Przed dziećmi jest tyle słów do poznania! Każde z nich pozwala na wyrażanie nowych myśli, budowanie
Od słowa do słowa powstaje rozmowa
artykuł sponsorowany

Przed dziećmi jest tyle słów do poznania! Każde z nich pozwala na wyrażanie nowych myśli, budowanie kolejnych zdań, poznawanie przyjaciół podczas rozmowy…  Nie wszystkie dzieci radzą sobie same, niektóre - aby nauczyć się dobrze mówić potrzebują pomocy logopedy.

Te maluchy możemy wspierać dzięki realizacji projektu „150 słów - 1500 możliwości”. Dzięki niemu dzieci z niepełnosprawnościami objęte pomocą Stowarzyszenie "Dać Szansę" w Wadowicach pilnie pracują pod okiem znakomitej logopedki – Pani Kasi. Projekt sfinansowano ze środków Fundacji „ORLEN – DAR SERCA”.

Poprawa zdolności komunikacji pomoże dzieciom w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami, rodziną, nauczycielami - a w przyszłości z nowo poznanymi ludźmi w różnych sytuacjach. Dodatkowo, w ramach projektu staramy się zwiększyć wiedzę i umiejętności rodziców dzieci objętych wsparciem w zakresie domowych metod na wzmacnianie i kontynuowanie terapii logopedycznej dzieci. Chcemy zapoczątkować w rodzinach narażonych na wykluczenie społeczne i ekonomiczne proces aktywnego wspierania rozwoju dzieci i angażowania się w ich postępy. Zajęcia są dla dzieci nauką i zabawą - każde ze 150 spotkań jest inne, niepowtarzalne i inspirujące. Zaczniemy od 150 słów - a przed nami 1500 możliwości!

Projekt jest skierowany do rodzin wychowujących w środowisku lokalnym dzieci z niepełnosprawnościami, które mają problemy z komunikowaniem się (mówieniem), narażonych na wykluczenie społeczne i ekonomiczne. Chcemy wesprzeć dzieci, który rodziny nie są w stanie zorganizować dłuższej specjalistycznej terapii logopedycznej.

Nasza inicjatywa doszła do skutku w ramach konkursu grantowego „Moje miejsce na Ziemi”, którego celem jest wspieranie mieszkańców w działaniach na rzecz ich społeczności. Podejmowane inicjatywy mają budować kapitał społeczny na lokalnym poziomie. Konkurs prowadzony jest z myślą o tych, którzy mają pomysł i energię, żeby zmieniać swoje miejsce na Ziemi.

150 słów których dzieci nauczą się dziś, jutro pozwolą im na budowę 1500 zdań - a to dopiero początek!

Więcej o projekcie: http://dacszanse.pl/projekty/2019/150-slow---1500-mozliwosci---fundacja-orlen-dar-serca-2

Więcej o Fundacji „ORLEN – DAR SERCA”: www.orlendarserca.pl/PL

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl