Miłośnicy zwierząt są różni, jedni uwielbiają czworonogi takie jak psy, a inni wolą koty. Niezale
Zbiornik z oczkiem wodnym to niezwykła przygoda
artykuł sponsorowany

Miłośnicy zwierząt są różni, jedni uwielbiają czworonogi takie jak psy, a inni wolą koty. Niezależnie od tego, jakie zwierzęta się lubi, przynoszą one mnóstwo radości. Najbardziej popularne zwierzaki to właśnie psy czy koty. Czy można sprawić sobie nieco mniej wymagające zwierzęta, a takie, które przyniosą również wrażenia estetyczne? Nic prostszego, bo ryby czekają na swoich nowych właścicieli.

Nie są tak wymagające, ale ich niezwykłe kolory i spokój mogą się podobać. Za to można cieszyć się wspaniałym widokiem ryb w przydomowym akwenie, gdzie panuje spokój i mienią się piękne kolory. Aby jednak mieć taki widok, trzeba stworzyć oczko wodne. Buduje się je z półek, roślin, podpórek, filtrów i wielu specjalnych elementów. Odpowiednio zrobione, nadaje pięknego wyglądu zbiornikowi wody, a rybom zapewnia schronienie i mikroklimat. Specjalne preparaty do oczka wodnego pomogą zadbać o całość kompozycji. Są to na przykład uzdatniacze i nawozy, bakterie, fosforany i wiele innych. W oczku wodnym kluczowa jest filtracja wody, którą zapewnią odpowiednie filtry, lampy UV-C i skimmery, a także pompy.

Oświetlone oczko wodne to wspaniały widok dla miłośników akwarystyki. Z kolei oczko z kaskadą przywodzi na myśl naturalne warunki w jakich żyją ryby i również prezentuje się niezwykle ładnie.  Wyglądają trochę jak mały wodospad. Cały ogród zyskuje wtedy dodatkowe miejsce do wypoczynku, które kojarzy się relaksem i naturą. Rośliny wyhodowane w oczku i przy nim, będą cieszyć oko swoim widokiem. 

Nie każdy jednak ma takie umiejętności, aby samodzielnie zbudować  oczko wodne. W tej sytuacji dobrze zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą w zbudowaniu tej wodnej konstrukcji. Jeśli jednak samodzielna budowa to indywidualny wybór, to sklep akwarystyczny (np. plantica.pl) oferuje szeroki wybór produktów niezbędnych do zbudowania i utrzymania oczka wodnego. Oczko wodne plastikowe z gotową konstrukcją plastikową to idealny sposób na trzymanie ryb w ogrodzie w sezonie letnim. Wystarczy wykopać odpowiednią dziurę w ogródku i włożyć specjalny plastik, a następnie zalać konstrukcje wodą. Pompy wodne z lampą UB będą filtrowały tam wodę. Czy warto mieć oczko wodne? Zdecydowanie tak, bo czuje się wtedy odpowiedzialność za małych wodnych mieszkańców i tworzy się im dobre warunki do hodowli i rozmnażania. Przy okazji można zyskać mini staw, który wzbogaci ogród swoim wyglądem. Idealne miejsce dla ryb, a także dla ich właściciela na chwilę przyjemnego odpoczynku na powietrzu. 

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl