Kiedy myślimy o GPS, zazwyczaj myślimy o małych przenośnych gadżetach montowanych na desce rozdzielc
Firmy budowlane a monitoring GPS
artykuł sponsorowany

Kiedy myślimy o GPS, zazwyczaj myślimy o małych przenośnych gadżetach montowanych na desce rozdzielczej, które zapewniają kierowcy szczegółowe wskazówki. Jednak nawigacja to po prostu jedna z cech tego rodzaju sprzętu.

Jest to również bardzo przydatne narzędzie biznesowe dla firm budowlanych, ponieważ pomaga im zarządzać drogimi maszynami, takimi jak mobilne wieże i dźwigi, a także sprzętem do robót ziemnych, samochodami serwisowymi i ciężarówkami. W niniejszym artykule szerzej omówimy korzyści wynikające z korzystania z tej technologii.

 

Monitoring GPS

Poniżej znajduje się przykład śledzenia zasobów za pomocą monitoringu GPS:

  • montowany jest mały tracker GPS (proces trwa około 15 minut). Te trackery są zwykle dość wytrzymałe i odporne na działanie żywiołów. Mogą pracować w różnych temperaturach i w trudnych sytuacjach. W większości przypadków urządzenie GPS będzie pobierać energię ze sprzętu; można go jednak zaprogramować tak, aby pobierał energię z własnego źródła,
  • urządzenie śledzące jest połączone ze sprzętem, co umożliwia śledzenie danych, takich jak ilość rozruchu i zatrzymania silnika. Nie ma ograniczeń co do liczby metryk sprzętowych, które mogą być śledzone, o ile tracker może połączyć się z systemem okablowania,
  • po określonych zdarzeniach (takich jak uruchomienie silnika) gadżet będzie dostarczał aktualizacje statusu oraz pozycje w regularnych odstępach czasu (zwykle 2 minuty),
  • pulpit nawigacyjny oprogramowania do śledzenia GPS wyświetla sprzęt, w tym jego położenie i aktualny stan (np. bezczynność, w ruchu itp.).

 

Zarządzanie flotą przez managera

 

Jeśli manager floty jest odpowiedzialny za dużą liczbę zasobów, odczytanie aktualizacji stanu każdego elementu sprzętu zajęłoby nadmierną ilość czasu. W rezultacie monitorowanie, które zapewnia jednoekranowy pulpit nawigacyjny, który wyświetla wszystkie zasoby na mapie, ma sens. Manager może następnie powiększyć dany zasób, aby dowiedzieć się o nim więcej lub porozmawiać z operatorem. Konfigurowanie niestandardowych reguł biznesowych to kolejna metoda zapewniająca, że managerowie floty widzą tylko te dane GPS, które są dla nich istotne.

Kierowca może być zobowiązany do pracy maksymalnie 10 godzin dziennie, w zależności od przepisów. Operatorzy mogą rejestrować czas rozpoczęcia i zakończenia pracy za pomocą monitorowania. Pod koniec zmiany pracownik zapisuje cyfrowo dane do urządzenia GPS w kabinie, zapewniając kierownictwu pełne informacje o przepracowanych godzinach i przerwach.

 

Podsumowanie

Jak widać, korzystanie z technologii śledzenia samochodów biznesowych w różnych sektorach, w tym w budownictwie, to dobry pomysł. Jednocześnie każdy zainteresowany wdrożeniem go w działalności swojej firmy powinien zacząć od skontaktowania się ze sprawdzonymi dostawcami podobnych produktów. Tylko sprawdzony sprzęt tego typu korzystający z najnowszego oprogramowania może faktycznie przyczynić się do tego, że dane przedsiębiorstwo korzystające z taboru przyczyni się do optymalizacji działań taboru.

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl