Meble metalowe to meble uniwersalne. Znajdują zastosowanie w wielu miejscach, zarówno w magazynach, war
Jak przedłużyć trwałość mebli metalowych?
artykuł sponsorowany

Meble metalowe to meble uniwersalne. Znajdują zastosowanie w wielu miejscach, zarówno w magazynach, warsztatach, garażach, piwnicach, jak i w eleganckich, minimalistycznych, loftowych, industrialnych wnętrzach.

Meble metalowe to produkty wysokiej jakości, solidne, wytrzymałe, odporne na wiele czynników. Inwestując w regał metalowy np. z oferty sklepu e-regaly.pl, i w metalowe szafy, szafki, stoły, krzesła pragniemy, aby meble służyły nam przez wiele lat w dobrym stanie. Aby meble zachowały swe walory i swój pierwotny wygląd przez długi czas, należy odpowiednio o nie dbać. 

 

Regularne wycieranie kurzu

Na gładkiej i lśniącej powierzchni łatwo widoczny jest kurz. Dlatego trzeba dbać o regularne wycieranie kurzu. Najlepiej zrobić to za pomocą miękkiej, suchej ściereczki z mikrofibry lub ściereczki zwilżonej w wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń. 

Niewskazane jest zbyt częste czyszczenie mebli na mokro, gdyż może to spowodować korozję oraz przebarwienie powierzchni metalowych. Należy unikać używania silnych środków do czyszczenia, ostrych, drucianych gąbek, materiałów ściernych, rozpuszczalników, które mogą zniszczyć zewnętrzną, pokrytą lakierem warstwę mebli stanowiącą ochronę metalu. 

 

Użytkowanie mebli zgodnie z przeznaczeniem

Aby meble służyły nam przez wiele lat, należy je użytkować zgodnie z przeznaczeniem. Choć są odporne na zadrapania i zarysowania, nie powinno się stawiać na nich ostrych przedmiotów. Aby zachować estetykę mebli i przedłużyć ich żywotność, należy stosować podkładki i maty. W ten sposób można uchronić meble przed porysowaniem. Nie powinno się narażać mebli na działanie wilgoci. 

Choć meble metalowe są odporne na duże obciążenie, nie należy przekraczać maksymalnego obciążenia wskazanego przez producenta. Zbyt duże obciążenie może uszkodzić meble. 

 

W przypadku korozji

Jeżeli zauważymy pierwsze oznaki korozji, należy zaopatrzyć się w preparat do odrdzewiania stali i żeliwa, który zapobiegnie dalszemu rozprzestrzenianiu się zmian. Jeżeli jednak zmiany obejmą zbyt duży obszar, odrdzewiacz już nie wystarczy. Trzeba zastosować metodę mechaniczną, użyć papieru ściernego, delikatnie i starannie oczyścić zmienioną powierzchnię, a następnie pomalować mebel farbą antykorozyjną. 

Odpowiednio przeprowadzona konserwacja mebli znacząco poprawi ich estetykę i przedłuży okres żywotności mebli. Czasami zmiany są tak duże, że trzeba poddać meble gruntownemu odnowieniu. 

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl