczyć na wygodny relaks z bliskimi. To wskazuje, że najlepszą długością powierzchni siedzącej dla 3 osób jest min. 180 cm. Okazuje się, że najczęściej takie sofy mają długość od 200 do 250 centymetrów. Co do głębokości, najczęściej ma ona 100 cm, a wysokość siedziska 45-85 cm. Bardzo ważne jest to, aby dopasować wszelkie wymiary do swoich oczekiwań. Dzięki temu mebel będzie komfortowy i wygodny podczas użytkowania. Doskonała jakość mebli sprawi, że będą nam służyć przez długi czas. 

 

Co jeszcze jest ważne?

Wiemy już, jak powinny wyglądać wymiary sofy 3 osobowej. O czym jeszcze warto pamiętać? Urządzane salonu nie jest łatwym zadaniem. Zależy nam na meblach wygodnych i gustownych, które podkreślą charakter otoczenia. Jeśli chcemy zachować pełen komfort, wymiary mebla są bardzo ważne. W takiej sytuacji uzyskamy pewność, że mebel będzie odpowiadał oczekiwaniom domowników. Nowoczesne i klasyczne meble są dostępne w wielu wariantach. Mnogość rozmiarów, kolorów i materiałów daje wiele możliwości. Jak widać, każdy klient znajdzie to, czego potrzebuje. 

Sofy 3 osobowe sprawdzą się nawet w niewielkich pomieszczeniach. Nie zajmują wiele miejsca i pozwalają na odpoczynek po całym dniu pracy. Jest to zakup na długie lata, który trzeba dokładnie przemyśleć. Nie ma mowy o byle jakim wyborze, gdyż wtedy sofa może się nie sprawdzić w naszym salonie. Podczas poszukiwań warto zasięgnąć porady specjalistów w renomowanych sklepach meblowych. Dzięki temu proces wyboru będzie nie tylko szybszy, lecz także wygodniejszy.

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl