Kraków to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc nie tylko w Polsce, ale i całej Europie. Co roku prz
Krakowski specjał – pizza!
artykuł sponsorowany

Kraków to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc nie tylko w Polsce, ale i całej Europie. Co roku przyciąga turystów zachwycającą, historyczną architekturą, wydarzeniami kulturalnymi i masą muzeów. Nic więc dziwnego, że w Krakowie możemy zjeść mnóstwo pysznych specjałów, nie tylko z kuchni regionalnej. Trudno wyobrazić sobie spacer po krakowskim Kazimierzu bez obwarzanka, jednak po dłuższym spacerze przychodzi potrzeba zjedzenia jakiegoś konkretnego posiłku. Jedno danie bije rekordy popularności…

Skąd się wzięła pizza?

Wcale nie historyczna kuchnia galicyjska czy żydowska są najchętniej wybierane przez turystów. Kraków nie uchronił się przed ogólnopolskim trendem i jak wszędzie – króluje kuchnia włoska, na czele z daniem o prawdziwie monarszej proweniencji: pizzą Margheritą. Legenda podaje, że ta najsłynniejsza pizza świata powstała na cześć królowej Małgorzaty Sabaudzkiej już w XVIII wieku. Placek ozdobiły kolory włoskiej flagi: czerwone pomidory, biała mozzarella i zielona bazylia. Tak powstała najpopularniejsza pizza na świecie. Co prawda spopularyzowana została dopiero przez amerykańskich emigrantów z Włoch, jednak do dzisiaj uznawana jest za sztandarowy specjał z Italii. Wygrywa z pastami, pierożkami, kluseczkami czy lazanią. Okrągły placek polany pomidorową passatą, smaczny, ciągnący się pod wpływem temperatury ser, znakomitej jakości dodatki i garść świeżych ziół to przepis na pyszną, aromatyczną pizzę.

Pizza Kraków - podpowiadamy

Wiemy już, że pizza to również jedno z najbardziej popularnych dań. Wiemy też, że jej różnorodność sprawia, że czasem trudno znaleźć odpowiednie miejsce dla siebie, jednocześnie w łatwy sposób można skomponować swoje ulubione smaki. Niektórzy stawiają na prostotę i zamawiają wspomnianą już klasyczną margheritę. Inni wolą mnóstwo dodatków tak, aby placek się pod nimi uginał. Jeszcze inni stawiają na mnogość serów i ten rodzaj smaków preferują. Dla kolejnych ważna jest ostrość i duża ilość pikantnych papryczek. Wybór oczywiście należy do nas. Smakowity, ciepły placek na pewno nasyci nas na tyle, by mieć dalszą siłę na zwiedzanie. Pizza w Krakowie i w każdym innym mieście skupiającym tak dużo turystów będzie na nas czekała na każdym kroku jak np. lokal https://www.pizzadominium.pl/lokale/krakow-rynek-glowny. Warto wybierać sprawdzone miejsca i te, gdzie widzimy spory ruch. Jeśli bowiem trafimy do miejsca, gdzie oprócz nas nie ma nikogo, nie jest to sygnał, że serwowane tutaj jedzenie przyciąga tłumy, co może świadczyć o jakości czy renomie lokalu. Zawsze pozostają nam sprawdzone miejsca na rynku czy w galeriach handlowych, gdzie wybór jest bogaty, nigdy nie brakuje klientów, a smak jest sprawdzony.

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl