Budowa lub duży remont to przedsięwzięcia, którym zawsze towarzyszy powstawanie gruzu i odpadów budo
Dlaczego warto skorzystać z firmy wywożącej gruz?
artykuł sponsorowany

Budowa lub duży remont to przedsięwzięcia, którym zawsze towarzyszy powstawanie gruzu i odpadów budowlanych. Prawo stanowi, że muszą one być składowane w specjalnie do tego przeznaczonych pojemnikach. Nie wolno umieszczać gruzu i odpadów budowlanych w przydomowych lub osiedlowych śmietnikach, gdzie wyrzuca się zwykłe odpady komunalne. Muszą one zostać wywiezione przystosowanym do tego pojazdem w wyznaczone miejsce. Zajmują się tym specjalistyczne firmy. Dlaczego warto korzystać z ich usług?

Wynajęcie kontenera na gruz

Kontenery na gruz są pojemnikami o odpowiednich parametrach, przeznaczonymi i przystosowanymi do składowania i przewozu wszelkich odpadów budowlanych. Ich budowa i kształty umożliwiają wygodne składowanie i bezpieczny transport.

Procedura wynajęcia kontenera jest bardzo prosta. Wystarczy zadzwonić do firmy wywożącej gruz i złożyć zamówienie. Każde zamówienie jest inne, dlatego firmy stosują elastyczną politykę obsługi klienta i każde zlecenie wywozu traktowane jest indywidualnie.

Firmy świadczące usługi wynajmu kontenerów na gruz i jego wywozu posiadają wszelkie niezbędne zezwolenia i certyfikaty, dzięki którym wywóz gruzu prowadzony jest całkowicie zgodnie z przepisami prawa. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne dla zleceniodawcy, gdyż nie musi on we własnym zakresie załatwiać żadnych formalności ani pozwoleń, ustalać terminu przewozu z wysypiskiem i koordynować go z terminem wynajęcia odpowiedniego pojazdu wraz z kierowcą, itp.

Kontenery na gruz mają różną pojemność i wymiary, dlatego przed złożeniem zamówienia należy oszacować ilość gruzu, który ma być wywieziony. Ważna jest też ilość miejsca, w którym kontener ma stanąć. Podstawienie większego kontenera np. pod blokiem na osiedlu mieszkaniowym może być problematyczne ze względu na utrudnienia w ruchu. Kontener nie może bowiem tarasować drogi dojazdowej, ewakuacyjnej ani przeciwpożarowej, zajmować miejsca na parkingu (chyba że za zgodą wszystkich użytkowników) ani stanowić zagrożenia dla mieszkańców. W spornych wypadkach zawsze należy zwrócić się do właściwego Urzędu Gminy.

Jeżeli gruzu i odpadów jest dużo, a odpowiedni do tej ilości kontener nie zmieści się w wyznaczonym miejscu, zazwyczaj można umówić się na odbiór zapełnionego kontenera z jednoczesnym podstawieniem nowego.

Ważne: gruz obejmuje odpady betonowe, ceglane, kamienne i ceramiczne. Jeżeli ma być wywieziony gruz, nie wolno wrzucać do kontenera żadnych innych elementów: drewnianych, metalowych, szklanych ani z jakichkolwiek tworzyw. Jeżeli w kontenerze znajdą się te elementy, jego zawartość nie jest już gruzem, a odpadami zmieszanymi.

Firma Gruzar – profesjonaliści na rynku warszawskim

Gruzar jest firmą funkcjonującą od wielu lat w Warszawie i aglomeracji, obejmując m.in. Legionowo, Mińsk Mazowiecki, Sulejówek, Otwock, Józefów, Wołomin, Ząbki czy Wyszków. Posiada kontenery na gruz o różnej pojemności, od 2 do 15 m3. Oprócz tego dysponuje workami big-bag o pojemności 1,5 m3, przydatnych w przypadku mniejszej ilości gruzu i odpadów.

Z usług firmy korzystają zarówno osoby prywatne, jak i większe podmioty deweloperskie. Wielkość kontenera można dopasować indywidualnie do każdego zlecenia. Ponadto istnieje możliwość wynajęcia kontenera nie tylko na gruz, ale także na odpady innego rodzaju.

Pojazdy, przeznaczone do przewozu kontenerów, mieszczą się nawet w wąskich bramach kamienic. Mogą więc być podstawione na dziedzińcu, dzięki czemu usuwanie gruzu jest sprawniejsze i szybsze. Kontenery firmowe są niskoburtowe, co zapewnia wygodę ich napełniania.

Gruzar posiada również worki big bag, mogące zmieścić nawet dwie tony odpadów każdy. Wykonane są one z bardzo mocnego tworzywa o wysokim stopniu wytrzymałości. Można do nich wrzucać zarówno gruz, jak i pozostałe odpady budowlane: styropian, plastik, szkło, metal, drewno i inne.

Zazwyczaj firmy wywożące gruz realizują usługę w ciągu 24 – 48 godzin od złożenia zamówienia, natomiast Gruzar może podstawić kontener już po 4 godzinach. Istnieje również możliwość wynajęcia kontenera nawet na kilka godzin. Ceny usług są bardzo korzystne dla klienta i jedne z najniższych na rynku warszawskim. Firma rozpoczyna pracę już o godzinie 6.00 każdego dnia od poniedziałku do soboty i kończy o 18.00. W sobotę praca kończy się o godz. 14.00.

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl