Wybierając kurtkę na zimę, należy zwrócić uwagę na jej dwie główne cechy. Przede wszystkim musi
Eleganckie pikowane kurtki męskie na zimę - poznaj nasze propozycje
artykuł sponsorowany

Wybierając kurtkę na zimę, należy zwrócić uwagę na jej dwie główne cechy. Przede wszystkim musi być praktyczna: dobrze chronić przed zimnem, wiatrem i opadami, zapewniać swobodę ruchów oraz możliwość noszenia przy sobie niezbędnych przedmiotów, takich jak portfel czy telefon. Z drugiej strony powinna też spełniać nasze oczekiwania estetyczne i dobrze wpisywać się w nasz styl.

Zalety kurtek męskich pikowanych

W dobrze zaopatrzonych sklepach internetowych z łatwością znajdziemy różne modele okryć zimowych, w tym kurtki pikowane męskie w rozmaitych fasonach i kolorach. Te ostatnie mają wiele trudnych do zignorowania zalet: są bardzo ciepłe, wygodne, lekkie oraz wytrzymałe. Na dodatek bardzo łatwo zmieścić pod nimi dodatkowe elementy odzieży, tworząc funkcjonalny zestaw „na cebulkę”.

Kurtki zimowe męskie puchowe (pikowane) to również ponadczasowe okrycia, które doskonale się prezentują, a w zależności od wybranego modelu mogą także optycznie poprawić proporcje naszej sylwetki.

Kurtki męskie przejściowe pikowane z materiałowym kapturem

Jednym z dostępnych na rynku typów kurtek wiosennych męskich pikowanych są lekkie modele z elementami sportowej bluzy. Taki kaptur nie ma na celu zapewnienia nam ochrony przeciwdeszczowej, służy natomiast do ozdoby lub ewentualnego osłonienia głowy przed niespodziewanym chłodem, lub wiatrem. Kurtka tego typu z pewnością nie sprawdzi się zimą, jednak może być przydatnym gadżetem w czasie wiosny lub wczesnej jesieni. Jej ogromnymi zaletami są lekkość i małe gabaryty, dzięki którym w razie potrzeby można ją zrolować i zmieścić w torbie lub plecaku.

Eleganckie kurtki typu husky

Kurtka pikowana typu husky to synonim stylu smart casual. Jej charakterystyczną cechą są skośne przeszycia tworzące kształty rombów. Początkowo była elementem mody łowieckiej, a z czasem zaczęła być noszona przez wszystkie grupy społeczne, stając się integralną częścią miejskich stylizacji. Jest to zdecydowanie najbardziej klasyczny i elegancki rodzaj kurtek pikowanych męskich, który sprawdzi się nie tylko na co dzień, ale również jako element zestawów wizytowych czy biznesowych.

 

Kurtki zimowe pikowane męskie z metalicznym połyskiem

Kolejnym rodzajem puchowego okrycia zimowego, który pozwala wyróżnić się z tłumu, jest kurtka pikowana w metalicznym kolorze. Piękny połysk i modny fason sprawiają, że całość prezentuje się niezwykle unikalnie i bardzo nowocześnie. Bardzo popularne są również ubrania z efektem holo, czyli mieniące się na różne odcienie, znajdziesz je na: https://www.denley.pl/pol_m_Odziez-meska_Kurtki-meskie_Kurtki-pikowane-16155.html.

Modele z poziomym pasem na klatce piersiowej

Dobrze dobrane kurtki zimowe pikowane męskie to nie tylko sposób na ochronę przed mrozem, ale także przydatne narzędzie, które pozwala wyeksponować walory sylwetki i zamaskować jej wady. Modele z poziomymi przeszyciami oraz pasem innego koloru niż reszta stroju umiejscowionym na klatce piersiowej sprawiają, że okolica ta wygląda na szerszą niż w rzeczywistości.

 

Kurtki pikowane z kontrastowym suwakiem

Zupełnie przeciwny efekt osiągniemy zaś, wybierając pikowaną kurtkę z kontrastowym suwakiem. Dzięki wyeksponowaniu pionowej linii biegnącej przez całą górną połowę ciała sprawia ono wrażenie wyższego i smuklejszego. Takie rozwiązanie jest więc świetne przede wszystkim w przypadku osób mających kompleks niskiego wzrostu oraz chcących optycznie odjąć sobie kilka kilogramów. Wstawki w innej barwie są także bardzo dobrym wyborem dla tych, którzy lubią intensywne kolory w stylizacjach, jednak nie są na tyle odważni, by postawić na model w całości utrzymany w żywym odcieniu.

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl