Zbliża się kolejna okazja do wręczenia prezentów, więc zastanawiasz się jak zapakować upominki, by
Jak w oryginalny sposób zapakować prezenty?
artykuł sponsorowany

Zbliża się kolejna okazja do wręczenia prezentów, więc zastanawiasz się jak zapakować upominki, by zaskoczyć bliskich? Sądzisz, że z powodu braku zdolności manualnych pozostają Ci wyłącznie torebki prezentowe i papier ozdobny? Bez obaw, stworzyliśmy krótką instrukcję pakowania prezentów. Sprawdź jak w prosty sposób przygotować niekonwencjonalne opakowania na podarunki.

  1. (Nie)zwykły karton

Pakowanie rzeczy w karton nie wydaje się nadzwyczajnym pomysłem, ale wygląd zwykłego pudełka można znacznie uatrakcyjnić. Na początku wybierz opakowania kartonowe w odpowiednim rozmiarze, najlepiej fasonowe. Ten model prezentuje się bowiem znaczniej bardziej estetycznie niż karton klapowy, a ponadto jest łatwy w złożeniu. Zdecyduj się na opakowania w białym kolorze i dodaj ozdoby: kształty wycięte z kolorowego papieru, gotowe naklejki, cekiny czy brokat. Środek kartonów wymość kolorową bibułą lub skrawkami wełny drzewnej, a dopiero potem umieść prezenty. Wystarczy wsunąć górną klapę w odpowiednie otwory i podpisać upominki. Kartony fasonowe przydadzą się nie tylko, gdy wręczamy prezenty osobiście, lecz także w przypadku wysyłki pocztą. Wszystkie rzeczy zostaną w nich należycie zabezpieczone na czas transportu.

  1. Torebka papierowa

Do pakowania prezentów można wykorzystać także zwyczajną torebkę papierową. Weź torebkę w odpowiednim rozmiarze i czarny marker. Napisz na niej krótkie życzenia np. „Wesołych Świąt!” lub „Wszystkiego najlepszego!”. Możesz też po prostu wydrukować napis, wyciąć litery, a potem je przykleić, co będzie dodatkowym ułatwieniem. Po wykonaniu napisu włóż do środka zawartość i zagnij górne krawędzie torebki na jedną stronę. Najlepiej na chwilę przygnieść je czymś ciężkim, by jak najmniej odstawały. Po wykonaniu tej czynności w zagiętych krawędziach wykonaj dziurkaczem otwór i przewlecz przez nie sznurek, który potem należy zawiązać w kokardę. Torebka jest już zamknięta, ale można jeszcze dodać drewniany spinacz lub ozdobny klips, za pomocą którego dołączymy do opakowania etykietę z imieniem obdarowywanej osoby. To bardzo prosty i tani sposób pakowania prezentów, więc doskonale sprawdzi się gdy wręczamy wiele upominków. Torebki papierowe w różnych rozmiarach potrzebne do wykonania takich opakowań znajdziesz na stronie: Kraften.pl.

  1. Zamiast papieru ozdobnego

Większość osób pakuje prezenty w papier ozdobny. Jeśli chcesz, by Twój podarunek się wyróżniał, zamień zwykły papier prezentowy na… mapę w dużym formacie lub gazetę. Sprawdzi się także zwykły brązowy papier pakowy, zwłaszcza jeśli przewiążesz pakunek sznurkiem jutowym. W ten sposób przygotujesz opakowanie w stylu retro. Zamiast papieru możesz wykorzystać również duży kawałek materiału z ładnym wzorem. Szczególnie dobrze sprawdzą się bluzki i koszule, ponieważ z rękawów można wykonać kokardy.

  1. Na drobiazgi

Jak w pomysłowy sposób zapakować drobny upominek? Tutaj rozwiązań jest co najmniej kilka. Można wykorzystać chociażby słoik. Wystarczy włożyć do niego kilka gałązek świerku, plaster suszonej pomarańczy i szyszki, a potem umieścić prezent. O innej porze roku jako ozdoby warto wykorzystać płatki kwiatów czy kolorowe liście. Następnie słoik należy zamknąć, a na zakrętce umieścić kolorową serwetkę, którą trzeba przewiązać sznurkiem lub wstążką. Kolejny sposób to wykorzystanie jutowego woreczka lub papierowego rożka. W pierwszym przypadku wystarczy kupić woreczek i włożyć rzeczy do środka, a i rożek można przygotować bardzo łatwo. Wystarczy  kwadratowy kawałek dość grubego papieru ozdobnego i zszywacz. Przytrzymaj dolny róg i zwiń papier w rożek, a potem zepnij krawędzie za pomocą zszywacza. Włóż do środka kolczyki, pierścionek lub inny prezent i zagnij górną część rożka, którą można przykleić za pomocą ozdobnej naklejki.

  1. Na prezenty o nieregularnych kształtach

Prezenty o nietypowych kształtach mogą sprawić wiele trudności w trakcie pakowania. W tym przypadku najlepiej wykorzystać celofan i bibułę. Najpierw postaw prezent na dużym arkuszu bibuły i zagnij jej rogi do góry. Potem tak samo postąp z celofanem. Pakunek przewiąż u góry wstążką, by arkusze się nie odwinęły. W trakcie pakowanie między bibułą a przezroczystym celofanem można umieścić dodatkowe elementy ozdobne: skrawki kolorowego papieru, cekiny lub brokat. Dzięki temu utworzymy ruchomą mozaikę.

Pakowanie prezentów nie musi być trudne. Wystarczą odpowiednie akcesoria i kilka wskazówek, by przygotować oryginalne opakowanie, które zaskoczy bliskich. Nie bój się eksperymentować, dzięki temu za każdym razem podarunki nabiorą unikalnego charakteru.

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl