Za nami kolejny miesiąc projektu "Pudełko z Szansą" realizowanego przy wsparciu Fundacji PZU. Podopiec
Zdobienie pudełek trwa…
artykuł sponsorowany

Za nami kolejny miesiąc projektu "Pudełko z Szansą" realizowanego przy wsparciu Fundacji PZU. Podopieczni Stowarzyszenia „Dać Szansę” w Wadowicach pod opieką terapeutki Aldony Jończyk wykonali kolejne wspaniałe rękodzieła. Jak takie pudełka powstają i jakie są plany na kolejny miesiąc?

"Każde pudełko poprzedzone jest projektem, który został wcześniej przygotowany. Zdarza się jednak, że projekt trzeba minimalnie zmienić, z powodu braku danego artykułu w sklepie. Przed rozpoczęciem wszelkich zdobień, każde pudełko należy odpowiednio przygotować tzn wygładzić za pomocą papieru ściernego oraz zabezpieczyć przy pomocy lakieru. Wykorzystujemy różnego rodzaju techniki i środki plastyczne. Mam tu na myśli szczególnie wypalanie za pomocą pirografu czy też użycie techniki transferu. Do zdobień wykorzystujemy pasty strukturalne, elementy drewniane, różnego rodzaju farby, szablony. Stawiamy na różnorodność wykorzystywanych materiałów, co powoduje powstawanie coraz bardziej ciekawych pomysłów. Wśród nich można znaleźć pudełka bardzo proste i naturalne oraz całkowicie odmienione od swojego pierwotnego wyglądu. Niektóre z nich wzbogacone są sentencjami dobranymi odpowiednio do okazji na jaką zostało przygotowane takie pudełko. Każda osoba z niepełnosprawnością może poczuć się artystą. Przed nami piękny czas. Plany na najbliższe tygodnie to projekty świąteczne. Nasi podopieczni będą realizować pudełka na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia".

Inicjatywa jest możliwa dzięki Partnerowi Projektu – Fundacji PZU. Projekt brał udział w konkursie „Młodzi niepełnosprawni – sprawni z Fundacją PZU”, którego celem jest zwiększenie samodzielności, sprawności oraz aktywności społecznej osób niepełnosprawnych (dzieci, młodzieży i dorosłych), a także wsparcie ich rodzin poprzez innowacyjne formy opieki i aktywizacji w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców.

Więcej o projekcie: http://www.dacszanse.pl/, zakładka projekty

Więcej o fundacji PZU: https://fundacja.pzu.pl/

Koordynator projektu: Bartłomiej Jończyk


 

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl