Polacy z roku na rok pożyczają coraz więcej. Regularnie polepszająca się sytuacja materialna gospoda
Drukuj
Pożyczanie czy oszczędzanie? Skąd bierzemy pieniądze w kryzysie?
artykuł sponsorowany

Polacy z roku na rok pożyczają coraz więcej. Regularnie polepszająca się sytuacja materialna gospodarstw domowych jest, co ciekawe, motywacją dla częstszego zwracania się o dofinansowanie. A to dlatego, że nareszcie nie musimy się martwić, czy uda nam się na czas spłacić wszystkie raty. Mamy więcej, chcemy kupować więcej, a środki na nagłe wydatki bierzemy najczęściej właśnie od banków i firm pożyczkowych. Ale dane pokazują również, że coraz częściej uczymy się oszczędzać. Jak to właściwie jest z Polakami? Czy pożyczanie już weszło nam w krew?

Oszczędności rosną

Oszczędności Polaków rosną. Jesteśmy bardziej świadomi ekonomicznie i staramy się na różne sposoby zabezpieczać przyszłość swoją i swojej rodziny. Jak wskazuje badanie przeprowadzone przez Barometr Providenta, nasze konta są grubsze, bardziej obfite. Średnio mamy około 13 tysięcy złotych odłożonych środków – to o kilka tysięcy więcej niż przed rokiem. Budujący jest też fakt, że 90% respondentów stwierdza, że warto odkładać na przyszłość. To 11% więcej niż rok temu[1].

Wyraźnie widać, że nasza świadomość finansowa jest coraz większa. Nie żyjemy już z dnia na dzień i nie polegamy na losie w planowaniu przyszłości. Wiemy, czego chcemy i staramy się to osiągać w rozsądny, przemyślany sposób. Bo takie właśnie jest oszczędzanie – to dowód dojrzałości i mądrego podejścia do życia.

Lubimy pożyczać

Ale rosnące zarobki i zwiększające się z roku na rok oszczędności nie odciągają nas od kredytów i pożyczek. W raporcie BIK czytamy, że banki i SKOK-i udzieliły we wrześniu łącznie 601,1 tys. kredytów konsumpcyjnych na łączną kwotę 7,5 mld zł. To wzrost o 9,3% w ujęciu wartościowym w porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku[2]. Pojawia się jasna informacja – wciąż jesteśmy zainteresowani pożyczaniem pieniędzy. I, co więcej, bardziej świadomi tego, jak to robić, by zachować pełne bezpieczeństwo.

Bo kredyt czy pożyczka potrafią być sporym wsparciem, ale tylko pod warunkiem, że są przemyślane, dobrze zaplanowane i przeliczone. Nigdy nie podpisujmy umów, których nie rozumiemy. Pytajmy, analizujmy, szukajmy najlepszych ofert. Tylko w ten sposób możemy mieć pewność, że podejmujemy mądrą decyzję.

Szybko przez internet

Nie bez przyczyny rosnącym zainteresowaniem rodaków cieszą się pożyczki przez internet. O ile jeszcze niedawno wydawały się może mało bezpieczne, o tyle dzisiaj stanowią pełnoprawny produkt finansowy. A do tego wygrywają komfortem pożyczania i wygodą. Pożyczka online pozwala szybko, bez dalekich wycieczek i odwiedzania dziesiątek biur znaleźć najlepszą propozycję. Siedząc w fotelu i pijąc kawę, możemy przejrzeć oferty firm, poznać szczegóły i złożyć wniosek. Proste i wygodne.

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na pożyczkę internetową, stacjonarną, czy może jednak zaczniemy odkładać środki na realizację marzeń, pamiętajmy o tym, że najważniejsze jest bezpieczeństwo. Upewnijmy się więc, że znamy wszystkie zasady i dokładnie przemyślmy tę decyzję.

 

 

[1] https://media-provident.pl/pr/469335/barometr-providenta-rosna-oszczednosci-polakow

[1] https://media.bik.pl/informacje-prasowe/468312/newsletter-kredytowy-bik-najnowsze-dane-o-sprzedazy-kredytow-w-polsce-2019-10-23

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Sponsorowane:

Tokofobia – jak radzić sobie z lękiem przed porodem?

Uczenie maszynowe a sztuczna inteligencja - jak wpływają na świat gier

Najskuteczniejsze elektroniczne metody płatności w kasynach online

Ulgi dotyczące nowych technologii

Restauracja Dworek Mikołaj w Wadowicach szuka kucharza