Porwanie rodzicielskie a władza rodzicielska. Tego i nie tylko tego dowiesz się w oddziale Kancelarii
Porwanie rodzicielskie a władza rodzicielska
artykuł sponsorowany

Porwanie rodzicielskie a władza rodzicielska. Tego i nie tylko tego dowiesz się w oddziale Kancelarii „Actio” w Wadowicach. W czwartek bezpłatne porady prawne nie tylko w tej sprawie!

Ostatnio Klient, z którym konsultowałem jego sprawę rodzinną (sprawa dotyczyła planowanego rozwodu, bo od dwóch już lat żyli oddzielnie), zadał mi przy tej okazji takie pytanie:

- Panie mecenasie, dlaczego matka mojego dziecka narzuca mi sposób wykonywania kontaktu, skoro władza rodzicielska przysługuje nam obojgu?

- Dlaczego przypisuje sobie prawo do samodzielnego decydowania, o tym jak będą wyglądać moje kontakty z dzieckiem?

Oczywiście trudno odpowiedzieć mi na tego typ pytania, bo rzecz jasna, nie siedzę w głowie matki jego dziecka. Na szczęście Klient oszczędził mi trudu odpowiedzi na tak zadane pytanie i nie oczekując odpowiedzi od razu zadał kolejne…, na które odpowiedź już znałem!

A zaczął tak:

- Panie mecenasie, ostatniej soboty, kiedy dziecko przebywało u mnie w domu zorganizowałem spotkanie z dziećmi mojego brata. Kuzynostwo za sobą przepada uwielbiają spędzać wspólnie czas.

Brat w raz ze swoją rodziną miał zostać u mnie na noc. Kiedy moje dziecko o tym się dowiedziało prosiło, błagało, żeby móc zostać na noc wraz z nami. Postanowiłem więc, że zadzwonię do matki dziecka, przedstawię sytuację i poproszę, aby zgodziła się na pozostawienie dziecka u mnie na tę jedną noc.

Reakcja matki był jednak jednoznaczna – stanowcze nie! Tak bez uzasadnienia – nie, bo nie!

Uznałem wówczas, że przecież ja też mam jakieś prawa, a właściwie takie same jak ona. Nikt mi nie ograniczył praw rodzicielskich, nikt też mi ich nie odebrał. Kontaktów formalnie też nie mamy ustalonych.

Sprzeciwiłem się więc matce i powiedziałem, że dziecko zostaje u mnie na noc.

Doprowadziło ją to do szału! Zaczęła straszyć mnie policją. Stwierdziła, że oskarży mnie o porwanie dziecka, znęcanie, itp.…

Ostatecznie odwiozłem dziecko tego samego wieczoru, choć nie mogłem patrzeć jak bardzo przykro mu było odjeżdżać. Przyznam, że wizja radiowozów na sygnale pod moim domem mnie przeraziła. I nie chodziło tu o mnie, tylko o moje dziecko i to jak taką sytuacje może odebrać.

Pytanie moje, Panie mecenasie w związku z tym jest takie:

Jakie skutki prawne grożą mi na wypadek, gdybym jednak zdecydował się na przedłużenie pobytu mojego dziecka w moim miejscu zamieszkania?

Czy oskarżenie mnie o porwanie może być skuteczne?

Jak już pisałem wcześniej znałem na to pytanie odpowiedź. Znałem, ponieważ podobne pytanie zostało zadane Sądowi Najwyższemu, a brzmiało ono następująco:

Jeżeli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, zapraszamy do kontynuowania lektury artykułu, który został opublikowany w nowo stworzonym specjalnie dla Was serwisie prawnym skupiającym się na szeroko pojętym prawie rodzinnym, pt.: Porwanie rodzicielskie. Czy oskarżenie o uprowadzenie dziecka może być skuteczne wobec ojca, który nie został pozbawiony władzy rodzicielskiej?

Wszystkich zainteresowanych problematyką prawa rodzinnego zapraszamy do odwiedzenia naszego serwisu, który znajduje się pod tym linkiem à https://krakow-rozwody.pl/

Jesteśmy również dostępni na Facebooku. Na FB znajdziecie nie tylko najnowsze artykuły i wpisy, ale również dodatkowe informacje dotyczące często bieżących wydarzeń mających wpływ na prawo rodzinne.

Zapraszamy zatem do odwiedzenia nas na: https://www.facebook.com/rozwodykrakow/

Pamiętaj, że w każdy czwartek możesz uzyskać Bezpłatną Poradę Prawną nie tylko w tej sprawie!!!

Jeżeli chcesz się w swojej sprawie skonsultować, wejdź na http://www.kancelaria-actio.com/kontakt/ wypełnij formularz zgłoszeniowy, bądź zadzwoń bezpośrednio na nr: 12 411 05 94 i umów się na spotkanie.

Dzwoń jak najszybciej, bo liczba miejsc na Bezpłatną Poradę Prawną jest ograniczona.

Jeżeli jesteś z Wadowic lub okolic umów się na spotkanie w Oddziale Kancelarii „Actio”, który znajduje się przy ul. Lwowskiej 16, Centrum Handlowe „HEUREKA”, piętro II.

Szczegóły znajdziesz na www.kancelaria-actio.com

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl