Przez ostatnie lata zauważyć można tendencje do budowania mieszkań o niewielkim metrażu. Najczęści
Jak nowocześnie urządzić mały salon w bloku?
artykuł sponsorowany

Przez ostatnie lata zauważyć można tendencje do budowania mieszkań o niewielkim metrażu. Najczęściej Polacy decydują się na te o wielkości ok. 60 m2. W takim przypadku podczas urządzania nowego lokum jednym z pojawiających się pytań jest to, jak nowocześnie urządzić mały salon w apartamentowcu / bloku. Oto nasze propozycje, które pomogą w aranżacji stylowego pokoju dziennego.

Mały salon – wybierz to, co konieczne

Ograniczeniem niewielkich salonów jest to, że trzeba oszczędnie podejść do liczby wyposażenia meblowego, do tzw. minimum. Tym jednak, z czego nie da się w salonie zrezygnować, jest między innymi kanapa. Najlepiej sprawdzi się narożnik albo sofa z dostawką. Dobrym rozwiązaniem w niewielkich salonach jest wybranie wypoczynku z funkcją spania - będzie to przydatne w trakcie przyjazdu gości, tworząc na co dzień dodatkowe miejsce do przechowywania m.in. pościeli.

Niestety w małych pomieszczeniach w szybkim tempie tworzy się bałagan, dlatego nie może w nich zabraknąć komody albo małej szafki, w której można trzymać rzeczy, a także regałów czy półek na książki i inne dodatki – nie zajmują one wiele miejsca, a sprawiają, że salon prezentuje się przytulnie.

 

Stół w małym salonie – to jest możliwe

Aranżacja małego salonu ze stołem może być wyzwaniem. W niewielkim salonie trudno jest bowiem zmieścić duży stół jadalniany. Dobrym rozwiązaniem stać się może stół rozkładany, który w przypadku organizowania przyjęcia dla większej ilości osób łatwo będzie można rozłożyć. Trafionym wyborem będzie także stół o kwadratowym kształcie, który na co dzień postawić można przy ścianie, by zajmował mało miejsca. Gdy przyjdą goście, wystarczy stół przesunąć na środek pokoju. Ciekawą opcją dla tych, którzy nie potrzebują stołu dla wielu osób, są wysokie stoliki kawowe. Zajmują mało miejsca, pięknie się prezentują z sofą i umożliwiają komfortowe spożywanie posiłków.

 

Mały salon w bloku – jak optycznie go powiększyć?

Jest kilka aspektów, które mogą sprawić, że salon optycznie wyglądać będzie na większy. Ważne jest dobranie odpowiednich kolorów ścian. W małych pomieszczeniach nie sprawdzą się ciemne kolory, ale za to można wybrać odcienie z całej palety jasnych tonów, takich jak ciepłe beże, ponadczasowa biel czy pistacjowa zieleń. Można również pozwolić sobie na łączenie kolorów i np. jedną ścianę pomalować inną barwą. Świetnie sprawdzi się połączenie bieli z dowolnym kolorem.

Ważną rolę odgrywa również podłoga. Dobierając panele do salonu, warto zdecydować się na jasne kolory. Do najpopularniejszych należą wszelkie jasne odcienie drewna, które dbają o stworzenie przytulnej atmosfery w salonie i dobrze komponują z najmodniejszymi dziś stylami, np. stylem skandynawskim czy boho. Na optyczne powiększenie salonu wpłyną również panele podłogowe na wysoki połysk, których rozświetlenie sprawiać będzie, że pomieszczenie wyglądało będzie na większe.

 

Pamiętaj o dodatkach!

Mogłoby się wydawać, że w małych pomieszczeniach przez ograniczone miejsce trudno stworzyć wyjątkową aranżację. Nic bardziej mylnego. Dzięki dodatkom można zaaranżować zarazem piękne, jak i funkcjonalne pomieszczenia. Kolorowe zasłony, rośliny doniczkowe na półkach, mięciutki dywan, świeczki – sprawdzi się wszystko to, co wprowadza do wnętrza przytulną atmosferę. Pamiętając o zasadzie minimalizmu, warto zwrócić uwagę również na walory estetyczne podstawowego wyposażenia, dobierając np. designerskie lampy czy krzesła.

 

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl