Sen jest ważny, a powierzchnia, na której śpimy, ma na niego potężny wpływ. Dziś przyjrzymy się z
Materac miękki - wady i zalety według liderów branży z SleepMed
artykuł sponsorowany

Sen jest ważny, a powierzchnia, na której śpimy, ma na niego potężny wpływ. Dziś przyjrzymy się zagadnieniu twardości materacy, które ma ogromne znaczenie dla naszego komfortu.

Sen – ważny, a niedoceniany proces w naszym organizmie

Anatomia i fizjologia ludzkiego ciała to bardzo skomplikowane zagadnienia. Sen ma udział w regulacji ogromnej ilości różnych procesów w naszym organizmie, nie wspominając o korzyściach płynących z samego spania. Nocny wypoczynek ma wpływ na nasz refleks, nastawienie do życia, zdolność do koncentrowania uwagi, zdolność do zapamiętywania ważnych wydarzeń i zdrowie psychiczne. Bez niego nasza gospodarka hormonalna zaczyna szwankować, co prowadzi do różnych zaburzeń. Co ciekawe, należy do nich też depresja.

W trakcie snu musimy leżeć na odpowiednim podłożu. Jeśli będzie nam niewygodnie bądź materac będzie niezbyt dobrze dobrany do naszego ciała, może mieć to ogromny negatywny wpływ na odpoczynek. Jeśli więc zależy nam na skutecznym, zdrowym i wygodnym śnie, musimy postawić na najlepsze rozwiązania.

 

Zacznijmy od twardości – materac miękki i jego zalety

Żeby pomóc w wyborze materaca powstała, specjalna skala twardości. Najczęściej jest ona określana w przedziale H1 do H4. Najbardziej twarde materace to te z kategorii H4. Materac miękki charakteryzuje się natomiast twardością na poziomie H1. Istnieje zasada, która mówi, że materace miękkie skierowane są dla osób lekkich. Mowa tu o wadze ciała nieprzekraczającej 60 kilogramów. Jest to odpowiednia propozycja na przykład dla pań i dla młodzieży.

Jeśli decydujemy się na zakup materaca miękkiego, warto jednak zwrócić na ewentualną dwustronność. Odwracalne materace posiadają dwa poziomy twardości – jeden z jednej strony, drugi z drugiej strony. To rozwiązanie docenią przede wszystkim osoby, które kupują materac z myślą o dziecku. Nasza pociecha rośnie i przybiera na wadze, może więc w pewnym momencie potrzebować materaca o innej, wyższej twardości.

Materace H2 i H3 są dosyć powszechne, kierowane są do osób o masie pomiędzy 60 a 100 kilogramów. Materace twarde H4 najlepiej sprawdzają się w przypadku osób o wadze powyżej 100 kilogramów. Pamiętajmy jednak, że nie jest to wyznacznik decydujący o zakupie. Możemy czuć się dobrze na materacu, który posiada zupełnie inną twardość od tej, na którą wskazywałaby nasza masa ciała. Anatomia człowieka jest na tyle skomplikowanym i indywidualnym zagadnieniem, że ciężko jest dobrać idealny materac tylko na podstawie szczątkowych informacji, które działają w przypadku ogółu. Warto jednak stawiać na materace od sprawdzonego producenta.

 

Postaw na zdrowie przy wyborze materaca

Materace SleepMed to produkty najwyższej jakości. Zostały one stworzone w specjalnym laboratorium, które tworzy rozwiązania na podstawie najnowszej wiedzy z dziedziny ergonomii, fizjologii i anatomii. Są to materace medyczne, które charakteryzują się znakomitą odpornością, długim okresem gwarancyjnym i odpowiednimi dla każdego parametrami. Miękkie materace termoelastyczne w naszej ofercie to m.in. modele SleepMed Premium i SleepMed Supreme. Charakteryzują się one unikalnym rozwiązaniem – użytkownik może sam dostosować ich twardość do swoich preferencji. Pozwala to na osiągnięcie nowego poziomu wygody. Sami dobieramy, jaka twardość jest dla nas idealna. Zapewnia to niezwykle komfortowy i higieniczny sen. To tylko przykład możliwości materacy SleepMed, których jest jednak znacznie więcej. Dlatego zachęcamy do zapoznawania się z naszymi produktami. Są one tworzone z poczuciem misji i zgodnie z certyfikatem Szwajcarskiego Instytutu AEH, który stoi na straży naszej jakości.

Projektując materace i poduszki SleepMed, kieruje się misją. Oferują materace, które zapewnią wszystkim Klientom wyjątkową wygodę i zdrowy sen. Zadbali o konstrukcję gwarantującą trwałość i komfort codziennego użytkowania. Wykorzystali innowacyjne technologie oraz wprowadzili rozwiązania, dzięki którym każdy materac SleepMed można dostosować do indywidualnych preferencji. Innowacyjne rozwiązania zostały wyróżnione wieloma nagrodami, a medyczne właściwości, jakość i bezpieczeństwo potwierdzają międzynarodowe certyfikaty.

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl