Fotowoltaika to technologia, która podbija wręcz polskie domy. Coraz więcej osób decyduje się na mą
Dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę? Zalety i wady fotowoltaiki
artykuł sponsorowany

Fotowoltaika to technologia, która podbija wręcz polskie domy. Coraz więcej osób decyduje się na mądre oszczędzanie. W końcu, po co przepłacać za prąd, skoro można go wytwarzać samemu? Wszystkie zalety fotowoltaiki, jak i jej wady, opisaliśmy w tym artykule!

Dlaczego warto zainwestować w fotowoltaikę? Zalety i wady fotowoltaiki

Są przede wszystkie dwa główne powody. Jeden to oszczędność, a drugi ekologia. Wraz z zamontowaniem paneli fotowoltaicznych znikną wysokie rachunki za prąd. Fotowoltaika dla domu to ratunek przed rosnącymi cenami energii elektrycznej. Tak samo sytuacja ma się w przedsiębiorstwach. Fotowoltaika dla firm to wielki krok w celu obniżenia kosztów. Wraz z niższymi kosztami możemy zaproponować niższą cenę, a co za tym idzie, trafić do większej liczby klientów. 

Z ekologicznego punktu widzenia nie ma elektrowni czystszej niż słoneczna. To 100% czysta, zielona energia! Zamiana promieni słonecznych w energią elektryczną to krok milowy w celu ochrony przyrody. Ograniczenie smogu, czyste powietrze - właśnie w takim świecie chcemy żyć, a fotowoltaika to jeden z niezbędnych ku temu elementów.

Zalety fotowoltaiki

Podwójne podejście EKO - ekologiczne i ekonomiczne. Tak w skrócie można opisać zalety instalacji fotowoltaicznej. To pewność dużych oszczędności oraz krok w poprawie ochrony środowiska. Zazwyczaj produkty ekologiczne czy bio kojarzą nam się z wysokimi cenami. W przypadku fotowoltaiki, inwestycja nie jest duża, patrząc na to, jak szybko zamienia się w pewne oszczędzanie.

Duże oszczędności 

Wyobraź sobie, że każdego miesiąca możesz oszczędzać średnio 90% na rachunkach za prąd. Zarówno fotowoltaika dla domu, jak i fotowoltaika dla firmy, przyniesie Ci duże oszczędności już od pierwszego dnia działania instalacji. To nawet kilka tysięcy złotych więcej w Twoim portfelu każdego roku. W przypadku firm, te kwoty mogą być nawet dużo, dużo wyższe! 

Pewna inwestycja w niepewnych czasach 

Czy warto trzymać pieniądze w skarpecie? Inflacja, czyli malejąca wartość pieniądze sprawia, że warto inwestować - ale tylko mądrze. Panele fotowoltaiczne to pewna inwestycja, która potrafi się zwrócić nawet w ciągu 5 lat! Każdy kolejny rok działania instalacji to wyłącznie czysty zysk. 

Dbanie o ekologię

Kto z nas nie chcę żyć w świecie, w którym świeże powietrze i brak smogu to norma? Oczywiście, że każdy! Instalacja fotowoltaiczna to w 100% czysta energia pochodząca wyłącznie ze słońca. Stawiając na fotowoltaikę dbasz o ekologię w swojej okolicy. Być może zainspirujesz innych, aby zrobili to samo?

Wady fotowoltaiki 

O ile zalet fotowoltaiki jest naprawdę dużo, o tyle z wadami jest mały problem. Po prostu jest ich niewiele! Fotowoltaika to nowoczesna technologia, która zapewnia oszczędności i dba o środowisko. Czy może mieć jakieś wady? Sprawdźmy.

Inwestycja w fotowoltaikę

W zaletach mówiliśmy o tym, że jest to pewna inwestycja. Trzeba jednak powiedzieć wprost, że potrzeba do tego pieniędzy. Jeśli zastanawiasz się nad kosztem instalacji, to warto skontaktować się z firmą, która zapewni Ci bezpłatną i dokładną wycenę. Możesz być jednak pewien, że fotowoltaika to inwestycja, która się opłaca! 

Czy fotowoltaika jest ładna?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi - wszystko jest kwestią gustu. Są jednak zdania, że panele fotowoltaiczne nie zawsze wyglądają dobrze na dachu. W takim wypadku mamy inne rozwiązanie. Montaż instalacji na gruncie. To opcja dla osób, które nie chcą ingerować w wygląd budynku lub konstrukcja dachu utrudnia montaż. 

Jeżeli masz wątpliwości, co do wyglądu paneli na swoim dachu, jest na to sposób. Wybierz firmę, która pokaże Ci dokładną wizualizację Twojej instalacji. Strefa Energii posiada specjalną, autorską aplikację do tworzenia wizualizacji, dzięki czemu już podczas pierwszego spotkania będziesz wiedział, jak zaprezentuje się Twój dom.

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl