Wielu z Was przed podjęciem formalnie decyzji o rozwodzie zastanawia się jak ma on wyglądać? Tego i n
Kiedy rozwód z orzeczeniem o winie?
artykuł sponsorowany

Wielu z Was przed podjęciem formalnie decyzji o rozwodzie zastanawia się jak ma on wyglądać? Tego i nie tylko tego dowiesz się w oddziale Kancelarii „Actio” w Wadowicach. W czwartek bezpłatne porady prawne nie tylko w tej sprawie!

Mam tu przede wszystkim na myśli kwestie ustalenia, czy rozwód, o który będziecie się starać będzie zmierzała do ustalenia winy w rozkładzie małżeństwa drugiego małżonka, czy też będziecie wnioskować o zaniechanie orzekania w tym zakresie.

Rzeczywiście jest to jedna z najważniejszych decyzji jakie stoją przed osobą noszącą się z zamiarem rozwiązania małżeństwa. Jedna z najważniejszych dlatego, że to od niej zależą:

- jakie będą skutki wyroku rozwodowego;

- jak długo trwało będzie postępowanie o rozwód.

O tym jednak jakie skutki wywołuje wyrok rozwodowy z orzekaniem o winie i jak długo taki proces trwa, będzie w innym wpisie.

Tu postaram się wskazać w jakich okolicznościach można rozważać złożenie pozwu o rozwód z orzeczeniem winy drugiego małżonka. 

Przejdźmy zatem do rzeczy.

Poniżej przedstawię, kilka praktycznych uwag, które myślę, że będą pomocne osobie, która zmaga się z podjęciem decyzji, polegającej na wyborze formy rozwiązania małżeństwa.

Wina rozkładu pożycia

Pamiętać trzeba, że „Orzekając rozwód sąd orzeka także, czy i który z małżonków ponosi winę rozkładu pożycia.” Jest to główna zasada wynikająca z art. 57 kodeksu rodzinnego.

Jednakże na zgodne żądanie małżonków sąd zaniecha orzekania o winie. W tym wypadku następują skutki takie, jak gdyby żaden z małżonków nie ponosił winy.

Co może w takim razie być podstawą do ustalenia winy drugiego małżonka i jak to sąd ocenia?

Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w artykule pt.: Kiedy rozwód z orzeczeniem o winie?” opublikowanym w nowo stworzonym specjalnie dla Was serwisem prawnym skupiającym się na szeroko pojętym prawie rodzinnym.

W serwisie znajdziecie mnóstwo informacji z zakresu prawa rodzinnego, a w szczególności dotyczących:

- spraw rozwodowych;

- spraw o podział majątku małżeńskiego;

- spraw alimentacyjnych;

- spraw o ustalenie kontaktów z dziećmi;

- spraw dotyczących ustalenia władzy rodzicielskiej.

Publikowane są w nim nie tylko wszystkie artykuły jakie do tej pory dla Was przygotowaliśmy, ale również zupełnie nowe wpisy ułatwiające zrozumienie i poruszanie się w tej materii.

Serwis powstał w oparciu o doświadczenia zdobyte na salach sądowych, w trakcie prowadzenie ponad 600 spraw w przedmiocie prawa rodzinnego. Wiedzę i doświadczenie, zarówno to procesowe jak i doradcze zdobywaliśmy przez ostatnich 10 lat, a teraz chcemy się nim z Wami podzielić.

Wobec powyższego, wszystkich zainteresowanych problematyką prawa rodzinnego zapraszamy do odwiedzenia naszego serwisu, który znajduje się pod tym linkiem à https://krakow-rozwody.pl/

Jesteśmy również dostępni na Facebooku. Na FB znajdziecie nie tylko najnowsze artykuły i wpisy, ale również dodatkowe informacje dotyczące często bieżących wydarzeń mających wpływ na prawo rodzinne.

Zapraszamy zatem do odwiedzenia nas na: https://www.facebook.com/rozwodykrakow/.

Wystarczy, że nas polubisz na FB, a będziesz miał nieograniczony dostęp do pełnego zasobu wiedzy na temat prawa rodzinnego.

Pamiętajcie też o tym, że jeżeli chcesz się w swojej sprawie skonsultować, wejdź na http://www.kancelaria-actio.com/kontakt/ wypełnij formularz zgłoszeniowy, bądź zadzwoń bezpośrednio na nr: 12 411 05 94 i umów się na spotkanie.

Pamiętaj, że w każdy czwartek uzyskasz Bezpłatną Poradę Prawną nie tylko w tej sprawie!!!

Dzwoń jak najszybciej, bo liczba miejsc na Bezpłatną Poradę Prawną jest ograniczona.

Jeżeli jesteś z Wadowic lub okolic umów się na spotkanie w Oddziale Kancelarii „Actio”, który znajduje się przy ul. Lwowskiej 16, Centrum Handlowe „HEUREKA”, piętro II.

Szczegóły znajdziesz na www.kancelaria-actio.com

 

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl