Aranżacja przestrzeni łazienkowej to wieloetapowy proces, który wymaga uwzględnia kilku, istotnych pa
Jak samodzielnie zamontować kabinę prysznicową?
artykuł sponsorowany

Aranżacja przestrzeni łazienkowej to wieloetapowy proces, który wymaga uwzględnia kilku, istotnych parametrów technicznych oraz specyfiki danej powierzchni użytkowej. Czasochłonnym zadaniem jest nie tylko dobór odpowiednich mebli, czy kafelek, ale również montaż poszczególnych elementów wyposażenia. Ze względu na aspekt finansowy, coraz więcej konsumentów decyduje się na samodzielny montaż toalety, umywalki, czy kabiny prysznicowej. Aby instalacja tych elementów przebiegła w sposób sprawny i skuteczny, warto zapoznać się ze sprawdzonymi metodami, które stosuje się podczas montażu tego typu produktów. Jak złożyć kabinę prysznicową i poprawnie zamontować ją w przestrzeni łazienkowej?

Jak zamontować kabinę prysznicową? – potrzebne materiały

Przed przystąpieniem do montażu kabiny prysznicowej, niezwykle istotne jest zadbanie o niezbędne do tego narzędzia i materiały montażowe. Należy pamiętać o takich elementach jak: próg prysznicowy, uszczelki do brodzika, poziomica, silikon do maskowania powstałych szczelin, czy zawiasy do kabiny prysznicowej. Do kabiny prysznicowej często dołączane są dedykowane podzespoły. Większość producentów zapewnia zaczepy, nóżki, czy szyny w zestawie z brodzikiem. Wiele zależy jednak od konkretnego modelu. Wszystkie te elementy mają ogromne znaczenie przy montażu i należy zwrócić na nie szczególną uwagę już na etapie zakupu kabiny. W przypadku braku jakiekolwiek z wymienionych elementów montażowych, można z łatwością je zakupić. Tego typu produkty znajdują się zarówno w asortymencie marketów remontowo-budowlanych, jak i w wielu sklepach internetowych.


Jak złożyć kabinę prysznicową? – istota poprawnego umiejscowienia brodzika

Aby poprawnie złożyć kabinę prysznicową, w pierwszej kolejności należy zająć się montażem brodzika. Wybór brodzika powinien być uwarunkowany miejscem, w jakim znajduje się odpływ oraz wlot do kanalizacji. Sam montaż musi być poprzedzony dokładnym oczyszczeniem i odtłuszczeniem powierzchni, na której ma znaleźć się kabina prysznicowa. Po odpowiednim przygotowaniu płyt i fug, można podjąć się kolejnego kroku, jakim jest szacunkowe i prowizoryczne ułożenie brodzika. Dzięki tej czynności możemy z łatwością sprawdzić, czy brodzik odpowiednio wpasowuje się w zagospodarowaną przestrzeń. Następnie należy złożyć syfon i podłączyć go do kanalizacji. Przy tym kroku istotne jest zwrócenie uwagi na precyzyjne umiejscowienie uszczelek do brodzika oraz spadku odpływu. Ostatnim krokiem jest naniesienie odpowiedniej ilości silikonu na ściany brodzika i wstawienie go w uprzednio przygotowane miejsce. Na tym etapie warto skorzystać ze wspomnianej wyżej poziomicy i sprawdzić, czy na pewno wszystkie kroki zostały wykonane w prawidłowy sposób.


Montaż kabiny prysznicowej – odpowiednie umiejscowienie górnych i dolnych profili

Po poprawnym umiejscowieniu brodzika w przestrzeni łazienkowej, można przejść do montażu dolnych i górnych profili. W pierwszej kolejności należy połączyć wszystkie, dołączone do zestawu elementy za pomocą śrubokręta i wkrętów. Najpierw mocujemy górne i dolne profile, a następnie łączymy je z pionowymi. Na tym etapie warto również zaznaczyć miejsca na ścianie, gdzie zostanie umiejscowiona kabina. Podnoszenie połączonych elementów wymaga ingerencji co najmniej dwóch osób, ponieważ próba samodzielnego przeniesienia kabiny może spowodować jej uszkodzenie.

Po dokładnym umiejscowieniu tych elementów przy krawędziach brodzika oraz ścianach, należy przejść do montażu systemu jezdnego na rolkach. Ostatnim krokiem jest wstawienie szyb. Tę czynność należy rozpocząć od wstawienia szyb w dolny profil, a następnie uszczelnienia silikonem. Analogiczny schemat działania powinno się powtórzyć przy górnych profilach. Na koniec warto zwrócić uwagę, czy wszystkie, dołączone do zestawu części zostały wykorzystane. Nie mniej istotne jest również dokładne dokręcenie śrub. Jeśli na którymkolwiek z etapów powstały nieestetyczne szczeliny, należy wypełnić je silikonem.

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl