Codziennie wiele osób zadaje sobie pytanie – wybrać Internet stacjonarny czy mobilny? Wybór jest tru
Internet mobilny czy stacjonarny?
artykuł sponsorowany

Codziennie wiele osób zadaje sobie pytanie – wybrać Internet stacjonarny czy mobilny? Wybór jest trudny, bo każdy rodzaj Internetu ma zarówno zalety, jak i pewne ograniczenia. Przed podjęciem decyzji warto przeanalizować ten temat, a my spróbujemy w tym pomóc.

Wybierając rodzaj Internetu, musimy przede wszystkim zdawać sobie sprawę, że Internet stacjonarny przypisany jest do jednego adresu. Jeśli więc zostanie podłączony w mieszkaniu czy domu, to tylko tam będziemy mogli z niego korzystać. Z kolei Internet mobilny możemy „zabrać ze sobą wszędzie”. Jeśli pojedziemy na wycieczkę czy postanowimy spędzić weekend na działce, wszędzie tam będziemy mogli z niego korzystać. Jednak jest pewne, ale… Internet stacjonarny zapewnia znacznie większą przepustowość i stabilność łącza. W przypadku Internetu mobilnego wygląda to nieco gorzej. Istnieją tu limity transferu danych i jeśli je przekroczymy, to okaże się, że posiadany pakiet internetowy był zbyt mały.

Jak oszacować zapotrzebowanie na dane?

Wszystko tu zależy od tego, ile osób w domu będzie używać Internetu i w jaki sposób będą to robić. Jeśli pod jednym adresem jest kilka osób i każda z nich ogląda filmy w Internecie, gra w internetowe gry, słucha muzyki i aktywnie udziela się w mediach społecznościowych, to okaże się, że tak zwane zapotrzebowanie na przepływ danych jest ogromne. Przystępując do szacowania, warto wiedzieć, że aktywny gracz komputerowy potrzebuje co najmniej transferu 8 GB danych. Obejrzenie jednego filmu w jakości HD będzie wymagało około 1 GB, a jeśli wybierzemy jakość FullHD, to będzie już około 1,5 GB. Z kolei samo przeglądanie stron internetowych i korzystanie z mediów społecznościowych pochłonie kolejnego 1 GB. Te wszystkie wartości trzeba pomnożyć przez ilość osób, która będzie korzystać z takich aktywności.

Internet stacjonarny

Jeśli współmieszkańcy posiadają już telefony komórkowe z dostępem do Internetu, wydaje się, że to Internet stacjonarny jest najlepszym rozwiązaniem dla domu. Korzystając z Internetu stacjonarnego docierającego do naszego mieszkania poprzez światłowód, zapewniamy sobie niezawodne łącze i bardzo szybki transfer danych. Światłowody to technologia zapewniająca najszybszy przesył danych, który jest obecnie dla nas dostępny, a dane można transferować w dowolnych ilościach.

Internet stacjonarny to idealne rozwiązanie dla tych, którzy pracują zdalnie w domu, dla ludzi wolnych zawodów, dla komputerowych graczy oraz dla streamerów.

Internet mobilny

Ogromną zaletą Internetu mobilnego jest to, że można z niego korzystać nie tylko we własnym domu. Zamiast pracować w domu, możemy pójść do kawiarni z laptopem. Gdy wyjedziemy na wycieczkę, Internet pojedzie z nami. To idealny rodzaj Internetu dla tych, którzy dużo podróżują lub po prostu spędzają sporo czasu poza domem. Trzeba jednak pamiętać, by dobrze wybrać usługę Internetu mobilnego, tak by zabezpieczyć sobie odpowiednią wielkość miesięcznego transferu danych. Z kolei do zalet Internetu mobilnego trzeba zaliczyć bezprzewodowość połączenia. Jeśli więc nie potrzebujesz transferu dużych pakietów danych, jeśli nie jesteś streamerem ani profesjonalnym graczem, to mobilna forma Internetu okaże się idealna dla Ciebie.

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl