Global System for Mobile Communications (w skrócie GSM) jest podstawową, a zarazem najważniejszą na
Anteny GSM – kiedy będziemy ich potrzebować?

Global System for Mobile Communications (w skrócie GSM) jest podstawową, a zarazem najważniejszą na świecie siecią telefonii. Mimo, że swoim zasięgiem obejmuje ona cały świat, to nie możliwym jest zapewnienie wszędzie dobrego sygnału.

Szczególnie widoczne jest to, kiedy opuścimy duże miasto i udamy się na wieś. To właśnie tutaj, często brakuje nam zasięgu. Jak temu zaradzić? Najlepszym rozwiązaniem wydaje się zaopatrzenie się w antenę GSM, która znacząco wzmocni nasz sygnał.

Kiedy sieć GSM potrzebuje anteny?

Podobnie jak Internet, także i sieć GSM jest jednym z głównych udogodnień, które łączą ze sobą ludzi. To właśnie dzięki niej – utrzymywać możemy kontakty z osobami rozsianymi dosłownie po całej kuli ziemskiej. W dużych, polskich miastach jakość sygnału jest zazwyczaj na dobrym, bądź bardzo dobrym poziomie. Inaczej sprawa może mieć się na wsi, czy choćby w podziemnych parkingach. W przypadku, w którym zmagamy się z kiepskiej jakości sygnałem – dobrym rozwiązaniem może okazać się zakup anteny GSM, która to odpowiednio wzmocni nasz sygnał.

ANTENA GSM 4-ZAKRESOWA PRZYKRĘCANA SMB (F) 5M 8DBI, Źródło: Balticad

Czy potrzebujemy anteny GSM?

Najprostszym, od razu narzucającym się sposobem na sprawdzenie jakości naszego sygnału jest oczywiście sprawdzenie go bezpośrednio na telefonie komórkowym. Wyświetla się on bowiem na ekranie głównym w postaci charakterystycznych kreseczek. Niestety ta metoda nie daje jednak dokładnych wyników. Mogą być one zupełnie odmienne od tych rzeczywistych. Dzieje się tak dlatego, że nie ma jednego, uniwersalnego oznaczenia, dla każdego z telefonów. Każda z firm ma swoje własne, niejednolite oznaczenia, które nie dają wymiernych wyników.

Znacznie precyzyjniejszym sposobem mierzenia zasięgu GSM jest weryfikacja dzięki decybelom. Możemy to zrobić bezpośrednio na naszym telefonie. Dla poprawnego odczytania wyniku należy pamiętać o następującym mierniku: im mniejsza wartość decybeli, tym mocniejszy sygnał. W oparciu więc o szczegółowy pomiar uzyskany taką właśnie metodą – zweryfikować możemy jakiej anteny GSM będziemy potrzebować.

Budowa anteny GSM

W skład anteny GSM wchodzą zazwyczaj cztery podzespoły. Są to kolejno:

  • Antena zewnętrzna, która montowana jest na ścianie budynku w którym mieszkamy i w którym poprawić chcemy zasięg.
  • Antena wewnętrzna, którą montujemy wewnątrz naszego domu
  • Wzmacniacz, który przejmuje sygnał i wzmacnia go na obszarze naszego domu i posesji
  • A także z kabla, który łączy ze sobą wszystkie wyżej wymienione elementy

Jakie technologie obsługuje antena GSM?

Anteny GSM z definicji przystosowane są do obsługi technologii 2G, to znaczy takiej, która służy stricte do rozmów telefonicznych.

Podsumowanie

Antena GSM daje nam znaczącą poprawę jakości połączeń telefonicznych. Sprowadza się to do znacznie lepszego zasięgu, pozbycia się szumu w telefonie, a także wyeliminowania ewentualnych przerw w połączeniu.

 

 

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl