Aranżowanie tarasu w bloku to spore wyzwanie – często przestrzeń jest bardzo ograniczona. Korzystaj
Wiszący fotel ogrodowy sprawdzi się w bloku? Odpowiadamy
artykuł sponsorowany

Aranżowanie tarasu w bloku to spore wyzwanie – często przestrzeń jest bardzo ograniczona. Korzystając z takich rozwiązań, jak fotel podwieszany, możesz znacznie zmniejszyć jej wykorzystanie, zwiększając estetyczny potencjał i komfort swojego balkonu.

Mieszkanie w bloku wiąże się z pewnymi ograniczeniami, nad którymi często ubolewają mieszkańcy. Po pierwsze – zazwyczaj brak w nim dostępu do ogrodu, nawet współdzielonego z innymi właścicielami mieszkań. Ponadto – przestrzeń, w porównaniu z domem wolnostojącym, jest znacznie ograniczona w większości przypadków. Dlatego tak ważne jest odpowiednie jej zagospodarowanie, które gwarantuje większą swobodę i komfort

Balkon – jak go zagospodarować?

Nie wszystkie mieszkania w bloku są wyposażone w balkony, jednak w większości przypadków jest to standard. Szczęśliwi posiadacze balkonów często dysponują zaledwie kilkoma metrami kwadratowymi przestrzeni, co sprawia, że muszą gospodarować nią naprawdę ostrożnie. Czy przy tak małym metrażu można uczynić z niego zieloną przystań? Jest to możliwe, choć wymaga określonych rozwiązań. Jak sprawić, aby Twój balkon stał się idealną przestrzenią do relaksu?

Fotel wiszący Italform

 

Fotele ogrodowe wiszące na balkonie w bloku – czy warto?

Przede wszystkim trzeba zadbać o odpowiednie akcesoria do wypoczynku! Jeśli dysponujesz ograniczoną przestrzenią, najlepszym sposobem na jej zaoszczędzenie bez rezygnacji z komfortu jest kupno wiszącego kosza do siedzenia. Znakomicie sprawdzi się on jako alternatywa dla tradycyjnych foteli czy ławek. Zazwyczaj tego rodzaju wypoczynek wykonany jest z technorattanu. Jest to materiał przywodzący na myśl plecionkę, ale jednocześnie znacznie bardziej odporny na obciążenia, uszkodzenia mechaniczne i wpływ czynników pogodowych. Dzięki jego wykorzystaniu fotele ogrodowe wiszące wspaniale się prezentują, będąc jednocześnie w stu procentach bezpiecznymi. Ciekawe warianty możesz znaleźć na przykład w sklepie internetowym Dollo, oferującym kosze podwieszane z technorattanu: pl/turystyka_i_ogrod/ogrod/fotele_wiszace_ogrodowe.html.

Fotele ogrodowe podwieszane – jak je zamontować na balkonie?

Fotele podwieszane określa się mianem ogrodowych, jednak w rzeczywistości równie często korzysta się z nich we wnętrzach czy też na balkonach w bloku. Aby stanowiły rozwiązanie efektywne w kontekście przestrzeni, warto zdecydować się na wariant podwieszany na specjalnym łańcuchu, a nie na stojaku, który również zajmuje sporo miejsca. Zazwyczaj fotele ogrodowe wiszące sprzedaje się w zestawie ze stelażem i łańcuchem, dzięki czemu zawsze możesz zmienić sposób ich użytkowania. Często znajdują się w nim również specjalnie dopasowane śruby, kotwy i haki, dzięki czemu w stu procentach bezpiecznie podwiesisz swój kosz.

Fotel wiszący Italform

Balkon – jak zadbać o inne elementy aranżacji?

Decydując się na takie rozwiązanie na swoim balkonie, zyskujesz znacznie więcej miejsca na doniczki z roślinami. A może chcesz pójść na całość i uczynić z tej niewielkiej przestrzeni prawdziwą zieloną ostoję? Pomyśl o zamontowaniu niewielkiej pergoli, na której możesz uprawiać rośliny pnące – winorośle, męczennice, kiwi, żywopłot, itp. Takie rozwiązanie zapewni Ci prywatność, a przy tym uprzyjemni balkonowe chwile zielenią. Jeśli pergola będzie ,,sufitowa” i wykonana z odpowiednio wytrzymałego materiału, jak metal, możesz podwiesić na niej fotel, uprzednio odpowiednio przygotowując haki.

Montując tego rodzaju fotel wiszący do ogrodu na swoim tarasie czy balkonie w bloku należy przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie. Jeśli akcesorium zostanie solidnie zawieszone, możesz bez obaw z niego korzystać.

 

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl