Najwygodniejszym sposobem na wysłanie paczki jest zamówienie kuriera po jej odbiór do domu czy firmy.
Kurier do domu - jak zamówić?
artykuł sponsorowany

Najwygodniejszym sposobem na wysłanie paczki jest zamówienie kuriera po jej odbiór do domu czy firmy. Wiąże się to z dużą oszczędnością czasu i pieniędzy. Obecnie nie trzeba nawet nigdzie dzwonić, wszystko można załatwić samodzielnie, wystarczy mieć dostęp do Internetu. Jednym ze sposobów jest wybranie konkretnej firmy kurierskiej i nadanie paczki bezpośrednio na jej stronie lub skorzystanie z usług brokera kurierskiego, mogąc wybierać spośród wielorakich przewoźników. Oferta skierowana jest do wszystkich, bez zbędnych zobowiązań, każdy może liczyć na atrakcyjne ceny i banalnie prostą procedurę zamawiania kuriera.

Jak zamówić kuriera? O czym należy pamiętać?

Jeśli chcemy wysłać do kogoś paczkę, musimy zastanowić się w jaki sposób ją nadać. Jednym z rozwiązaniem jest wybranie do kuriera! Warto zdecydować się właśnie na ten sposób wysyłki ze względu na komfort, wygodę i bezpieczeństwo nadania przesyłki. Jak zamówić kuriera po odbiór paczki? To proste! Pierwszym krokiem w przypadku wysyłki paczki jest prawidłowe zapakowanie towaru, czyli przygotowanie przesyłki. Na uwadze zawsze trzeba mieć jej zawartość, dopasowując do niej odpowiedni rodzaj opakowania. Najlepszym rozwiązaniem będzie owinięcie przedmiotu folią bąbelkową, po czym umieszczenie go w kartonie wypełnionym elementami styropianowymi czy chociażby starymi gazetami. Do nadania paczki potrzebna będzie jeszcze drukarka, aby wydrukować za jej pomocą dokumenty przewozowe. Zanim jednak to nastąpi, trzeba nadać paczkę i opłacić zamówienie. Wymaga to wypełnienia formularza online. Konieczne jest podanie prawidłowych danych nadawcy i adresata paczki – doręczenie przesyłki ułatwi podanie telefonu i e-maila jej odbiorcy. Kurier będzie miał możliwość skontaktowania się z adresatem w przypadku niezastania go w domu czy wystąpienia innych komplikacji.

Na paczce musi znajdować się list przewozowy, który zostaje wysłany na podany przez nadawcę adres e-mailowy po wypełnieniu formularza dostawy i opłaceniu zlecenia. Trzeba go wydrukować we własnym zakresie, po czym umieścić na wysyłanej paczce. Istotne będzie to, aby wydruk był dobrej jakości, bo na liście znajdują się kody kreskowe niezbędne do zidentyfikowania paczki. Są one skanowane w sortowni i przez kuriera. Tak przygotowana przesyłka jest już gotowa do odebrania przez zamówionego kuriera, nie trzeba jej dodatkowo opisywać. Warto tylko upewnić się co do prawidłowości podanych danych adresowych, aby uniknąć niepotrzebnych problemów z jej dostarczeniem. Kluczowe jest podanie właściwych danych teleadresowych odbiorcy.

Sposób na tanie wysyłanie różnorodnych przesyłek

Do dyspozycji jest wiele firm kurierskich, każda zachwala swoje usługi, zachęca do skorzystania z nich. Warto jednak wspomóc się porównywarkami cenowymi, aby znaleźć dla siebie najbardziej opłacalne rozwiązanie. Tanie przesyłki kurierskie – krajowe i zagraniczne, dostępne są na stronie brokera kurierskiego AlleKurier.pl. Nawet wysyłka za granicę nie wiąże się z koniecznością poniesienia wysokich kosztów i można mieć pewność, że paczka szybko trafi do odbiorcy. Zamawiając kuriera przez serwis AlleKurier.pl, można liczyć na ceny niższe o nawet 70% w porównaniu z kosztem usług bezpośrednio na stronach przewoźników. Oferta skierowana jest do klientów zarówno indywidualnych, jak i biznesowych – kurier odbiera paczki z domu i z firmy. Wysyłać można przesyłkę zarówno paczkową, jak i paletową. Z AlleKurier można mieć pewność, że paczka zostanie dostarczona nawet do najdalszego zakątka na świecie. Nadawanie paczek zagranicznych jeszcze nigdy nie było tak łatwe, tanie i bezpieczne!

W przypadku platformy AlleKurier zamawianie kuriera do domu jest banalnie proste, cały proces przebiega zdalnie, wystarczy mieć komputer z dostępem do Internetu. Do wypełnienia jest intuicyjny formularz online, należy w nim podać wymiary i wagę paczki, po czym miejsce jej doręczenia. Kolejnym krokiem będzie wycenienie przesyłki, zaznaczenie opcji przyjechania po nią przez kuriera. Zostanie wyświetlona lista z różnymi firmami kurierskimi do wyboru, dzięki czemu można znaleźć dla siebie najkorzystniejszą opcję. Po podaniu wszystkich wymaganych danych w formularzu pozostaje wysłanie i opłacenie zlecenia, po czym oczekiwanie na kuriera, który przyjedzie po paczkę już następnego dnia roboczego.

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl