Jak podważyć wniosek o zasiedzenie? Tego i nie tylko tego dowiesz się w oddziale Kancelarii „Actio
Jak podważyć wniosek o zasiedzenie?
artykuł sponsorowany

Jak podważyć wniosek o zasiedzenie? Tego i nie tylko tego dowiesz się w oddziale Kancelarii „Actio” w Wadowicach. W czwartek bezpłatne porady prawne nie tylko w tej sprawie!

Wśród spraw dotyczących nieruchomości do jednych z najciekawszych – a przy okazji najbardziej złożonych – należą te dotyczące zasiedzenia. Analiza statystyk odnoszących się do zagadnień rozpatrywanych przez polskie sądy pokazuje, że sprawy wniosków o stwierdzenie zasiedzenia nieruchomości stosunkowo często trafiają na wokandy, a ich rozstrzygnięcie zajmuje sporo czasu. Wynika to z faktu, że w tego rodzaju przypadkach niejednokrotnie krzyżuje się wiele sprzecznych interesów, co z kolei prowadzi do konieczności przeprowadzenia rozbudowanego postępowania dowodowego, którego celem jest ocena, czy podmiot wnioskujący o stwierdzenie zasiedzenia nieruchomości rzeczywiście nabył jej własność w tym trybie. Jednocześnie niejednokrotnie o potwierdzenie zasiedzenia danej nieruchomości starają się różne podmioty, co z kolei otwiera pytanie w jaki sposób można skutecznie podważyć zasiedzenie?

Strony sporu o zasiedzenie

Przed przystąpieniem do bardziej szczegółowych rozważań warto uświadomić sobie kilka kwestii związanych z realiami spraw o zasiedzenie. Otóż w tym trybie możliwe jest nabycie własności każdego rodzaju nieruchomości – a więc zarówno gruntowych, budynkowych, jak i lokalowych. Możemy więc wyróżnić: zasiedzenie służebności drogi koniecznej, zasiedzenie służebności przesyłu, zasiedzenie służebności gruntowej czy zasiedzenie nieruchomości.

O stwierdzenie zasiedzenia ma prawo wnioskować każdy zainteresowany podmiot, co z kolei oznacza niezwykle szerokie zdefiniowanie przez przepisy kręgu potencjalnych wnioskodawców. W grę wchodzi tu posiadacz danej nieruchomości, ale również jego następca prawny czy dotychczasowy właściciel, który utracił własność na skutek zasiedzenia – słowem każdy, czyich praw dotyczy wynik postępowania.

Co więcej – wnioskodawca domagający się od sądu stwierdzenia zasiedzenia nieruchomości ma obowiązek wskazać wszystkich zainteresowanych. Jeżeli tego nie uczyni, sąd dokona stosownego ogłoszenia o rozpatrywaniu wniosku o zasiedzenie, po którym do sprawy może przyłączyć się właściwie każdy w jakichkolwiek sposób związany z daną nieruchomością – przykładowo podmiot, który również ma zamiar uzyskać potwierdzenie zasiedzenia na swoją rzecz. W każdym razie często zdarza się, że w omawianych tu sprawach bierze udział wielu uczestników, często o rozbieżnych interesach. Wówczas zasadne staje się pytanie: jak podważyć wniosek o zasiedzenie?

Chcesz poznać odpowiedź?

Czytaj dalej tu à Jak podważyć wniosek o zasiedzenie?

Jesteś zainteresowany innymi tematami dotyczącymi szeroko pojętego prawa nieruchomości, zapraszam do lektury naszego bloga - ZASIEDZENIE NIERUCHOMOŚCI I SŁUŻEBNOŚCI.

Chcesz się w swojej sprawie skonsultować, wejdź na http://www.kancelaria-actio.com/kontakt/ wypełnij formularz zgłoszeniowy bądź zadzwoń bezpośrednio na nr: 12 411 05 94 i umów się na spotkanie.

Pamiętaj, że w każdy czwartek możesz uzyskać Bezpłatną Poradę Prawną nie tylko w tej sprawie!!!

Dzwoń jak najszybciej, bo liczba miejsc na Bezpłatną Poradę Prawną jest ograniczona.

Jeżeli chcesz się w swojej sprawie skonsultować, wejdź na http://www.kancelaria-actio.com/kontakt/ wypełnij formularz zgłoszeniowy bądź zadzwoń bezpośrednio na nr: 12 411 05 94 i umów się na spotkanie.

Jeżeli jesteś z Wadowic lub okolic umów się na spotkanie w Oddziale Kancelarii „Actio”, który znajduje się przy ul. Lwowskiej 16, Centrum Handlowe „HEUREKA”, piętro II.

Szczegóły znajdziesz na www.kancelaria-actio.com

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl