Bezpieczeństwo telefonu to dla wielu osób priorytet. W pamięci naszych urządzeń przechowujemy bowiem
Skradziono ci telefon? Sprawdź, gdzie jest urządzenie!
artykuł sponsorowany

Bezpieczeństwo telefonu to dla wielu osób priorytet. W pamięci naszych urządzeń przechowujemy bowiem wrażliwe dane osobowe, dokumenty, środki płatnicze czy prywatne zdjęcia. Nic więc dziwnego, że kradzież takiego sprzętu może okazać się zaledwie początkiem naszych problemów. Znane są choćby oszustwa, gdzie złodzieje czy nieuczciwi znalazcy wypisują do naszych znajomych z prośbą o podwyżkę, wyłudzając w ten sposób pieniądze. To jednak niestety zaledwie jedno z dziesiątek niebezpieczeństw, które czyhają na nas na co dzień.

Czy namierzenie skradzionego telefonu jest możliwe? 

Wielu osobom wydaje się, że możliwość namierzenia telefonu jest zarezerwowana jedynie dla specjalnych służb, które na przykład zajmują się przestępstwami. Okazuje się jednak, że każdy na własną rękę może zlokalizować swój telefon, który został skradziony czy zgubiony. Dlaczego warto zadbać o taką funkcję? Przede wszystkim znacząco zwiększa ona nasze bezpieczeństwo i możemy być wówczas pewni, że nasze dane nie dostaną się w niepowołane ręce. Z takiego rozwiązania mogą korzystać z powodzeniem także zapominalscy, którzy często nie wiedzą, gdzie zostawili swoje urządzenie. Z zaawansowanych rozwiązań do lokalizowania konkretnych urządzeń chętnie korzystają też pracodawcy czy rodzice, którzy dzięki temu mogą mieć większą kontrolę nad urządzeniami powierzanymi ich podwładnym czy dzieciom. Mnogość dostępnych opcji sprawia jednak, że samodzielnie trudno wybrać taką, która spełni nasze oczekiwania. Z pomocą na szczęście przyjść może internet, gdzie znajdziemy więcej szczegółów na temat poszczególnych serwisów czy aplikacji. 

 

Jak działa lokalizowanie skradzionego lub zgubionego sprzętu?

Lokalizacja zagubionego czy skradzionego sprzętu zazwyczaj możliwa jest dzięki GPS, BTS czy Wi-Fi. Niewiele osób wie, że w sieci znajdziemy bezpłatne rozwiązania, które pozwalają zarówno na zdalne zlokalizowanie urządzenia, jak i jego zablokowanie i wymazanie zawartych w nim danych (takiego rodzaju usługę oferuje między innymi Google). Z myślą o bardziej wymagających powstały aplikacje i serwisy takie jak Lokalizo.pl, gdzie możemy sprawdzić też historię lokalizacji czy uzyskać dostęp do kopii wiadomości tekstowych i rejestru połączeń namierzanego telefonu. Takie rozwiązanie powinno zainteresować wspominanych wcześniej pracodawców i rodziców. Warto pamiętać, że aplikacje do prawidłowego działania wymagają odpowiedniej konfiguracji (na przykład zainstalowania na namierzanym telefonie). W przypadku płatnych usług warto także zapoznać się z ich regulaminem, cennikiem czy zasadami działania. Wszystko to pozwoli nam wybrać takie rozwiązanie, które spełni wszystkie nasze oczekiwania. 

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl