Przy chęci zrzucenia zbędnych kilogramów podstawą jest zbilansowana dieta. Jednak aby przyspieszyć e
Naturhouse Wadowice i Xtreme Fitness Wadowice łączą siły! Czekają na Was promocje!
artykuł sponsorowany

Przy chęci zrzucenia zbędnych kilogramów podstawą jest zbilansowana dieta. Jednak aby przyspieszyć efekty odchudzania, ujędrnić ciało oraz zminimalizować fazy przestoju w chudnięciu, nie możemy zapominać o aktywności fizycznej. Jak połączyć dietę z ćwiczeniami?

  1. Zadbaj o to, co jesz

Każdego dnia jedz warzywa i owoce. Warzywa powinny towarzyszyć każdemu posiłkowi, a owoce jedz raz lub dwa razy dziennie. Wybieraj produkty o jak najniższym stopniu przetworzenia: to koniec fast foodów, gotowych mrożonek i dań do mikrofali, zupek „chińskich”, chrupek, słodyczy. Zacznij samodzielnie przygotowywać posiłki.

  1. Jedz regularnie

To, jak często jesz jest niemal tak samo ważne, jak to, co jesz. Rozkładając tę samą ilość jedzenia na pięć posiłków, zamiast trzech, dopingujesz swój metabolizm do lepszej pracy. Co więcej, unikasz efektu „paniki” organizmu, który czuje, że nie musi gromadzić tkanki tłuszczowej na czas głodu. Dla osób, które prowadzą “standardowy” tryb życia, dobrymi godzinami na posiłki są: 7:00, 10:30, 13:30, 16:30, 19:30. Możesz przyjąć półgodzinne „widełki” co do godzin posiłków. Pamiętaj o zachowaniu co najmniej 2,5 godziny przerwy między ostatnim posiłkiem a pójściem spać.

  1. Pij dużo płynów

Wypij 1,5 litra wody mineralnej bez dodatków, drugie tyle mogą stanowić herbaty (najlepiej zielona i czerwona) bez cukru, soki/szejki i zupy warzywne i owocowe, ale tylko świeżo wyciskane/jednodniowe (2 szklanki dziennie mogą zastąpić porcję owoców). Wystrzegaj się wszelkich napojów słodzonych, soków z cukrem/substancjami słodzącymi, napojów gazowanych, a nawet wód smakowych.

  1. Ćwicz regularnie

Optymalnie jest ćwiczyć 3 razy w tygodniu po około godzinie, ale zależy to od stanu Twojego zdrowia, możliwości oraz od tego, jaką aktywność ruchową wybierzesz oraz jakie efekty chcesz osiągnąć. Główna część treningu powinna trwać 30-40 min. i być poprzedzona 5-10 minutową rozgrzewką. Najlepsza jest zróżnicowana aktywność ruchowa – im więcej bodźców dostarczysz do organizmu – tym szybciej zauważysz efekty swojej pracy oraz poczujesz się znacznie lepiej!

Treningi możemy podzielić na:

  • Trening siłowy, który zwiększa masę mięśniową - nie chodzi tu o budowanie masy mięśniowej, ale o poprawę proporcji składu ciała, a więc zwiększenie procentowego udziału tkanki mięśniowej kosztem tkanki tłuszczowej. Przyspiesza metabolizm, rzeźbi sylwetkę.
  • Trening cardio- trening o umiarkowanej intensywności, który jako główne źródło energii wykorzystuje kwasy tłuszczowe, które zalegają w naszym organizmie. Celem takiego treningu jest redukcja tkanki tłuszczowej.
  • Trening interwałowy – trening, który poprawi Twoją wydolność, sprawność fizyczną oraz przyspieszy metabolizm. Ważne jest tu przeplatanie ćwiczeń, które prowadzą do wysokiego tętna (85-90% HR max) z ćwiczeniami, przy których tętno jest umiarkowane (60-65% HR max).

 

Naturhouse Wadowice & Xtreme Fitness Wadowice

Chcesz być fit przez cały rok? Mamy dla Ciebie idealną ofertę! Centrum Dietetyczne Naturhouse Wadowice oraz siłownia Xtreme Fitness Wadowice połączyli siły! Rozpocznij kurację w Centrum Naturhouse w Wadowicach, a otrzymasz darmowe wejście lub bezpłatny trening z trenerem personalnym w najlepszej i największej w okolicy siłowni XTREME FITNESS! Ale to nie koniec! W siłowni czeka na Was kolejny bonus! Tylko w Xtreme Fitness Wadowice otrzymasz ulotkę dzięki której otrzymasz rabat w wysokości 23,50 zł na pierwszą wizytę z dietetykiem! Dzięki tej współpracy, Twoje odchudzanie i dbanie o sylwetkę będzie 100% sukcesem!

 

Certyfikowane Centrum Dietetyczne Naturhouse znajduje się w Wadowicach, przy Alei M.B. Fatimskiej 31 (50m od dawnej placówki). Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu numerem telefonu 736 093 908.

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 9:00 - 19:00

Wtorek: 12:00 - 21:00

Środa: 7:00 - 16:00

Czwartek: 12:00 - 21:00

Piątek: 7:00 – 16:00

Sobota: 9:00 – 13:00  (co drugi tydzień)

(PAMIĘTAJCIE – JESTEŚMY W NOWEJ LOKALIZACJI, 50 METRÓW OD DAWNEJ PLACÓWKI!)

 

Siłownia Xtreme Fitness Wadowice znajduje się w Wadowicach, przy ul. Wojska Polskiego 70. Zapraszamy do bezpośredniego pod numerem telefonu 692 321 349.

Godziny otwarcia:

Poniedziałek: 6:00 - 23:00

Wtorek: 6:00 - 23:00

Środa: 6:00 - 23:00

Czwartek: 6:00 - 23:00

Piątek: 6:00 – 23:00

Sobota: 8:00 – 20:00
Niedziela: 8:00 – 18:00 

*UWAGA! To nie koniec atutów współpracy! Dnia 30 stycznia 2018 roku dietetyk Naturhouse - Natalia Grabińska będzie w klubie Xtreme Fitness Wadowice od godziny 17:00. Zapraszamy zainteresowanych na bezpłatną analizę składu ciała oraz na darmową konsultację dietetyczną. Dietetyk wyjaśni jak odżywiać się zdrowo podczas wysiłku fizycznego. Zapraszamy! J

Nie zapomnij polubić nas na FB:
Naturhouse Wadowice -
https://www.facebook.com/NaturhouseWadowice
Xtreme Fitness - https://www.facebook.com/klubxtremefitnesswadowice

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl