Bezpłatne konsultacje dietetyczne w gabinetach Projekt Zdrowie na terenie całej Polski, spotkania i tra
BEZPŁATNE KONSULTACJE Z DIETETYKAMI w Wadowicach w ramach drugiej edycji akcji „Pomagamy, nie oceniamy”
artykuł sponsorowany

Bezpłatne konsultacje dietetyczne w gabinetach Projekt Zdrowie na terenie całej Polski, spotkania i transmisje live ze specjalistami oraz bezpłatne materiały edukacyjne dla Pacjentów, to tylko niektóre elementy kampanii drugiej edycji akcji społeczno-edukacyjnej „Pomagamy, nie oceniamy” organizowanej przez Polskie Centra Dietetyczne. Akcja trwa od 14 września do końca listopada 2020 r.

mgr inż. Anna Kasperkiewicz, mgr inż. Żaneta Czopek

Przyczyny otyłości

Otyłość w Polsce nadal postrzegana jest jako zaniedbanie żywieniowo-ruchowe i wciąż nie zdajemy sobie sprawy, że może powodować ją wiele czynników: genetycznych, psychologicznych, środowiskowych czy hormonalnych. Jedno jest pewne – każdy z Pacjentów potrzebuje indywidualnej diagnostyki i zaleceń żywieniowych. Diety „z Internetu” zazwyczaj przynoszą całkowicie odwrotne efekty od tych obiecywanych.

Celem akcji „Pomagamy, nie oceniamy” jest edukowanie w zakresie prawdziwych przyczyn otyłości, zwiększanie świadomości na temat bezpiecznych metod jej leczenia oraz zwrócenie uwagi na sposób traktowania osób otyłych – zarówno dzieci, jak i dorosłych i seniorów.

Mam problemy z wagą. Co zrobić?

Otyłość może dotknąć każdego, bez względu na wiek, płeć, miejsce zamieszkania czy status społeczny. - Jeszcze rok temu komunikowaliśmy, że nieprawidłową masę ciała ma ponad połowa Polaków, dzisiejsze statystyki mówią już o 61% . Liczby rosną w zastraszającym tempie. Dane pokazują, że z jednej strony problem się pogłębia wraz z wiekiem, z drugiej strony mamy natomiast stale rosnący odsetek dzieci w wieku szkolnym z nieprawidłową masą ciała. Nasza zeszłoroczna akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, udało nam się pomóc setkom osób na terenie całej Polski. Nasi dietetycy odbywali konsultacje w gabinetach, ale też organizowali spotkania i prelekcje z mieszkańcami podczas lokalnych eventów. Widzimy jednak, że problem nadal jest poważny, dlatego również w tym roku chcemy pomagać osobom z nadwagą i otyłością w dążeniu do lepszego samopoczucia oraz poprawy zdrowia. Pomagać, nie oceniać. Taka jest nasza rola– tłumaczy koordynator akcji.

Podobnie jak w poprzedniej edycji, gabinety dietetyczne Projekt Zdrowie oferują możliwość odbycia darmowych konsultacji dietetycznych. W trakcie spotkania dietetyk przeprowadza analizę składu ciała, wykonuje badanie poziomu tkanki tłuszczowej oraz podaje wytyczne dotyczące zapotrzebowania kalorycznego organizmu oraz podpowiada, jak zmienić nawyki żywieniowe.

Już dziś możesz zapisać się na bezpłatną konsultację w Wadowicach!!

Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie www.pomagamy-nieoceniamy.pl

Projekt Zdrowie Wadowice – pierwsze, w pełni polskie centrum dietetyczne, w którego ofercie znajdziemy diety z wykorzystaniem suplementacji, jak i bez niej. To dopiero dietetyk, po wnikliwym badaniu i wspólnie z pacjentem, podejmie decyzję o najlepszej drodze do osiągnięcia celu.

Centrum dietetyczne zapewnia porady ekspertów, ciągłe wsparcie i doradztwo dietetyczne oparte na najnowszych badaniach naukowych. Celem Projektu Zdrowie w Wadowicach jest pomoc ludziom w zaprowadzeniu trwałych zmian stylu życia poprzez profesjonalne porady dietetyczne. Centrum Dietetyczne zatrudnia zespół wysoko wykwalifikowanych dietetyków z wieloletnim doświadczeniem, którzy w trakcie indywidualnych konsultacji, tworzą dietę dobraną idealnie do stanu zdrowia, potrzeb i preferencji klienta. Pracujący w nim dietetycy tworzą to centrum od początku jego istnienia. Doświadczenie i ciągłe podnoszenie kwalifikacji zawodowych pozwala na fachową pomoc wszystkim osobom, które do nas przychodzą.

Pomiary odbywają się na specjalistycznym analizatorze, który określa nie tylko wagę, ale również poziom tkanki tłuszczowej, stan nawodnienia organizmu, poziom masy mięśniowej oraz wiek metaboliczny!

Nie tylko odchudzanie

Nie od dzisiaj wiadomo, że dobrze zbilansowanym menu jesteśmy w stanie zwalczyć lub zminimalizować wiele chorób i dolegliwości. Centrum Dietetyczne oferuje również diety dedykowane dla poszczególnych jednostek chorobowych, kobiet w ciąży, karmiących piersią, par starających się o potomstwo, alergików, dzieci od najmłodszych lat, a także sportowców, którzy mają problem z dobraniem odpowiedniej diety do planu treningowego.

Co? Gdzie? Kiedy?

Zapraszamy do naszego punktu

PROJEKT ZDROWIE
POLSKIE CENTRA DIETETYCZNE
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
aleja Matki Bożej Fatimskiej 33
34-100 Wadowice
Tel. +48 698 781 991

Jeśli jest Ci trudno utrzymać zdrową masę ciała lub potrzebujesz specjalnej diety oraz profesjonalnej pomocy dietetycznej- odwiedź stronę internetową naszego Centrum http://projektzdrowie.info/wadowice/ lub umów się na konsultację z dietetykiem pod nr tel: 698 781 991.

Nie zapomnij polubić nas na FACEBOOKU, gdzie dodajemy wiele dietetycznych ciekawostek, metamorfoz naszych klientów. https://www.facebook.com/projektzdrowiewadowice/

W naszym Centrum Dietetycznym honorujemy KARTĘ DUŻEJ RODZINY!!! Więcej informacji pod tel. 698 781 991.

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl