Trudna sytuacja na rynku, pandemia koronawirusa i zamknięte galerie handlowe sprawiły, że lokalne zak
Firma z Wadowic, która urosła w czasie pandemii koronawirusa poszukuje nowych zakładów szewskich do współpracy
artykuł sponsorowany

Trudna sytuacja na rynku, pandemia koronawirusa i zamknięte galerie handlowe sprawiły, że lokalne zakłady szewskie produkujące buty bardzo mocno odczuły ostatni rok. Powstały nawet stowarzyszenia, których celem było wsparcie zakładów szewskich. Dlatego też AKARDO, które od ponad 8 lat opiera swoją działalność wyłącznie na polskich zakładach szewskich, zdecydowało się zwiększyć swoje wydatki na marketing, co w efekcie pomogło wielu firmom utrzymać płynność finansową.

Dzięki odważnym decyzjom podejmowanym przez założyciela AKARDO – Adama Kubarskiego, pomimo pandemii udało się firmie urosnąć o 35% w 1 kwartale 2021 w porównaniu do 1 kwartału 2020 roku. Zamknięte galerie i przeciągający się lockdown nie przeszkodziły również firmie w sprzedaży jeszcze większej ilości butów w Internecie – co dzieje się systematycznie od 4 lat w ciągu, których firma wygenerowała ponad 130% wzrost sprzedaży.

 

Plany na sprzedaż zagraniczną

Stale rosnąca sprzedaż i powiększające się grono zadowolonych Klientów sprawiło, że AKARDO zdecydowało się podjąć kolejne odważne kroki w kierunku jeszcze szybszego rozwoju firmy i chce w 2021 roku wejść ze swoją ofertą na rynek czeski i słowacki.

Wymaga to jednak dostosowania modelu biznesowego do sprzedaży zagranicznej: dodatkowych pracowników, przygotowania odpowiednich działań marketingowych, zaplanowania całej logistyki oraz poszerzenia oferty modeli w ofercie spółki w celu dotarcia do jak największej ilości potencjalnych Klientów AKARDO za granicą.

 

Nowe zakłady szewskie

W tym celu firma chce poszerzyć asortyment oferowanego obuwia i ciągle poszukuje nowych zakładów szewskich, które chciałyby nawiązać współpracę ze spółką. Dzięki stworzeniu własnego działu projektowania AKARDO jest w stanie porozumieć się de facto z każdym zakładem szewskim, dostarczając mu kompletny projekt modelu obuwia wraz z informacjami o wszystkich komponentach, z których składa się dany model.

AKARDO zmieniając również swój model biznesowy i tworząc własny magazyn otworzyło się na współpracę tak naprawdę z każdym zakładem szewskim na rynku. Wynika to bowiem z tego, że wiele małych zakładów szewskich nie jest w stanie produkować po jednej parze obuwia, co było przeszkodą w dotychczasowych poszukiwaniach nowych zakładów szewskich. Dopiero utworzenie magazynu pozwoliło firmie na realizowanie większych zamówień i zawężenie współpracy z szewcami, którzy szczególnie w tych trudnych czasach pandemii mogli polegać na spółce.

 

Współpraca z AKARDO

Ambitne plany i ciągle rosnąca sprzedaż obuwia przyczyniła się do tego, że AKARDO poszukuje aktualnie nowych zakładów szewskich, które chciałyby nawiązać współpracę.

Czy warto dołączyć do AKARDO? Dzięki bliskiej współpracy ze spółką, wzajemnym szacunku i bardzo dobrych relacjach aktualnie współpracujące zakłady szewskie mogą śmielej poruszać się na rynku obuwniczym oraz tworzyć jeszcze lepsze, ręcznie wykonane obuwie dla klientów AKARDO pomimo pandemii COVID-19.

Jeżeli więc jesteś producentem obuwia męskiego, damskiego lub dziecięcego i poszukujesz nowych partnerów biznesowych – zgłoś się do AKARDO. W celu nawiązania współpracy wyślij wiadomość na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl