Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę” w Wadowicach przedstaw
Pudełko z szansą
artykuł sponsorowany

Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę” w Wadowicach przedstawia projekt „Pudełko z szansą”. Co się kryje za tym tytułem?

Chcemy połączyć twórcze zajęcia terapeutyczne dla dzieci i młodych dorosłych osób niepełnosprawnych z opracowaniem projektów i wykonaniem nowatorskich przedmiotów upominkowych w postaci pudełek z niespodziankami na różne okazje.

Aldona Jończyk (artystka, która poprowadzi warsztaty) zdradza, dlaczego projekt jest wart zrealizowania: „Do tej pory pudełka na różne okazje wykonywałam dla własnych potrzeb. Pomyślałam o projekcie, w którym mogłabym taką pracę wykonywać razem z osobami z  niepełnosprawnościami. „Pudełko z Szansą" nie tylko zwiększa dostęp naszych podopiecznych do kolejnych form terapii , ale przede wszystkim jest projektem pilotażowym, w którym widzę aktywizację zawodową osób z niepełnosprawnościami. W naszym stowarzyszeniu są osoby dorosłe, które ze względu na swoje ograniczenia nie mogą znaleźć swojego miejsca na rynku pracy. Być może mój pomysł dzięki Fundacji PZU będzie początkiem i szansą dla tej grupy społecznej.”

"Pudełek z szansą" potrzebujemy dziś, jak nigdy przedtem. W czasie trwania pandemii nie możemy spotykać się z bliskimi tak często jakbyśmy chcieli. Szukamy wyjątkowych przedmiotów upominkowych utrwalających wspomnienia i w indywidualny sposób rozgrzewających nasze serca.

Nasze pudełka trafią do 180 odbiorców: instytucji, szkół, przedsiębiorstw oraz osób prywatnych. Będziemy promować opracowany model aktywizacyjny i wykorzystamy go w budowaniu zawodowych planów rozwojowych niepełnosprawnych uczestników projektu.

Manufaktura "Pudełek z szansą" będzie promować twórczość osób z niepełnoprawnościami, a także stanie się próbą podjęcia przez starszych beneficjentów projektu poważniejszego wyzwania - przygotowania się do pracy w np. ZAZ czy WTZ.

Inicjatywa jest możliwa dzięki Partnerowi Projektu – Fundacji PZU. Projekt brał udział w konkursie „Młodzi niepełnosprawni – sprawni z Fundacją PZU”, którego celem jest zwiększenie samodzielności, sprawności oraz aktywności społecznej osób niepełnosprawnych (dzieci, młodzieży i dorosłych), a także wsparcie ich rodzin poprzez innowacyjne formy opieki i aktywizacji w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców.

Więcej o projekcie: http://www.dacszanse.pl/, zakładka projekty
Więcej o fundacji PZU: https://fundacja.pzu.pl/

Koordynator projektu: Bartłomiej Jończyk

 

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl