Obuwie włoskiej marki Diadora od wielu lat słynie ze swojej wysokiej jakości, designu i historii – w
Sneakery Diadora - klasyczny włoski streetwear
artykuł sponsorowany

Obuwie włoskiej marki Diadora od wielu lat słynie ze swojej wysokiej jakości, designu i historii – w końcu to buty Diadory przyczyniły się do zdobycia szczytów i ustanowienia rekordów wielu sportowców.

Obecnie pod znakiem marki znajdują się również kolekcje odzieży i akcesoriów, ale to markowe sneakery Diadora pozostają ulubionym segmentem fanów, a także nietuzinkową, streetwearową modą podbijającą serca młodszych sympatyków marki.

Wprost z włoskich ulic – krótka historia marki Diadora

Firma powstała w 1948 roku, ale historia produkcji obuwia zaczęła się o wiele wcześniej. Już w 1917 roku w Wenecji otwarto manufakturę obuwia, która zaspokajała potrzeby wojskowych, a w czasach pokoju produkowała buty do wspinaczek wysokogórskich. Już wtedy firma zyskała uznanie dzięki niezawodnym i trwałym produktom

W 1948 roku włoski przedsiębiorca Marcello Danieli dokonał wielu zmian w strukturze firmy. Podjął się nadania marce nowoczesnej nazwy i wyznaczył nowy kierunek produkcji – sport. Wtedy sneakery Diadora nie były jeszcze produkowane, ale buty zmieniły się z ciężkich, skórzanych modeli w lekkie, nowoczesne obuwie.

Kolejne dekady upływały pod znakiem zmieniających się standardów firmy nietracącej na jakości. Lata siedemdziesiąte były dla Diadory najważniejszym momentem istnienia marki. To właśnie wtedy, ogromna popularność zdrowego stylu życia zwróciła uwagę marki, która zaczęła tworzyć legendarne modele obuwia dla kobiet i mężczyzn.

Od tamtego czasu do dzisiaj buty Diadora są ciągle ulepszane i tworzone z myślą o użytkownikach. Lata 80' i 90' stały pod znakiem otworzenia przez markę własnego centrum badawczego, w którym do dzisiaj realizowane są projekty, oparte na najnowszych technologiach, materiałach i metodach produkcji, które tworzą obecnie najpopularniejsze trendy. Dzięki temu obecnie marka jest popularnym producentem iście włoskiego, streetwearowego obuwia, produkowanego w wielu miejscach na świecie, jednakże kolebką marki pozostaje działający do dzisiaj wenecki oddział.

Diadora w dzisiejszych czasach - sportowe dziedzictwo

Klasyczne obuwie męskie Diadora, które zdobyło światową sławę w latach 70'tych i 80'tych nie odeszło w zapomnienie. Rozwój technologii i poszerzanie sportowych możliwości pozwala do dzisiaj odnosić marce sukcesy na rynku. Diadora nie zapomina o swojej szczytowej popularności i z powodzeniem wykorzystuje w nowych projektach nostalgię fanów, tworząc klasyczny, prawdziwy włoski streetwear.

 

W latach 90'tych Diadora założyła „DRK” – Diadora Research Centre. Jest to specjalny instytut zajmujący się rozwojem innowacyjnych technologii obuwniczych. Kooperacja sportowców, doświadczonych projektantów, bioinżynierów z Politechniki Mediolańskiej i lekarzy ortopedów dba o nieustanne projektowanie najwygodniejszych i modnych rodzajów obuwia. Rezultatem prac specjalistów są takie sneakery Diadora jak modele Trident 90S, Diadora N.9000, N.9002 i wiele innych.

Marka na przełomie pierwszej dekady XXI wieku przedstawiła publiczności projekt Heritage. Swoisty restart dla firmy, która chciałaby wrócić w swoich projektach do udanych, klasycznych i uwielbianych modeli lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Zinterpretowane na nowo, nostalgiczne buty męskie Diadora zostały pokochane przez starszych, jak i nowszych fanów.

Diadora Heritage – włoskie sneakery w nowoczesnej odsłonie

Wraz ze wzrastającym trendem, związanym z powrotem klasycznych sneakerów na ulice, Diadora po dziś dzień skupia się na wznawianiu najciekawszych linii obuwia z przeszłości. Jednakże nie chodzi tutaj o sam wygląd, ale o stosunek do butów. Wiele modeli powstaje bezpośrednio we Włoszech, a co roku wypuszczane są dziesiątki unikalnych kolaboracji, odsłaniających pierwotne korzenie włoskiego, sportowego designu z nowej strony.

Wiele kolaboracji Diadory jest inspirowanych Włochami. Na przykład wydane w 2016 roku modele powstałe przy kooperacji z amerykańskim Bait – „Notti Veneziane” N.9000, wprost inspirowane są nocnym życiem włoskich miast, łącząc tym samym takie elementy jak włoską skórę i nubuk z ozdobnymi imitacjami skóry węża.

Z kolei obuwie Diadora x Extra Butter N.9000 „Giallo” nawiązuje do specjalnego gatunku popularnych we Włoszech horrorów „Giallo”, pełnych krwawych scen i unikatowego w skali światowej stylu narracyjnego i scenograficznego. Sneakery „Giallo” zostały wyprodukowane we Włoszech tak jak wszystkie inspirowane ojczyzną marki modele. Jak widać, wiele kolaboracji Diadory inspirowanych jest Włochami, to wybór nie tyle, co samych producentów, ale także projektantów zaangażowanych w projekty. Cenią swoje dziedzictwo i starają się łączyć je z rzeczami bliskimi marce.

Obuwie Diadora - klasyka prosto z Włoch

Dziś Diadora jest marką, która zdobyła solidne i trwałe miejsce w serach sportowców i fanów streetwearu na całym świecie. Chociaż trudno jest znaleźć kolekcjonera Diadory tak oddanego, jak innych marek, to buty zawsze spełniają wszystkie pokładane w nich oczekiwania. Każda współpraca marki z najróżniejszymi projektantami to miesiące ciężkiej pracy i kreatywności, która oddaje w nasze ręce prawdziwie włoskie klasyki, wykonane zgodnie z najwyższymi standardami.

Buty Diadora można kupić na stronie https://adrenaline.pl/pol_m_Mezczyzni_Buty_Diadora-13480.html

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl