Już dawno minęły czasy, w których kobiety w ciąży siedziały w domu i ukrywały się przed światem
Drukuj
Polisa turystyczna dla kobiety w ciąży? Jak wybrać?
artykuł sponsorowany

Już dawno minęły czasy, w których kobiety w ciąży siedziały w domu i ukrywały się przed światem aż do momentu porodu. Obecnie coraz więcej kobiet w ciąży decyduje się na to, aby w tym niezwykłym czasie rozwijać swoje pasję czy też podróżować. W jaki jednak sposób można podróżować bezpiecznie będąc w ciąży? Jakie ubezpieczenie należy w takiej sytuacji wybrać?

  1. Podróże - dlaczego należy się ubezpieczać?
  2. Ubezpieczenie turystyczne kobiet w ciąży - o czym należy pamiętać?
  3. Ubezpieczenie kosztów leczenia w trakcie podróży w ciąży - jaką opcję wybrać?
  4. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego - czy wystarczy?
  5. Ubezpieczenie podróżne dla kobiet w ciąży - gdzie znaleźć więcej informacji?

 

Podróże - dlaczego należy się ubezpieczać?

Podróże są niezwykle ciekawe i często podczas nich zapominamy o podstawowych środkach bezpieczeństwa. Jadamy w lokalnych knajpkach, wybieramy się na przejażdżkę skuterem i pływamy w morzu lub oceanie. To właśnie w ten sposób tworzymy dobre wspomnienia z danego miejsca. Warto więc przed podróżą wykupić ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków oraz pokrycie kosztów leczenia. Szczególnie, że koszty leczenia mogą być naprawdę bardzo wysokie za granicą, jeżeli nie ma się ubezpieczenia. 

 

Ubezpieczenie turystyczne kobiet w ciąży - o czym należy pamiętać?

O czym powinny pamiętać kobiety w ciąży podczas podróży? Jakie ubezpieczenie powinny wybrać? Przede wszystkim istotne jest to, aby ich podróż nie była zbyt długa i męcząca - szczególnie tyczy się to kobiet w ciąży zaawansowanej. Warto wspomnieć również o tym, że niektóre linie lotnicze mogą odmówić takim kobietom wejścia na pokład ze względu na zbyt duże ryzyko porodu w powietrzu. Ważne jest również to, aby jechać gdzieś, gdzie blisko można znaleźć pomoc lekarską, która może się przydać w razie czego. Tylko w ten sposób będzie można szybko skorzystać z ubezpieczenia. 

 

Ubezpieczenie kosztów leczenia w trakcie podróży w ciąży - jaką opcję wybrać?

Jakie ubezpieczenie turystyczne w ciąży wybrać? Jeżeli miałabyś zapłacić za jedno z ubezpieczeń: ubezpieczenie bagażu, sprzętu sportowego, ubezpieczenie kosztów rezygnacji, odpowiedzialności cywilnej czy też ubezpieczenie kosztów leczenia - to jako kobieta w ciąży najlepiej wyjdziesz z tym ostatnim. Jako osoba, która spodziewa się dziecka musisz myśleć przede wszystkim o swoim zdrowiu. Warto wybierać ubezpieczenia kompleksowe, które zapewnią ci pokrycie kosztów nawet wtedy, gdyby do porodu doszło za granicą. 

 

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego - czy wystarczy?

Czy kwestię ubezpieczenia turystycznego załatwi Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego? Wszystko wskazuje na to, że niekoniecznie. Dlaczego? Przede wszystkim, że na ogólnych warunkach ubezpieczenia tego typu często nie można odliczyć kosztów kwarantanny związanej z Covid-Sars-19. Często także nie pokrywa kosztów testu, a w przypadku zachorowania nie pokrywa kosztów pobytu dla rodziców dziecka. Owszem pokrywa koszty nieszczęśliwego wypadku jednak ogólne warunki ubezpieczenia nie pokrywają wszystkiego. 

 

Ubezpieczenie podróżne dla kobiet w ciąży - gdzie znaleźć więcej informacji?

Na temat wakacyjnych ubezpieczeń warto dowiedzieć się więcej, nie tylko wtedy gdy jest się w ciąży. Gdzie jednak znaleźć potrzebne i obowiązujące informacje? Dobrym miejscem jest internet - można wejść chociażby na stronę https://wakacyjnapolisa.pl/ i tam poczytać na temat różnego rodzaju polis podróżniczych. Dowiesz się chociażby tego, że turystyczne ubezpieczenie wbrew pozorom wcale nie musi kosztować kroci. Wręcz przeciwnie, niewiele trzeba aby móc czuć się bezpiecznie na wakacjach.

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Sponsorowane:

AMD – czym jest zwyrodnienie plamki żółtej i jak je rozpoznać?

Plexi na wymiar – kiedy warto wykorzystać ten materiał?

Załącznik PIT/ZG do PIT 36 – poradnik

Gonioskopia – jak wygląda badanie i kiedy jest potrzebne?

Sonia Bohosiewicz zaprasza na Domówkę!