Mimo dużej popularności rolet wiele osób nie wyobraża sobie, aby w ich pokojach zabrakło zasłon. Do
Zasłony na przelotkach-dlaczego warto mieć je w swoim domu?

Mimo dużej popularności rolet wiele osób nie wyobraża sobie, aby w ich pokojach zabrakło zasłon. Dodają one pomieszczeniu elegancji i sprawiają, że pokój staje się przytulniejszy. Rodzajem zasłon, które najczęściej są wybierane, są zasłony na przelotkach. Jak działają i dlaczego, tyle osób jest nimi zachwyconych?

Na co zwracać uwagę kupując zasłony?

Podstawową zasadą przy kupowaniu gotowych zasłon jest ich dopasowanie do pomieszczenia. Najczęściej dobiera się je do koloru i wzorów na ścianach. Przykładowo połączenie pasów namalowanych na ścianie i zasłon w kwiaty, nie będzie wyglądało harmonijnie. Wyraziste wzory zasłon najlepiej dopasować do jednolitych powierzchni zaś jednokolorowe zasłony świetnie sprawdzą się w połączeniu z monochromatycznymi ścianami. Niezwykle elegancko wyglądają również zasłony delikatnie ozdobione cekinami w odcieniu srebrnym lub złotym. Oczywiście należy również zwracać uwagę na dopasowanie zasłon do mebli i dodatków w pomieszczeniu. Innym ważnym aspektem jest sposób zakładania zasłon oraz łatwość ich montażu. Inne zasłony sprawdzą się przy różnych rodzajach karniszy.

Zasłony na przelotkach- zalety

Wybór zasłon w pierwszej kolejności zależy od rodzaju karnisza, jaki posiadamy w naszym wnętrzu. Tradycyjny karnisz z żabkami najlepiej nadaje się do zasłon prostych i tych z taśmą marszczoną. O wiele efektowniej prezentują się karnisze z drążkiem mocowanym do ściany. Poza estetycznym wyglądem ich ogromną zaletą jest łatwość montażu i przesuwania materiału. Wystarczy nałożyć je na drążek i ładnie wyrównać. Jest to najlepsza opcja dla osób starszych, zapracowanych, czy tych, które mają trudności z poruszaniem się. Nie trzeba martwić się o specjalne upięcie zasłon tak jak w przypadku karniszy z żabkami. Zasłony na przelotkach nie wymagają również dużej siły, by szybko i sprawnie zmienić ich położenie. Jest to bardzo przydatne w momencie, gdy chcemy natychmiastowo ochronić wnętrze przed słońcem.

Takie gotowe zasłony idealnie sprawdzają się zarówno w sypialni, jak i w salonie. Jeżeli zależy nam na wysoko estetycznym wyglądzie zasłon, należy odpowiednio dobrać ich długość. Mierzy się ją od podłogi do górnej krawędzi drążka. Dodatkowo do tej długości należy dodać około 3 centymetry, tak by ukryć górną część karnisza. Dopasowanie długości zasłony do okien jest bardzo ważne by sprawić, żeby pomieszczenie wyglądało gustownie. Na stronie https://alena-firany.pl/zaslony-na-przelotkach.html można znaleźć wiele rodzajów zasłon na przelotkach w atrakcyjnych cenach. Dopasować można je zarówno do pomieszczeń w stylu skandynawskim, klasycznym, jak i industrialnym.

Jaki materiał wybrać?

Wybierając zasłony, należy zwrócić uwagę również na materiał, z którego zostały one wykonane. Najczęściej wykorzystywanym materiałem jest batyst, który w swojej strukturze przypomina len. Jest to tkanina delikatna i lekka, co powoduje jej luźne układanie. Co więcej, przy praniu jej w delikatnej temperaturze, nie wymaga prasowania. Daje efekt delikatnego przyciemnienia pomieszczenia.

Jeżeli zależy nam na mocniejszym przyciemnieniu wnętrza, warto kupić zasłony wykonane z weluru. Ten aksamitny materiał nie tylko prezentuje się stylowo i nowocześnie, ale również spełnia swoje funkcje użytkowe. Może zaciemnić pomieszczenie nawet w 70%.  Przy delikatnym praniu i powieszeniu na mokro, nie wymaga prasowania.

Gotowe zasłony na przelotkach są świetnym dopełnieniem niemal każdego wnętrza. Przemawia za nimi łatwość montażu, stylowy wygląd, wysoka jakość materiałów oraz użyteczność.

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl