Integracja oprogramowania, czyli skuteczny sposób na zwiększenie wydajności w Twojej firmie.
Integracja oprogramowania, czyli skuteczny sposób na zwiększenie wydajności w Twojej firmie 
artykuł sponsorowany

Integracja oprogramowania, czyli skuteczny sposób na zwiększenie wydajności w Twojej firmie.

Często nie zdajemy sobie sprawy z roli, jaką w każdym przedsiębiorstwie odgrywa właściwy obieg informacji. To właśnie od niego zależy przebieg zachodzących w nim procesów. Im większe utrudnienia w przepływie danych, tym mniejsza wydajność, a to przekłada się bezpośrednio na osiągane rezultaty. Częstym powodem problemów jest korzystanie z wielu niekompatybilnych systemów informatycznych. W wielu przypadkach przekłada się to nie tylko na problemy wewnętrzne, ale również niewłaściwy kontakt z klientami i kontrahentami. Dobrym rozwiązaniem jest integracja oprogramowania.

Integracja oprogramowania dla efektywności

Mało kto wyobraża sobie funkcjonowanie współczesnej firmy bez wykorzystania specjalistycznego oprogramowania. Wciąż częsta jest jednak sytuacja, w której poszczególne działy korzystają z zupełnie niepowiązanych ze sobą systemów. Tymczasem każde przedsiębiorstwo przypomina system naczyń połączonych, w którym najważniejszą substancją są informacje. Integracja oprogramowania umożliwia połączenie ze sobą wszystkich rozproszonych segmentów w jeden organizm. Dzięki temu zabiegowi znacznie podnosi się komfort pracy na wszystkich szczeblach: pracownicy zyskują dostęp do aktualnych informacji, kadry zarządzające, korzystając z rozwiązań business intelligence, mogą z kolei skupić się na analizie danych i podejmowaniu optymalnych decyzji. Znakomite rezultaty daje zwłaszcza integracja z systemami ERP (więcej informacji o tym procesie pod adresem: https://kotrak.pl), odpowiedzialnymi za planowanie i kontrolę wszystkich zasobów przedsiębiorstwa. Taka inwestycja może stać się pierwszym krokiem do całkowitej cyfryzacji firmy, co umożliwi jej udaną rywalizację z konkurentami również w przyszłości.

Integracja IT nie tylko dla dużych

Wbrew pozorom integracja oprogramowania nie jest rozwiązaniem zarezerwowanym wyłącznie dla olbrzymich podmiotów, bazujących na dużej i rozproszonej strukturze pracy. – Integracja systemów informatycznych daje znakomite rezultaty zarówno w korporacjach i dużych zakładach produkcyjnych, jak i w mikroprzedsiębiorstwach – przekonuje Piotr Bargieł, ekspert firmy Kotrak, zajmującej się m.in. integracją IT oraz rozwiązaniami business intelligence. – Każdy przypadek jest inny, wymaga konsultacji i wspólnego ustalenia celów. W praktyce zawsze okazuje się jednak, że niewłaściwy przepływ informacji jest jedną z największych bolączek przedsiębiorców. Dobrze przeprowadzona integracja oprogramowania może stać się inwestycją, która błyskawicznie się zwróci, zwłaszcza jeżeli jest połączona z integracją z systemami ERP lub narzędziami business intelligence – dodaje.

Właściwe rozwiązanie

To, czy integracja oprogramowania przełoży się na wymierne biznesowe korzyści, zależy w głównej mierze od profesjonalizmu dostawcy rozwiązań IT. Ten powinien posiadać wszechstronne kompetencje, odnoszące się zarówno do sfery technicznej, jak i uwarunkowań biznesowych i managerskich. Zrozumienie procesów zachodzących w firmie oraz rynkowych zależności pomoże dobrać odpowiednie rozwiązania, które nie tylko sprawdzą się w konkretnym przypadku, ale pomogą również zaoszczędzić fundusze i maksymalnie usprawnić cały proces integracji systemów informatycznych. Ze względu na różnorodność wykorzystywanych obecnie rozwiązań doświadczony usługodawca jest w stanie zaproponować najbardziej ekonomiczną opcję. Jego rola nie kończy się w momencie oddania do użytku zintegrowanego oprogramowania – powinien również zapewnić wsparcie i doradztwo po nim, a następnie umożliwić aktualizację systemów, które pozwolą odpowiedzieć na nowe wyzwania i potrzeby. artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl