Nie musisz od razu decydować się na roczny karnet na siłownię lub drogie urządzenia, aby zbudować u
Zestawy treningowe do siłowni domowej
artykuł sponsorowany

Nie musisz od razu decydować się na roczny karnet na siłownię lub drogie urządzenia, aby zbudować umięśnioną sylwetkę lub zrzucić zbędne kilogramy. Większość ćwiczeń, które pomogą Ci osiągnąć cel, można wykonać w domowym zaciszu. Wbrew pozorom, wcale nie potrzebujesz do tego dużej przestrzeni ani wysokiego budżetu. Jakie artykuły jednak okażą się niezbędne, jeśli zdecydujesz się na domową siłownię?

Na dobry początek - rozgrzewka

Rozgrzewka to nic innego jak przygotowanie stawów i mięśni do dalszego wysiłku fizycznego. Doskonałym pomysłem okaże się krótka sesja jogi, którą możesz wykonywać zarówno na samej macie, jak i z użyciem akcesoriów takich jak kostka czy piłka do jogi. Dobrze przygotujesz ciało do dalszego treningu, po prostu rozciągając się. Możesz robić to samodzielnie lub skorzystać z gum do ćwiczeń.

Drugim etapem jest rozgrzanie samych mięśni po to, aby efektywniej mogły poradzić sobie z treningiem siłowym. Tutaj świetnym rozwiązaniem byłoby przeprowadzenie krótkiego treningu cardio na przykład z użyciem maszyny eliptycznej.

 

Następnie: trening siłowy

Jeśli Twoje mięśnie i stawy już są rozgrzane, możesz przystąpić do treningu z wykorzystaniem obciążników. Tutaj możliwości jest wiele. Jeśli chcesz postawić na wersję ekonomiczną, świetnym rozwiązaniem okaże się zakup hantli o różnym obciążeniu lub gryfu z wymiennymi obciążnikami. Jeśli zaś myślisz o treningu długoterminowo i nie jesteś jedynym fanem sportów siłowych w swoim domu, pomyśl o zakupie funkcjonalnej bramy do ćwiczeń, która pozwoli Ci na wykonywanie nieskończonej ilości aktywności siłowych. Tego typu urządzenia w swojej ofercie posiada producent sprzętu siłowego.

 

Na koniec: trening cardio

Dlaczego zostawiamy sobie dłuższy trening cardio na koniec? Dlatego, że robiąc go przed treningiem siłowym, nasze mięśnie będą zbyt zmęczone, aby poradzić sobie z dużymi obciążeniami! Warto o tym pamiętać, jeżeli chcemy, aby nasz trening był efektywny.

Jeżeli za oknem pada deszcz i okropnie wieje, a Ty nie masz ochoty biegać w taką pogodę, świetnym rozwiązaniem będzie zakup urządzenia cardio. Do wyboru masz bieżnię, rower stacjonarny lub lubiane w ostatnim czasie maszyny eliptyczne, dzięki którym wykonasz trening ze zmniejszonym obciążeniem stawów. 

Trening w domu tak naprawdę niewiele różni się od treningu na siłowni, jeśli posiadamy podstawowe akcesoria oraz jeśli mamy odpowiednią wiedzę na temat ćwiczenia danych partii mięśni. Warto nawiązać kontakt z osobami, które również ćwiczą w domu i mogłyby podzielić się z Tobą swoim doświadczeniem. I pamiętaj - nie od razu Rzym zbudowano! Kupuj akcesoria do ćwiczeń stopniowo wraz z postępami w treningu.

Podsumowując:

  • Trening w domu zawsze zaczynaj od rozgrzewki. Ćwicz jogę, rozciągaj się lub korzystaj z urządzeń cardio, żeby przygotować do dalszego treningu mięśnie i stawy.
  • Efektywny trening siłowy wykonasz, korzystając z akcesoriów takich jak sztangi, hantle, gryfy czy obciążniki. Pamiętaj jednak, aby ćwiczyć “z głową”, odpowiednio dobierając rodzaj treningu i obciążenie.
  • Trening cardio zawsze wykonuj po treningu siłowym. Z pomocą przyjdą Ci urządzenia cardio takie jak rower stacjonarny czy maszyna eliptyczna.
artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl