Trwają zajęcia w klatkach dla dzieci z niepełnosprawnościami realizowane przez Stowarzyszenie Rodzic
Z tych klatek nie trzeba uciekać!
artykuł sponsorowany

Trwają zajęcia w klatkach dla dzieci z niepełnosprawnościami realizowane przez Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę” w Wadowicach. Partnerem projektu jest Fundacja PZU.

W ramach projektu "Co dzieci robią w klatkach?" Stowarzyszenie "Dać Szansę" rozwija i upowszechnia nowoczesne metody stymulacji ruchu i równowagi w wykorzystaniem klatek terapeutycznych. Klatki terapeutyczne pozwalają na zastosowanie zindywidualizowanych i intensywnych programów rehabilitacyjnych mających na celu rozwój siły i funkcji motorycznych dzieci.

Projekt jest skierowany do grupy 50 dzieci niepełnosprawnych (podopiecznych Stowarzyszenia, u których występują dysfunkcje obejmujące: układ kostny, nerwowy oraz mięśniowy. Łącznie dzieci korzystają z puli 1150 godzin zajęć rehabilitacyjnych z wykorzystaniem specjalistycznych klatek SI oraz DUNAG. Zajęcia w klatkach łączą intensywne ćwiczenia, ale i zabawę na podwieszanych elementach. Praca w klatkach nie jest tak obciążająca dla dzieci jak klasyczne ćwiczenia na macie rehabilitacyjnej. W ramach projektu udało się nam już z dzieciakami: łowić rybki, wspinać się, bujać, trafiać do ruchowego celu i wiele, wiele więcej! Zobaczcie sami!

W galerii mali śmiałkowie, którzy nie bali się wejść do naszych klatek. Zobaczcie Państwo, jak świetnie sobie radzą!

Więcej o projekcie: http://dacszanse.pl/projekty/2018/co-dzieci-robia-w-klatkach---fundacja-pzu

Więcej o fundacji PZU: http://fundacjapzu.pl/

Koordynator projektu: Marzena Pawińska

artykuł sponsorowany
NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl