Pozew o rozwód z orzeczeniem o winie? O tym i nie tylko tego dowiesz się w oddziale Kancelarii „Actio
Pozew o rozwód z orzeczeniem o winie
artykuł sponsorowany

Pozew o rozwód z orzeczeniem o winie? O tym i nie tylko tego dowiesz się w oddziale Kancelarii „Actio” w Wadowicach. W czwartek bezpłatne porady prawne nie tylko w tej sprawie!

O rozwód małżonkowie wnoszą, kiedy przekonani są o zupełnym i trwałym rozkładzie ich pożycia, co oznacza ustanie pomiędzy nimi więzi duchowej, gospodarczej i fizycznej.

Istotną kwestią na samym początku drogi rozwodowej jest ustalenie, czy którakolwiek ze stron ponosi winę za wynikły rozpad małżeńskiej więzi. Sąd natomiast, orzekając rozwód, może ustalić:

  • winę jednego z małżonków,
  • winę obojga małżonków,
  • brak winy żadnej ze stron.

Aby sędzia nie orzekał o winie żadnego z małżonków, niezbędne jest złożenie zgodnego wniosku obu stron. Drugą możliwością jest złożenie pozwu rozwodowego z orzeczeniem o winie. Aby udowodnić w sądzie, że za rozpad małżeństwa odpowiedzialna jest jedna ze stron, niezbędne jest potwierdzenie zaistnienia tak zwanego zachowania zawinionego.

Zawinione zachowanie i dokumenty rozwodowe

To świadome działanie wobec małżonka lub zaniechanie go, stanowiące naruszenie przepisów prawa lub zasad społecznego współżycia. Zachowanie zawinione prowadzi do trwałego i zupełnego rozkładu małżeńskiego pożycia, a zaliczają się do niego takie zachowania jak:

  • groźba,
  • porzucenie,
  • agresja,
  • pijaństwo,
  • zdrada.

Bardzo ważne jest, aby nie tylko wykazać owe zachowania, ale także stwierdzić ich pełną świadomość.

Pozew o rozwód – od czego zacząć?

Pozew powinien przede wszystkim zawierać informacje dotyczące obu stron postępowania takie jak imiona, nazwiska, numery pesel oraz adresy powoda oraz pozwanego. Ponadto w dokumencie należy zawrzeć informacje na temat swoich żądań i oczekiwań względem rozwiązania związku małżeńskiego, a także informacje o ewentualnych alimentach oraz podziale wychowania i opieki rodzicielskiej w przypadku posiadania małoletnich dzieci.

Jeżeli w sprawie mają brać udział także świadkowie, należy wskazać ich imiona, nazwiska oraz aktualne adresy. Na tym etapie wypełniania pozwu o rozwód należy również uwzględnić, wymienić i opisać wszystkie inne dowody w sprawie. Zarówno w przypadku świadków, jak i dowodów należy również wskazać, co chcemy dzięki nim udowodnić.

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat czytaj tu ”Pozew o rozwód z orzeczeniem o winie”

Wszystkich zainteresowanych problematyką prawa rodzinnego zapraszamy do odwiedzenia naszego serwisu, który znajduje się pod tym linkiem  https://krakow-rozwody.pl/

Jesteśmy również dostępni na Facebooku. Na FB znajdziecie nie tylko najnowsze artykuły i wpisy, ale również dodatkowe informacje dotyczące często bieżących wydarzeń mających wpływ na prawo rodzinne.

Zapraszamy zatem do odwiedzenia nas na: https://www.facebook.com/rozwodykrakow/

Pamiętaj, że w każdy czwartek możesz uzyskać Bezpłatną Poradę Prawną nie tylko w tej sprawie!!!

Dzwoń jak najszybciej, bo liczba miejsc na Bezpłatną Poradę Prawną jest ograniczona.

Jeżeli chcesz się w swojej sprawie skonsultować, wejdź na http://www.kancelaria-actio.com/kontakt/ wypełnij formularz zgłoszeniowy bądź zadzwoń bezpośrednio na nr: 12 411 05 94 i umów się na spotkanie.

Jeżeli jesteś z Wadowic lub okolic umów się na spotkanie w Oddziale Kancelarii „Actio”, który znajduje się przy ul. Lwowskiej 16, Centrum Handlowe „HEUREKA”, piętro II.

Szczegóły znajdziesz na www.kancelaria-actio.com

 

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl