O impotencji zazwyczaj nie mówi się głośno, mimo tego, że jest ona problemem stosunkowo powszechnym
Jak sobie poradzić z problemami z erekcją?
artykuł sponsorowany

O impotencji zazwyczaj nie mówi się głośno, mimo tego, że jest ona problemem stosunkowo powszechnym – i to, wbrew temu, co może się wydawać, nie tylko u panów po pięćdziesiątym roku życia. Z zaburzeń erekcji nie powinno się jednak robić tematu tabu – przede wszystkim dlatego, że jest to pierwszy krok do pozbycia się wstydu i kompleksów, a także dlatego, że udając, że problemu nie ma, utrudniamy sobie drogę do poradzenia sobie z nim.

Jaką postać mogą mieć zaburzenia erekcji?

Impotencją, która z w literaturze przedmiotu nazywana jest również dysfunkcją erekcyjną lub męskim zaburzeniem erekcyjnym, nazywamy dysfunkcję seksualną objawiającą się niemożnością osiągnięcia i/lub utrzymania wzwodu w stopniu, który pozwala na odbycie satysfakcjonującego stosunku płciowego mimo odczuwalnego podniecenia.

Warto jednak podkreślić, że sporadyczny brak erekcji nie musi oznaczać impotencji, ponieważ może wynikać z tymczasowego zmęczenia lub stresującego dnia. Problemem jest natomiast utrzymujący się brak wzwodu lub powtarzający się regularnie.

Zaburzenia erekcji mogą mieć następującą postać:

  • całkowity brak erekcji;
  • niepełny wzwód (czyli niemożność osiągnięcia erekcji o sztywności minimum 60%);
  • niemożność utrzymania wzwodu (erekcja kończy się w momencie wejścia do pochwy lub po kilku pchnięciach).

 

Sposoby na radzenie sobie z zaburzeniami erekcji

Trzeba mieć świadomość tego, że zaburzenia erekcji mogą być spowodowane różnymi czynnikami organicznymi lub psychogennymi. W zależności od przyczyny rozwiązanie problemu może być możliwe poprzez:

  • zmianę diety i stylu życia – siedzący tryb życia oraz dieta uboga w owoce, warzywa, ryby czy ciemne pieczywo może zmniejszać wytrzymałość organizmu. Poprawa życia seksualnego jest możliwa poprzez stosowanie diety bogatej w argininę, witaminę E i cynk, odstawienie alkoholu i używek oraz regularny ruch;
  • leczenie hormonalne – wraz z wiekiem w organizmie zmniejsza się poziom testosteronu, dlatego po 50. roku życia można stosować leczenie hormonalne;
  • terapia – jeżeli impotencja ma podłoże psychogenne (depresja, stany lękowe, fobie i traumy czy kompleksy), niezbędne może być udanie się na terapię do psychologa lub seksuologa;
  • leczenie chirurgiczne – może być konieczne przy rozpoznaniu wad prącia.

Pamiętaj jednak, że impotencja to nie problem sam w sobie, a objaw innego schorzenia czy procesu zachodzącego w organizmie. Dlatego często leczenie impotencji polega na podjęciu leczenie choroby, która objawia się zaburzeniami erekcji. Z tego powodu przy problemach ze wzwodem należy udać się do urologa lub internisty.

 

Czy lek na erekcję bez recepty pomaga?

Tak, może się zdarzyć, że wystarczającym, doraźnym rozwiązaniem problemu będzie lek na erekcję bez recepty, taki jak ActiGra lub Actigra Forte, który tymczasowo stymuluje dopływ krwi do prącia. Takie leki na impotencję często umożliwiają czerpanie pełnej przyjemności z życia seksualnego (działają nawet po 12 minutach do 5 godzin), jednak trzeba pamiętać o tym, że ich stosowanie także warto skonsultować z lekarzem.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl